Co je to?
Definice výrazu Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je Jmelí? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jmelí

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Definice výrazu Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Jmelí? s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Jmelí je v sekci rostliny

Klíčová slova: názvosloví, heslo, definice pojmu, přesný význam, odborný výraz, Jmelí, slovo, význam slova, informace, termín, rostliny, terminologie, přesný výraz, pojem, co je to Jmelí?, slovník, wiki, význam pojmu


Pojem Jmelí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jmelí? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Jiné zdroje informací o pojmu Jmelí

Najít pojem Jmelí ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jmelí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jmelí ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Jmelí ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Jmelí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Jmelí? resp. co znamená Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Veronika Gajerová? Znáte a víte kdo je Úchyl? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.