Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je to Jmelí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jmelí

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Jmelí je v sekci rostliny

Klíčová slova: rostliny, termín, odborné názvosloví, pojem, formulace, definice pojmu, co znamená, význam pojmu, slovo, vysvětlení, heslo, definice, Jmelí, terminologie, synonymum, význam slova, wiki, význam


Pojem Jmelí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jmelí? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Jmelí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jmelí na Google.cz

Hledat termín Jmelí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Jmelí ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Jmelí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Jmelí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Průša? Znáte a víte kdo je Hajzl? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než rostliny. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.