Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Co je to Oddlužení? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oddlužení

Oddlužení je proces, při kterém je možno vyřešit kritickou finanční situaci, kdy dlužník již není schopen své dluhy splácet. Oddlužení musí povolit soud na základě žádosti. Dlužník musí být fyzickou osobou a mít více věřitelů.
Pokud soud povolí oddlužení, musí dlužník splnit určité podmínky: musí mít stálý příjem, splácet určenou částku po dobu pěti let tak, aby splatil alespoň 30% dluhů, a po tuto dobu vyjít jen s minimální částkou.


Co je to Oddlužení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oddlužení. Co znamená odborný pojem Oddlužení z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Oddlužení doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oddlužení se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: přesný výraz, Právo, co to je, odborný výraz, wiki, definice pojmu, slovo, Právo, význam, formulace, terminologie, Oddlužení, synonymum, popis, informace, co znamená, heslo, lexikon


Pojem Oddlužení je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oddlužení?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oddlužení je pojem užívaný pro odpouštění či snižování dluhů, zejména dluhů rozvojovým zemím ze strany vyspělých států. Většina z těchto dluhů je pro rozvojové země ohromným břemenem, který brání jejich dalšímu rozvoji. Ukázalo se například, že po odpuštění dluhu mohly některé země zrušit školné či zvýšit výdaje na zdravotnictví. Řadu z těchto dluhů lze navíc označit za nelegitimní, neboť byly půjčeny různým diktátorským režimům. Odpuštění dluhů se řešilo a řeší na řadě fór věřitelů a existuje také množství iniciativ, které se této problematice věnují. Přes různá částečná oddlužení dnes rozvojové země dluží přes dva biliony amerických dolarů.

Jiné zdroje informací o pojmu Oddlužení

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oddlužení ve Wikimedia Commons

Najít slovo Oddlužení na Google.cz

Vyhledat slovo Oddlužení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Oddlužení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Oddlužení ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Oddlužení na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oddlužení například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oddlužení? resp. co znamená slovo Oddlužení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oddlužení, odpověď na dotaz co je to Oddlužení?. Víte např. kdo to je Václav Vydra? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?