Co je to?
Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co to je Schengenský prostor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Schengenský prostor

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.


Co je to Schengenský prostor? Význam slova, termín, Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Schengenský prostor? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Schengenský prostor je v kategorii Politika

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, synonymum, slovo, terminologie, co je to Schengenský prostor?, heslo, wiki, význam, lexikon, význam pojmu, termín, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, Schengenský prostor, Politika, odborný výraz


Pojem Schengenský prostor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Schengenský prostor?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Schengenský prostor (zkráceně Schengen [šengen]) je označení pro území 26 evropských států (zemí Schengenské dohody, zkráceně zemí Schengenu), na kterém mohou osoby překračovat hranice smluvních států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou.
Prostor se označuje podle vesnice Schengen v Lucembursku, u níž byla 14. června 1985 podepsána Schengenská dohoda a v níž byla 19. června 1990 podepsána prováděcí úmluva. Smluvními státy je 22 zemí, které patří mezi členy Evropské unie, a 4 přidružené neunijní země, členové Evropského sdružení volného obchodu. Do Schengenského prostoru spadají i některá ze zámořských území členských zemí. Schengenský prostor se nekryje s Evropským hospodářským prostorem (svobodný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu), jehož členy jsou všechny země EU a jen 3 země ESVO.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Schengenský prostor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Schengenský prostor na Google.cz

Hledat heslo Schengenský prostor ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schengenský prostor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Schengenský prostor ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Schengenský prostor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Schengenský prostor například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Schengenský prostor? resp. jaký je význam slova Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Gejša? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Schengenský prostor hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.