Co je to?
Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Co je to Embolie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Embolie?

Embolie je označení pro ucpání cév, které způsobuje nedokrvování některých orgánů (plíce, mozek) nebo částí těla (ruce, nohy). Příčinou embolie je vmetek, který cévu ucpe. Vmetkem může být bublina tuku nebo vzduchu, cizorodá částice v krvi, plodová voda nebo trombus. Velmi častá bývá vzduchová embolie, která komplikuje hluboké žilní záněty. Embolie může způsobit úmrtí, selhání srdce nebo plic, zrychlení srdeční činnosti, dušnost a další obtíže.


Co je to Embolie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Embolie? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Embolie patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: přesný význam, definice, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, Nemoce, slovník, termín, názvosloví, popis, heslo, Embolie, význam, odborné názvosloví, slovo, co znamená, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Embolie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Embolie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Embolie je vmetení, zaklínění vmetku (embolu) v cévách vedoucí k jejich ucpání a následné nedokrevnosti (ischemii) příslušné části těla (mozek, plíce, končetina). Embolizací rozumíme pohyb embolu z místa, kde vznikl, do oblasti, kterou ucpe. Jako embolus může fungovat například trombus uvolněný do krevního řečiště, tuková či vzduchová bublinka, plodová voda nebo cizorodá částice v krevním řečišti. Embolizace je též metoda pro zastavení krvácení (hemostázu) ve špatně přístupných místech za pomoci umělých embolů, drobných tělísek.

Další informační zdroje o slovu Embolie

Vyhledat heslo Embolie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Embolie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Embolie na Google.cz

Najít termín Embolie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embolie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Embolie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Embolie například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Embolie? resp. co přesně označuje termín Embolie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embolie, odpověď na dotaz co je to Embolie?. Víte např. kdo to je Alexandr Veliký? Znáte a víte kdo je Ivan Medek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.