Co je to?
Definice výrazu Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Co je Oddlužení?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Oddlužení?

Oddlužení je proces, při kterém je možno vyřešit kritickou finanční situaci, kdy dlužník již není schopen své dluhy splácet. Oddlužení musí povolit soud na základě žádosti. Dlužník musí být fyzickou osobou a mít více věřitelů.
Pokud soud povolí oddlužení, musí dlužník splnit určité podmínky: musí mít stálý příjem, splácet určenou částku po dobu pěti let tak, aby splatil alespoň 30 % dluhů, a po tuto dobu vyjít jen s minimální částkou.


Co je to Oddlužení? Význam slova, termín, Definice výrazu Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oddlužení? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Oddlužení je v sekci právo

Klíčová slova: slovo, co znamená, odborné názvosloví, právo, význam pojmu, informace, wiki, odborný výraz, definice, co je to Oddlužení?, synonymum, přesný význam, význam slova, právo, popis, Oddlužení, význam, slovník


Pojem Oddlužení je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Oddlužení?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení je pojem užívaný pro odpouštění či snižování dluhů, zejména dluhů rozvojovým zemím ze strany vyspělých států. Většina z těchto dluhů je pro rozvojové země ohromným břemenem, který brání jejich dalšímu rozvoji. Ukázalo se například, že po odpuštění dluhu mohly některé země zrušit školné či zvýšit výdaje na zdravotnictví. Řadu z těchto dluhů lze navíc označit za nelegitimní, neboť byly půjčeny různým diktátorským režimům. Odpuštění dluhů se řešilo a řeší na řadě fór věřitelů a existuje také množství iniciativ, které se této problematice věnují. Přes různá částečná oddlužení dnes rozvojové země dluží přes dva biliony amerických dolarů.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oddlužení ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Oddlužení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Oddlužení ve Wikizdrojích

Najít termín Oddlužení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Oddlužení na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Oddlužení na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddlužení například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Oddlužení? resp. co znamená Oddlužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddlužení, odpověď na dotaz co je to Oddlužení?. Víte např. kdo to je Dana Vlková? Znáte a víte kdo je Jaromír Bosák? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Oddlužení i jinde než v sekci než v právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Žena soudkyně, oddlužení, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?