Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Co je to Oddlužení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Oddlužení

Oddlužení je proces, při kterém je možno vyřešit kritickou finanční situaci, kdy dlužník již není schopen své dluhy splácet. Oddlužení musí povolit soud na základě žádosti. Dlužník musí být fyzickou osobou a mít více věřitelů.
Pokud soud povolí oddlužení, musí dlužník splnit určité podmínky: musí mít stálý příjem, splácet určenou částku po dobu pěti let tak, aby splatil alespoň 30% dluhů, a po tuto dobu vyjít jen s minimální částkou.


Co je to Oddlužení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Oddlužení s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oddlužení se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovo, Právo, formulace, heslo, terminus technicus, co to je, význam pojmu, popis, odborný výraz, význam, Právo, wiki, synonymum, odborné názvosloví, termín, názvosloví, lexikon, co znamená


Pojem Oddlužení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oddlužení? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení je pojem užívaný pro odpouštění či snižování dluhů, zejména dluhů rozvojovým zemím ze strany vyspělých států. Většina z těchto dluhů je pro rozvojové země ohromným břemenem, který brání jejich dalšímu rozvoji. Ukázalo se například, že po odpuštění dluhu mohly některé země zrušit školné či zvýšit výdaje na zdravotnictví. Řadu z těchto dluhů lze navíc označit za nelegitimní, neboť byly půjčeny různým diktátorským režimům. Odpuštění dluhů se řešilo a řeší na řadě fór věřitelů a existuje také množství iniciativ, které se této problematice věnují. Přes různá částečná oddlužení dnes rozvojové země dluží přes dva biliony amerických dolarů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Oddlužení na Youtube

Zkusit najít pojem Oddlužení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oddlužení ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Oddlužení ve Wikizdrojích

Hledat slovo Oddlužení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Oddlužení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddlužení například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Oddlužení? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Oddlužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddlužení, odpověď na dotaz co je to Oddlužení?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Thomas Alva Edison? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Oddlužení i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?