Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo VGA. Co znamená pojem VGA z kategorie Hardware?

Co to je VGA? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova VGA

VGA je zkratka běžná v prostředí počítačů. Pochází z anglického Video Graphics Array a jedná se o počítačový standard pro zobrazovací techniku. Vyvinula ho v roce 1987 společnost IBM. VGA standard má několik zobrazovacích režimů. Pro grafiku například: 640x480 pixelů a 16 barev, 320x200 pixelů a 16 nebo 256 barev. Textové režimy 80x25 znaků, resp. 40x25 znaků. VGA standard je dnes již překonaný, ale existují desítky odvozených zobrazovacích standardů, které se kterými se můžeme setkat.
Vybraní následníci VGA:
♦ Standard XGA (Extended Graphics Array, rozlišení až 1024x768 px při 256 barvách)
♦ QWXGA (Quad Extended Graphics Array, rozlišení 2048x1152 pixelů)
♦ HXGA (Hyper Extended Graphics Array)
♦ High-Definition (HD, 4K (UHD)

VGA se používá i pro označení konektoru, který nalezneme v monitorech a počítačích (výstup grafických karet). Jedná se o 15-pinový konektor s piny ve třech řadách. VGA konektor slouží k přenosu analogového signálu. Přesto, že se jedná se o zastaralý typ konektoru, lze ho z důvodu zpětné kompatibility často nalézt i v nových zařízeních. Pro kvalitnější obraz se však doporučuje používat novější DVI nebo HDMI konektory.


Co je to VGA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo VGA. Co znamená pojem VGA z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (VGA) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo VGA patří do kategorie Hardware

Klíčová slova: heslo, definice pojmu, popis, význam slova, slovník, VGA, informace, terminologie, Hardware, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, wiki, terminus technicus, synonymum, co to je, Hardware, pojem


Pojem VGA je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu VGA?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Video Graphics Array (VGA) je počítačový standard pro počítačovou zobrazovací techniku, vydaný roku 1987 společností IBM. VGA patří do rodiny starších video standardů IBM. Jedná se o nástupce starších grafických adaptérů EGA a CGA. MCGA, vyvinutý také společností IBM, je primitivnější verze VGA.

VGA konektor

VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Pro více informací o heslu VGA zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo VGA na Google.cz

Najít výraz VGA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem VGA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín VGA ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem VGA na Youtube

Hledat slovo VGA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo VGA například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova VGA? resp. co přesně znamená slovo VGA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VGA, odpověď na dotaz co je to VGA?. Víte např. kdo to je Heath Ledger? Znáte a víte kdo je Mahdí? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.