Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co je to Jmelí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jmelí

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jmelí. Co znamená odborný pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jmelí patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, Jmelí, Rostliny, informace, odborné názvosloví, definice, popis, definice pojmu, Rostliny, terminus technicus, termín, lexikon, synonymum, heslo, formulace, odborný výraz, přesný význam, význam


Pojem Jmelí je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jmelí můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jmelí ve Wikimedia Commons

Hledat termín Jmelí na Google.cz

Najít pojem Jmelí ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Jmelí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jmelí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jmelí? resp. jaký je význam slova Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Gynekolog? Znáte a víte kdo je Vekslák? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Rostliny. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.