Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Co je to Bowling? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bowling?

Bowling je sport prováděný v hale. Hraje se s koulemi a kuželkami. Podstatou je hodem koulí porazit co možná nejvíce kuželek, které jsou umístěné na konci hrací dráhy. Předchůdci bowlingu byly hry již ve 4. tisíciletí př. n .l. Od kuželek se bowling odlišuje tím, že musí mít hrací dráhu, speciální koule a používá se i zvláštní obuv. Hraje se s deseti kuželkami na deset kol.
Hrát bowling může každý, nejsou zde kladeny velké nároky na fyzickou zdatnost. Hráči se střídají poměrně rychle, roto je hra napínavá a akční. Bowling není závislý na počasí, hraje se v hale. Hráči mají pohodlí a není zde velké nebezpečí úrazů.


Co je to Bowling? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Bowling sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bowling je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, význam slova, lexikon, definice, pojem, terminus technicus, informace, co to je, vysvětlení, názvosloví, wiki, popis, význam pojmu, Sport, co je to Bowling?, význam, odborné názvosloví


Pojem Bowling je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bowling? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowling [bouling] je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století, avšak jejího předchůdce lze nalézt již ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Ačkoliv je hra podobná kuželkám, jsou mezi oběma sporty odlišnosti. Pro hraní bowlingu je třeba mít bowlingovou dráhu s deseti kuželkami, specifickou bowlingovou kouli a vhodné jsou i speciální boty. V kuželkách je na dráze jen devět kuželek a liší se i koule.

Další zdroje informací

Hledat termín Bowling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bowling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bowling ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bowling na Youtube

Zkusit najít výraz Bowling ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Bowling ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowling například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Bowling? resp. jaký je význam slova Bowling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowling, odpověď na dotaz co je to Bowling?. Víte např. kdo to je Ožrala? Znáte a víte kdo je Ovčan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Sport. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.