Co je to?
Definice výrazu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Co je Embolie?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Embolie?

Embolie je označení pro ucpání cév, které způsobuje nedokrvování některých orgánů (plíce, mozek) nebo částí těla (ruce, nohy). Příčinou embolie je vmetek, který cévu ucpe. Vmetkem může být bublina tuku nebo vzduchu, cizorodá částice v krvi, plodová voda nebo trombus. Velmi častá bývá vzduchová embolie, která komplikuje hluboké žilní záněty. Embolie může způsobit úmrtí, selhání srdce nebo plic, zrychlení srdeční činnosti, dušnost a další obtíže.


Co je to Embolie? Význam slova, termín, Definice výrazu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Embolie? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Embolie je v sekci nemoce

Klíčová slova: informace, lexikon, co to je, přesný význam, přesný výraz, nemoce, definice, nemoce, formulace, odborný výraz, termín, heslo, slovo, co znamená, význam slova, odborné názvosloví, terminologie, synonymum


Pojem Embolie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Embolie píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embolie je vmetení, zaklínění vmetku (embolu) v cévách vedoucí k jejich ucpání a následné nedokrevnosti (ischemii) příslušné části těla (mozek, plíce, končetina). Embolizací rozumíme pohyb embolu z místa, kde vznikl, do oblasti, kterou ucpe. Jako embolus může fungovat například trombus uvolněný do krevního řečiště, tuková či vzduchová bublinka, plodová voda nebo cizorodá částice v krevním řečišti. Embolizace je též metoda pro zastavení krvácení (hemostázu) ve špatně přístupných místech za pomoci umělých embolů, drobných tělísek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Embolie na Youtube

Zkusit najít frázi Embolie na Google obrázcích

Najít pojem Embolie ve Wikislovníku

Zkusit najít Embolie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Embolie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Embolie ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Embolie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Embolie? resp. co znamená výraz Embolie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embolie, odpověď na dotaz co je to Embolie?. Víte např. kdo to je Kripl? Znáte a víte kdo je Daniel Veselý? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nemoce. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.