Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Co je to Bowling? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bowling

Bowling je sport prováděný v hale. Hraje se s koulemi a kuželkami. Podstatou je hodem koulí porazit co možná nejvíce kuželek, které jsou umístěné na konci hrací dráhy. Předchůdci bowlingu byly hry již ve 4. tisíciletí př. n .l. Od kuželek se bowling odlišuje tím, že musí mít hrací dráhu, speciální koule a používá se i zvláštní obuv. Hraje se s deseti kuželkami na deset kol.
Hrát bowling může každý, nejsou zde kladeny velké nároky na fyzickou zdatnost. Hráči se střídají poměrně rychle, roto je hra napínavá a akční. Bowling není závislý na počasí, hraje se v hale. Hráči mají pohodlí a není zde velké nebezpečí úrazů.


Co je to Bowling? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Bowling? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bowling je v kategorii Sport

Klíčová slova: slovo, názvosloví, Bowling, termín, přesný výraz, slovník, pojem, terminologie, lexikon, přesný význam, Sport, Sport, wiki, synonymum, význam pojmu, popis, formulace, heslo


Pojem Bowling je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bowling?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bowling [bouling] je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století, avšak jejího předchůdce lze nalézt již ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Ačkoliv je hra podobná kuželkám, jsou mezi oběma sporty odlišnosti. Pro hraní bowlingu je třeba mít bowlingovou dráhu s deseti kuželkami, specifickou bowlingovou kouli a vhodné jsou i speciální boty. V kuželkách je na dráze jen devět kuželek a liší se i koule.

Více informací o slovu Bowling doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bowling ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Bowling ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bowling ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Bowling ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Bowling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Bowling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowling například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Bowling? resp. jaký je přesný význam slova Bowling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowling, odpověď na dotaz co je to Bowling?. Víte např. kdo to je Tereza Kerndlová? Znáte a víte kdo je Kate Middleton? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Bowling hledat i v jiných kategoriích (než Sport) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.