Co je to?
Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Co je to Embolie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Embolie?

Embolie je označení pro ucpání cév, které způsobuje nedokrvování některých orgánů (plíce, mozek) nebo částí těla (ruce, nohy). Příčinou embolie je vmetek, který cévu ucpe. Vmetkem může být bublina tuku nebo vzduchu, cizorodá částice v krvi, plodová voda nebo trombus. Velmi častá bývá vzduchová embolie, která komplikuje hluboké žilní záněty. Embolie může způsobit úmrtí, selhání srdce nebo plic, zrychlení srdeční činnosti, dušnost a další obtíže.


Co je to Embolie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Embolie. Co znamená odborný pojem Embolie z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Embolie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, termín, slovo, vysvětlení, popis, význam pojmu, co je to Embolie?, odborné názvosloví, terminologie, Nemoce, wiki, význam, co znamená, slovník, co to je, lexikon, heslo


Pojem Embolie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Embolie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Embolie je vmetení, zaklínění vmetku (embolu) v cévách vedoucí k jejich ucpání a následné nedokrevnosti (ischemii) příslušné části těla (mozek, plíce, končetina). Embolizací rozumíme pohyb embolu z místa, kde vznikl, do oblasti, kterou ucpe. Jako embolus může fungovat například trombus uvolněný do krevního řečiště, tuková či vzduchová bublinka, plodová voda nebo cizorodá částice v krevním řečišti. Embolizace je též metoda pro zastavení krvácení (hemostázu) ve špatně přístupných místech za pomoci umělých embolů, drobných tělísek.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Embolie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Embolie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Embolie ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Embolie na Google.cz

Zkusit najít termín Embolie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Embolie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Embolie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Embolie? resp. co přesně znamená slovo Embolie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Embolie, odpověď na dotaz co je to Embolie?. Víte např. kdo to je Héraklés? Znáte a víte kdo je Ivan Medek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.