Co je to?
Výraz, termín, definice slova Stripovač. Co znamená odborný pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Co je to Stripovač? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Stripovač?

Stripovač čili stripovací kleště je nástroj určený k obřezávání kabelů. Výraz stripovač je slangové pojmenování. Nejčastěji je využíván elektrikáři a pracovníky v oblasti informačních technologií. V těchto oborech bývá často nutností odstraňovat z kabelů bužírku, obnažovat vodiče a konektorovat. Pokud by byl použit nůž, mohl by být poškozen vodič.
Při použití stripovače poškození nehrozí. Tento nástroj připomíná svým tvarem kolíček nebo kleštičky. Má dva ostré břity, vzdálenost mezi nimi se nastavuje pomocí šroubku. Vzdálenost bývá již přednastavena, stačí jen šroubkem doladit. Ořez se pak provede obtočením kolem kabelu.


Co je to Stripovač? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Stripovač. Co znamená odborný pojem Stripovač z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stripovač doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Stripovač se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: slovo, popis, co je to Stripovač?, vysvětlení, formulace, heslo, wiki, synonymum, nástroje, odborné názvosloví, co to je, význam, termín, přesný význam, slovník, význam pojmu, informace, definice pojmu


Pojem Stripovač je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Stripovač? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stripovač (správně stripovací kleště) je slangové označení speciálního nástroje sloužícího k obřezávání kabelů. Používají ho zejména elektrikáři a IT technici. Asi nejčastěji je používán při konektorování (připevňování konektoru) kroucené dvojlinky, kdy potřebujeme obnažit barevné vodiče a odstranit bužírku. Takže lze říci, že je to jakási profesionální obdoba obyčejného nože, kterým však můžeme vodiče poškodit.

Další zdroje informací o slovu Stripovač

Najít heslo Stripovač ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Stripovač ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Stripovač ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stripovač ve Wikimedia Commons

Najít pojem Stripovač ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Stripovač ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Stripovač například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Stripovač? resp. jaká je definice slova Stripovač? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stripovač, odpověď na dotaz co je to Stripovač?. Víte např. kdo to je Bigamista? Znáte a víte kdo je Marpo? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nástroje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.