Co je to?
Definice výrazu Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Co je Bowling?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bowling?

Bowling je sport prováděný v hale. Hraje se s koulemi a kuželkami. Podstatou je hodem koulí porazit co možná nejvíce kuželek, které jsou umístěné na konci hrací dráhy. Předchůdci bowlingu byly hry již ve 4. tisíciletí př. n .l. Od kuželek se bowling odlišuje tím, že musí mít hrací dráhu, speciální koule a používá se i zvláštní obuv. Hraje se s deseti kuželkami na deset kol.
Hrát bowling může každý, nejsou zde kladeny velké nároky na fyzickou zdatnost. Hráči se střídají poměrně rychle, roto je hra napínavá a akční. Bowling není závislý na počasí, hraje se v hale. Hráči mají pohodlí a není zde velké nebezpečí úrazů.


Co je to Bowling? Význam slova, termín, Definice výrazu Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bowling můžete samozřejmě sdílet s ostatními na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bowling je v sekci sport

Klíčová slova: slovo, termín, Bowling, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, přesný význam, terminologie, přesný výraz, sport, synonymum, popis, definice pojmu, co je to Bowling?, informace, wiki


Pojem Bowling je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bowling dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowling [bouling] je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století, avšak jejího předchůdce lze nalézt již ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Ačkoliv je hra podobná kuželkám, jsou mezi oběma sporty odlišnosti. Pro hraní bowlingu je třeba mít bowlingovou dráhu s deseti kuželkami, specifickou bowlingovou kouli a vhodné jsou i speciální boty. V kuželkách je na dráze jen devět kuželek a liší se i koule.

Další možné informační zdroje

Najít termín Bowling ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bowling ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Bowling na Google obrázcích

Najít pojem Bowling ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Bowling na Google.cz

Najít slovo Bowling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowling například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená slovo Bowling? resp. co přesně označuje termín Bowling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowling, odpověď na dotaz co je to Bowling?. Víte např. kdo to je Filosof? Znáte a víte kdo je Marion Cotillard? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Bowling i v jiné sekci než v sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, baseball sport, bowling, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.