Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jmelí. Co znamená pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Co to je Jmelí? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Jmelí

Jmelí je druh poloparazitické rostliny. Její kořeny částečně vrůstají do větví listnatých i jehličnatých stromů a vysávají z nich mízu. Jmelí je schopné fotosyntézy. Pokud je hostitelský strom hodně napadený, mohou jeho větve odumírat. Jmelí vytváří plody v podobě kuliček a ty jsou mírně jedovaté. Jmelí roste vždy na horních větvích stromů a bylo považováno za posvátné, zejména v keltské kultuře. Pozlacené jmelí patří mezi oblíbené vánoční dekorace.


Co je to Jmelí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jmelí. Co znamená pojem Jmelí z kategorie Rostliny?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jmelí s jinými lidmi na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Jmelí patří do kategorie rostliny

Klíčová slova: slovo, pojem, synonymum, terminologie, lexikon, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, formulace, Jmelí, co to je, co je to Jmelí?, rostliny, vysvětlení, význam slova, význam, popis


Pojem Jmelí je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jmelí? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Jmelí (Viscum) je rod poloparazitických keříkovitých rostlin. V Česku se vyskytuje pouze jeden druh (v jeho širším pojetí), tzn. jmelí bílé (Viscum album). Celkově se však rozlišuje asi 70–100 druhů.

Jmelí

Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Bílé bolule jmelí. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Jmelí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Jmelí ve Wikislovníku

Hledat pojem Jmelí ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jmelí ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Jmelí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Jmelí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jmelí například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Jmelí? resp. co je to Jmelí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jmelí, odpověď na dotaz co je to Jmelí?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Moliere? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Jmelí hledat i v jiných kategoriích (než rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.