Co je to?
Výraz, termín, definice slova Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co je to Schengenský prostor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Schengenský prostor

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.


Co je to Schengenský prostor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Schengenský prostor doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Schengenský prostor se nachází v sekci politika

Klíčová slova: význam pojmu, co to je, definice, význam, Schengenský prostor, synonymum, formulace, názvosloví, co znamená, význam slova, pojem, definice pojmu, lexikon, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, wiki


Pojem Schengenský prostor je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Schengenský prostor dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Schengenský prostor (zkráceně Schengen [šengen]) je označení pro území 26 evropských států (zemí Schengenské dohody, zkráceně zemí Schengenu), na kterém mohou osoby překračovat hranice smluvních států na kterémkoliv místě, aniž by musely projít hraniční kontrolou.
Prostor se označuje podle vesnice Schengen v Lucembursku, u níž byla 14. června 1985 podepsána Schengenská dohoda a v níž byla 19. června 1990 podepsána prováděcí úmluva. Smluvními státy je 22 zemí, které patří mezi členy Evropské unie, a 4 přidružené neunijní země, členové Evropského sdružení volného obchodu. Do Schengenského prostoru spadají i některá ze zámořských území členských zemí. Schengenský prostor se nekryje s Evropským hospodářským prostorem (svobodný pohyb osob, zboží, služeb a kapitálu), jehož členy jsou všechny země EU a jen 3 země ESVO.

Pro další informace o termínu Schengenský prostor zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Schengenský prostor ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Schengenský prostor na Youtube

Hledat slovo Schengenský prostor ve Wikizdrojích

Najít výraz Schengenský prostor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Schengenský prostor ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Schengenský prostor ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Schengenský prostor například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Schengenský prostor? resp. co se skrývá pod slovem Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Děvka? Znáte a víte kdo je Jan Ruml? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.