Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bowling. Co znamená slovo Bowling z kategorie Sport?

Co je Bowling? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Bowling?

Bowling je sport prováděný v hale. Hraje se s koulemi a kuželkami. Podstatou je hodem koulí porazit co možná nejvíce kuželek, které jsou umístěné na konci hrací dráhy. Předchůdci bowlingu byly hry již ve 4. tisíciletí př. n .l. Od kuželek se bowling odlišuje tím, že musí mít hrací dráhu, speciální koule a používá se i zvláštní obuv. Hraje se s deseti kuželkami na deset kol.
Hrát bowling může každý, nejsou zde kladeny velké nároky na fyzickou zdatnost. Hráči se střídají poměrně rychle, roto je hra napínavá a akční. Bowling není závislý na počasí, hraje se v hale. Hráči mají pohodlí a není zde velké nebezpečí úrazů.


Co je to Bowling? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bowling. Co znamená slovo Bowling z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bowling) můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Bowling patří do kategorie sport

Klíčová slova: pojem, terminologie, termín, vysvětlení, co to je, co je to Bowling?, slovník, odborné názvosloví, slovo, přesný význam, definice, význam, názvosloví, sport, význam slova, odborný výraz, sport, wiki


Pojem Bowling je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bowling? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Bowling [bouling] je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století, avšak jejího předchůdce lze nalézt již ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Ačkoliv je hra podobná kuželkám, jsou mezi oběma sporty odlišnosti. Pro hraní bowlingu je třeba mít bowlingovou dráhu s deseti kuželkami, specifickou bowlingovou kouli a vhodné jsou i speciální boty. V kuželkách je na dráze jen devět kuželek a liší se i koule.

Další informační zdroje o slovu Bowling

Zkusit najít výraz Bowling ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bowling ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowling ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Bowling ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Bowling ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Bowling ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowling například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Bowling? resp. co přesně označuje termín Bowling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowling, odpověď na dotaz co je to Bowling?. Víte např. kdo to je Iveta Bartošová? Znáte a víte kdo je Meg Ryan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.