Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oddlužení. Co znamená pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Co je Oddlužení? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Oddlužení?

Oddlužení je proces, při kterém je možno vyřešit kritickou finanční situaci, kdy dlužník již není schopen své dluhy splácet. Oddlužení musí povolit soud na základě žádosti. Dlužník musí být fyzickou osobou a mít více věřitelů.
Pokud soud povolí oddlužení, musí dlužník splnit určité podmínky: musí mít stálý příjem, splácet určenou částku po dobu pěti let tak, aby splatil alespoň 30 % dluhů, a po tuto dobu vyjít jen s minimální částkou.


Co je to Oddlužení? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oddlužení. Co znamená pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oddlužení s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Oddlužení se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: Oddlužení, informace, význam, přesný význam, přesný výraz, co to je, pojem, co je to Oddlužení?, synonymum, lexikon, wiki, vysvětlení, názvosloví, terminologie, termín, formulace, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Oddlužení je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Oddlužení?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení je pojem užívaný pro odpouštění či snižování dluhů, zejména dluhů rozvojovým zemím ze strany vyspělých států. Většina z těchto dluhů je pro rozvojové země ohromným břemenem, který brání jejich dalšímu rozvoji. Ukázalo se například, že po odpuštění dluhu mohly některé země zrušit školné či zvýšit výdaje na zdravotnictví. Řadu z těchto dluhů lze navíc označit za nelegitimní, neboť byly půjčeny různým diktátorským režimům. Odpuštění dluhů se řešilo a řeší na řadě fór věřitelů a existuje také množství iniciativ, které se této problematice věnují. Přes různá částečná oddlužení dnes rozvojové země dluží přes dva biliony amerických dolarů.

Jiné informační zdroje o pojmu Oddlužení

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oddlužení ve Wikimedia Commons

Hledat termín Oddlužení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Oddlužení na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oddlužení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Oddlužení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Oddlužení ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddlužení například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Oddlužení? resp. co znamená výraz Oddlužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddlužení, odpověď na dotaz co je to Oddlužení?. Víte např. kdo to je Portáš? Znáte a víte kdo je Robert Fisk? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?