Co je to?
Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Co to je Schengenský prostor? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Schengenský prostor

Schengenský prostor je pojmenování pro území států, které přistoupily k tzv. Schengenské dohodě. Jedná se o většinu evropských států a některá zámořská území. Schengenský prostor zahrnuje hlavně země Evropské unie, i když do něj spadá i několik zemí nečlenských.
Jeho podstatou je to, že obyvatelé tohoto prostoru mohou překračovat státní hranice kdekoli a bez hraniční kontroly. Dohoda o tomto prostoru byla podepsána v roce 1985 v lucemburském Schengenu.


Co je to Schengenský prostor? Význam slova, termín, Definice výrazu Schengenský prostor. Co znamená odborný pojem Schengenský prostor z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Schengenský prostor? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Schengenský prostor se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: terminologie, co znamená, význam, slovník, definice, odborný výraz, Schengenský prostor, informace, Politika, pojem, definice pojmu, synonymum, popis, heslo, přesný význam, wiki, lexikon, co je to Schengenský prostor?


Pojem Schengenský prostor je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Schengenský prostor ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Schengenský prostor ve Wikipedii

Hledat heslo Schengenský prostor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Schengenský prostor ve vyhledávači Qwant

Najít termín Schengenský prostor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Schengenský prostor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Schengenský prostor například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Schengenský prostor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Schengenský prostor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Schengenský prostor, odpověď na dotaz co je to Schengenský prostor?. Víte např. kdo to je Barista? Znáte a víte kdo je Mahárádža? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.