Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo VGA. Co znamená pojem VGA z kategorie Hardware?

Co to je VGA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu VGA?

VGA je zkratka běžná v prostředí počítačů. Pochází z anglického Video Graphics Array a jedná se o počítačový standard pro zobrazovací techniku. Vyvinula ho v roce 1987 společnost IBM. VGA standard má několik zobrazovacích režimů. Pro grafiku například: 640x480 pixelů a 16 barev, 320x200 pixelů a 16 nebo 256 barev. Textové režimy 80x25 znaků, resp. 40x25 znaků. VGA standard je dnes již překonaný, ale existují desítky odvozených zobrazovacích standardů, které se kterými se můžeme setkat.
Vybraní následníci VGA:
♦ Standard XGA (Extended Graphics Array, rozlišení až 1024x768 px při 256 barvách)
♦ QWXGA (Quad Extended Graphics Array, rozlišení 2048x1152 pixelů)
♦ HXGA (Hyper Extended Graphics Array)
♦ High-Definition (HD, 4K (UHD)

VGA se používá i pro označení konektoru, který nalezneme v monitorech a počítačích (výstup grafických karet). Jedná se o 15-pinový konektor s piny ve třech řadách. VGA konektor slouží k přenosu analogového signálu. Přesto, že se jedná se o zastaralý typ konektoru, lze ho z důvodu zpětné kompatibility často nalézt i v nových zařízeních. Pro kvalitnější obraz se však doporučuje používat novější DVI nebo HDMI konektory.


Co je to VGA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo VGA. Co znamená pojem VGA z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu VGA sdílejte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín VGA je v kategorii Hardware

Klíčová slova: wiki, definice, co to je, slovník, VGA, synonymum, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, heslo, informace, slovo, přesný význam, odborný výraz, co je to VGA?, přesný výraz, Hardware, význam pojmu


Pojem VGA je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu VGA dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Video Graphics Array (VGA) je počítačový standard pro počítačovou zobrazovací techniku, vydaný roku 1987 společností IBM. VGA patří do rodiny starších video standardů IBM. Jedná se o nástupce starších grafických adaptérů EGA a CGA. MCGA, vyvinutý také společností IBM, je primitivnější verze VGA.

VGA konektor

VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
VGA konektor slouží k přenosu obrazu mezi počítačem (grafickou kartou) a zobrazovacím zařízením (monitorem). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu VGA v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem VGA na Youtube

Hledat termín VGA ve Wikislovníku

Hledat výraz VGA na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo VGA ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo VGA ve vyhledávači Yandex

Najít slovo VGA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo VGA například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova VGA? resp. jaká je definice slova VGA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VGA, odpověď na dotaz co je to VGA?. Víte např. kdo to je Pohrobek? Znáte a víte kdo je Sloupkař? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu VGA i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.