Co je to?
Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Co je to Embolie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Embolie

Embolie je označení pro ucpání cév, které způsobuje nedokrvování některých orgánů (plíce, mozek) nebo částí těla (ruce, nohy). Příčinou embolie je vmetek, který cévu ucpe. Vmetkem může být bublina tuku nebo vzduchu, cizorodá částice v krvi, plodová voda nebo trombus. Velmi častá bývá vzduchová embolie, která komplikuje hluboké žilní záněty. Embolie může způsobit úmrtí, selhání srdce nebo plic, zrychlení srdeční činnosti, dušnost a další obtíže.


Co je to Embolie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Embolie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Embolie se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, co to je, Nemoce, lexikon, terminologie, termín, definice, heslo, co je to Embolie?, význam, vysvětlení, Embolie, wiki, popis, význam pojmu, slovo, co znamená


Pojem Embolie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Embolie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embolie je vmetení, zaklínění vmetku (embolu) v cévách vedoucí k jejich ucpání a následné nedokrevnosti (ischemii) příslušné části těla (mozek, plíce, končetina). Embolizací rozumíme pohyb embolu z místa, kde vznikl, do oblasti, kterou ucpe. Jako embolus může fungovat například trombus uvolněný do krevního řečiště, tuková či vzduchová bublinka, plodová voda nebo cizorodá částice v krevním řečišti. Embolizace je též metoda pro zastavení krvácení (hemostázu) ve špatně přístupných místech za pomoci umělých embolů, drobných tělísek.

Další informační zdroje o slovu Embolie

Hledat slovo Embolie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Embolie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Embolie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Embolie na Google.cz

Najít termín Embolie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Embolie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Embolie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Embolie? resp. co znamená slovo Embolie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embolie, odpověď na dotaz co je to Embolie?. Víte např. kdo to je Ruchař? Znáte a víte kdo je Boromir? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.