Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je to Jmelí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jmelí

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Jmelí) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jmelí patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: wiki, terminologie, heslo, slovo, slovník, Rostliny, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, formulace, definice pojmu, odborný výraz, popis, pojem, odborné názvosloví, vysvětlení, co je to Jmelí?, lexikon


Pojem Jmelí je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jmelí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat pojem Jmelí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Jmelí ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Jmelí na Google.cz

Hledat videa s názvem Jmelí na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jmelí ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Jmelí? resp. jaký je význam pojmu Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Ochlasta? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Jmelí hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.