Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stripovač. Co znamená pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Co je to Stripovač? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Stripovač

Stripovač čili stripovací kleště je nástroj určený k obřezávání kabelů. Výraz stripovač je slangové pojmenování. Nejčastěji je využíván elektrikáři a pracovníky v oblasti informačních technologií. V těchto oborech bývá často nutností odstraňovat z kabelů bužírku, obnažovat vodiče a konektorovat. Pokud by byl použit nůž, mohl by být poškozen vodič.
Při použití stripovače poškození nehrozí. Tento nástroj připomíná svým tvarem kolíček nebo kleštičky. Má dva ostré břity, vzdálenost mezi nimi se nastavuje pomocí šroubku. Vzdálenost bývá již přednastavena, stačí jen šroubkem doladit. Ořez se pak provede obtočením kolem kabelu.


Co je to Stripovač? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stripovač. Co znamená pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Stripovač se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, co znamená, Stripovač, vysvětlení, definice pojmu, wiki, synonymum, heslo, popis, Nástroje, co je to Stripovač?, informace, slovo, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, lexikon


Pojem Stripovač je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Stripovač dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Stripovač (správně stripovací kleště) je slangové označení speciálního nástroje sloužícího k obřezávání kabelů. Používají ho zejména elektrikáři a IT technici. Asi nejčastěji je používán při konektorování (připevňování konektoru) kroucené dvojlinky, kdy potřebujeme obnažit barevné vodiče a odstranit bužírku. Takže lze říci, že je to jakási profesionální obdoba obyčejného nože, kterým však můžeme vodiče poškodit.

Další zdroje informací o slovu Stripovač

Zkusit najít heslo Stripovač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Stripovač na Google.cz

Vyhledat termín Stripovač ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Stripovač ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Stripovač na Youtube

Hledat termín Stripovač ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Stripovač například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Stripovač? resp. co označuje slovo Stripovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stripovač, odpověď na dotaz co je to Stripovač?. Víte např. kdo to je Si Ťin-pching? Znáte a víte kdo je Pavel Bém? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.