Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Co je to Oddlužení? Význam slova

Co znamená termín Oddlužení? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Oddlužení je proces, při kterém je možno vyřešit kritickou finanční situaci, kdy dlužník již není schopen své dluhy splácet. Oddlužení musí povolit soud na základě žádosti. Dlužník musí být fyzickou osobou a mít více věřitelů.
Pokud soud povolí oddlužení, musí dlužník splnit určité podmínky: musí mít stálý příjem, splácet určenou částku po dobu pěti let tak, aby splatil alespoň 30% dluhů, a po tuto dobu vyjít jen s minimální částkou.


Co je to Oddlužení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Oddlužení) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Oddlužení patří do kategorie právo

Klíčová slova: co je to Oddlužení?, termín, terminus technicus, wiki, odborný výraz, synonymum, co znamená, přesný výraz, lexikon, odborné názvosloví, co to je, slovník, Oddlužení, formulace, definice pojmu, význam slova, názvosloví, slovo


Pojem Oddlužení je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Oddlužení můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení je pojem užívaný pro odpouštění či snižování dluhů, zejména dluhů rozvojovým zemím ze strany vyspělých států. Většina z těchto dluhů je pro rozvojové země ohromným břemenem, který brání jejich dalšímu rozvoji. Ukázalo se například, že po odpuštění dluhu mohly některé země zrušit školné či zvýšit výdaje na zdravotnictví. Řadu z těchto dluhů lze navíc označit za nelegitimní, neboť byly půjčeny různým diktátorským režimům. Odpuštění dluhů se řešilo a řeší na řadě fór věřitelů a existuje také množství iniciativ, které se této problematice věnují. Přes různá částečná oddlužení dnes rozvojové země dluží přes dva biliony amerických dolarů.

Pro další informace o termínu Oddlužení zkuste tyto odkazy

Vyhledat heslo Oddlužení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oddlužení ve Wikimedia Commons

Najít heslo Oddlužení ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Oddlužení na Youtube

Vyhledat pojem Oddlužení ve Wikislovníku

Hledat výraz Oddlužení ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddlužení například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oddlužení? resp. co se přesně ukrývá za slovem Oddlužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddlužení, odpověď na dotaz co je to Oddlužení?. Víte např. kdo to je Malíř? Znáte a víte kdo je Sauron? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?