Co je to?
Výraz, termín, definice slova VGA. Co znamená odborný pojem VGA z kategorie Hardware?

Co je to VGA? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu VGA?

VGA je zkratka běžná v prostředí počítačů. Pochází z anglického Video Graphics Array a jedná se o počítačový standard pro zobrazovací techniku. Vyvinula ho v roce 1987 společnost IBM. VGA standard má několik zobrazovacích režimů. Pro grafiku například: 640x480 pixelů a 16 barev, 320x200 pixelů a 16 nebo 256 barev. Textové režimy 80x25 znaků, resp. 40x25 znaků. VGA standard je dnes již překonaný, ale existují desítky odvozených zobrazovacích standardů, které se kterými se můžeme setkat.
Vybraní následníci VGA:
♦ Standard XGA (Extended Graphics Array, rozlišení až 1024x768 px při 256 barvách)
♦ QWXGA (Quad Extended Graphics Array, rozlišení 2048x1152 pixelů)
♦ HXGA (Hyper Extended Graphics Array)
♦ High-Definition (HD, 4K (UHD)

VGA se používá i pro označení konektoru, který nalezneme v monitorech a počítačích (výstup grafických karet). Jedná se o 15-pinový konektor s piny ve třech řadách. VGA konektor slouží k přenosu analogového signálu. Přesto, že se jedná se o zastaralý typ konektoru, lze ho z důvodu zpětné kompatibility často nalézt i v nových zařízeních. Pro kvalitnější obraz se však doporučuje používat novější DVI nebo HDMI konektory.


Co je to VGA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VGA. Co znamená odborný pojem VGA z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova VGA můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín VGA je v kategorii hardware

Klíčová slova: termín, VGA, lexikon, heslo, hardware, vysvětlení, hardware, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, wiki, definice pojmu, co to je, pojem, informace, slovník, význam slova


Pojem VGA je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu VGA dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Video Graphics Array (VGA) je počítačový standard pro počítačovou zobrazovací techniku, vydaný roku 1987 společností IBM. VGA patří do rodiny starších video standardů IBM. Jedná se o nástupce starších grafických adaptérů EGA a CGA. MCGA, vyvinutý také společností IBM, je primitivnější verze VGA.

VGA konektor

VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Další informační zdroje o slovu VGA

Zkusit najít výraz VGA ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo VGA ve Wikizdrojích

Hledat heslo VGA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo VGA ve Wikislovníku

Hledat slovo VGA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín VGA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo VGA například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova VGA? resp. co je to VGA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VGA, odpověď na dotaz co je to VGA?. Víte např. kdo to je Veronika Arichteva? Znáte a víte kdo je Ájatolláh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je hardware. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.