Co je to?
Definice odborného termínu, slova Stripovač. Co znamená pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Co je Stripovač? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stripovač?

Stripovač čili stripovací kleště je nástroj určený k obřezávání kabelů. Výraz stripovač je slangové pojmenování. Nejčastěji je využíván elektrikáři a pracovníky v oblasti informačních technologií. V těchto oborech bývá často nutností odstraňovat z kabelů bužírku, obnažovat vodiče a konektorovat. Pokud by byl použit nůž, mohl by být poškozen vodič.
Při použití stripovače poškození nehrozí. Tento nástroj připomíná svým tvarem kolíček nebo kleštičky. Má dva ostré břity, vzdálenost mezi nimi se nastavuje pomocí šroubku. Vzdálenost bývá již přednastavena, stačí jen šroubkem doladit. Ořez se pak provede obtočením kolem kabelu.


Co je to Stripovač? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Stripovač. Co znamená pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Stripovač sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Stripovač patří do sekce nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, popis, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, heslo, terminologie, synonymum, slovník, pojem, význam slova, definice, definice pojmu, význam, informace, přesný výraz, wiki, lexikon


Pojem Stripovač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stripovač? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Stripovač (správně stripovací kleště) je slangové označení speciálního nástroje sloužícího k obřezávání kabelů. Používají ho zejména elektrikáři a IT technici. Asi nejčastěji je používán při konektorování (připevňování konektoru) kroucené dvojlinky, kdy potřebujeme obnažit barevné vodiče a odstranit bužírku. Takže lze říci, že je to jakási profesionální obdoba obyčejného nože, kterým však můžeme vodiče poškodit.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Stripovač ve Wikizdrojích

Hledat termín Stripovač ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Stripovač ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Stripovač na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stripovač ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Stripovač ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stripovač například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Stripovač? resp. co označuje slovo Stripovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stripovač, odpověď na dotaz co je to Stripovač?. Víte např. kdo to je Kurva? Znáte a víte kdo je Albert Černý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.