Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je Jmelí?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jmelí?

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Jmelí? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Jmelí je v kategorii rostliny

Klíčová slova: synonymum, informace, odborné názvosloví, co to je, heslo, význam, pojem, wiki, co znamená, definice pojmu, terminologie, definice, rostliny, Jmelí, popis, názvosloví, přesný výraz, slovník


Pojem Jmelí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Jmelí dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Jmelí ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Jmelí na Google obrázcích

Hledat frázi Jmelí na Google.cz

Vyhledat termín Jmelí ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Jmelí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Jmelí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teďka již bezesporu víte co znamená slovo Jmelí? resp. jaký je význam pojmu Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Klimatolog? Znáte a víte kdo je Úchyl? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Kvetoucí jabloň, jmelí, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.