Co je to?
Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co je Schengenský prostor?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Schengenský prostor?

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.


Co je to Schengenský prostor? Význam slova, termín, Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Schengenský prostor? s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Schengenský prostor je v sekci politika

Klíčová slova: co to je, wiki, pojem, význam slova, vysvětlení, význam, termín, význam pojmu, heslo, terminus technicus, popis, definice pojmu, lexikon, odborné názvosloví, co znamená, informace, politika, slovník


Pojem Schengenský prostor je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Schengenský prostor dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Schengenský prostor (zkráceně Schengen [šengen]) je označení pro území 26 evropských států (zemí Schengenské dohody, zkráceně zemí Schengenu), na kterém mohou osoby překračovat hranice smluvních států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou.
Prostor se označuje podle vesnice Schengen v Lucembursku, u níž byla 14. června 1985 podepsána Schengenská dohoda a v níž byla 19. června 1990 podepsána prováděcí úmluva. Smluvními státy je 22 zemí, které patří mezi členy Evropské unie, a 4 přidružené neunijní země, členové Evropského sdružení volného obchodu. Do Schengenského prostoru spadají i některá ze zámořských území členských zemí. Schengenský prostor se nekryje s Evropským hospodářským prostorem (svobodný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu), jehož členy jsou všechny země EU a jen 3 země ESVO.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Schengenský prostor na Google.cz

Najít výraz Schengenský prostor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Schengenský prostor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Schengenský prostor ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Schengenský prostor ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Schengenský prostor ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Schengenský prostor například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka už zajisté víte co znamená Schengenský prostor? resp. co vlastně znamená slovo Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Aristokratka? Znáte a víte kdo je Tomáš Töpfer? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.