Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stripovač. Co znamená odborný pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Co je to Stripovač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Stripovač?

Stripovač čili stripovací kleště je nástroj určený k obřezávání kabelů. Výraz stripovač je slangové pojmenování. Nejčastěji je využíván elektrikáři a pracovníky v oblasti informačních technologií. V těchto oborech bývá často nutností odstraňovat z kabelů bužírku, obnažovat vodiče a konektorovat. Pokud by byl použit nůž, mohl by být poškozen vodič.
Při použití stripovače poškození nehrozí. Tento nástroj připomíná svým tvarem kolíček nebo kleštičky. Má dva ostré břity, vzdálenost mezi nimi se nastavuje pomocí šroubku. Vzdálenost bývá již přednastavena, stačí jen šroubkem doladit. Ořez se pak provede obtočením kolem kabelu.


Co je to Stripovač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stripovač. Co znamená odborný pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Stripovač se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: informace, popis, termín, co to je, přesný význam, význam slova, lexikon, slovo, význam, heslo, co znamená, slovník, Stripovač, odborné názvosloví, význam pojmu, názvosloví, synonymum, wiki


Pojem Stripovač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stripovač? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stripovač (správně stripovací kleště) je slangové označení speciálního nástroje sloužícího k obřezávání kabelů. Používají ho zejména elektrikáři a IT technici. Asi nejčastěji je používán při konektorování (připevňování konektoru) kroucené dvojlinky, kdy potřebujeme obnažit barevné vodiče a odstranit bužírku. Takže lze říci, že je to jakási profesionální obdoba obyčejného nože, kterým však můžeme vodiče poškodit.

Jiné informační zdroje o pojmu Stripovač

Hledat videa s názvem Stripovač na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stripovač ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Stripovač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Stripovač ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stripovač ve Wikimedia Commons

Najít termín Stripovač ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Stripovač například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Stripovač? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stripovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stripovač, odpověď na dotaz co je to Stripovač?. Víte např. kdo to je Androlog? Znáte a víte kdo je Etnograf? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.