Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Co je to Bowling? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bowling

Bowling je sport prováděný v hale. Hraje se s koulemi a kuželkami. Podstatou je hodem koulí porazit co možná nejvíce kuželek, které jsou umístěné na konci hrací dráhy. Předchůdci bowlingu byly hry již ve 4. tisíciletí př. n .l. Od kuželek se bowling odlišuje tím, že musí mít hrací dráhu, speciální koule a používá se i zvláštní obuv. Hraje se s deseti kuželkami na deset kol.
Hrát bowling může každý, nejsou zde kladeny velké nároky na fyzickou zdatnost. Hráči se střídají poměrně rychle, roto je hra napínavá a akční. Bowling není závislý na počasí, hraje se v hale. Hráči mají pohodlí a není zde velké nebezpečí úrazů.


Co je to Bowling? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bowling. Co znamená odborný pojem Bowling z kategorie Sport?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bowling je v sekci Sport

Klíčová slova: vysvětlení, Sport, co je to Bowling?, Sport, terminus technicus, termín, odborný výraz, pojem, formulace, heslo, význam slova, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, slovo, slovník, Bowling, význam pojmu


Pojem Bowling je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Bowling?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bowling [bouling] je halový sport, ve kterém se hráč snaží hozenou koulí srazit co možná nejvyšší počet kuželek na konci dráhy. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století, avšak jejího předchůdce lze nalézt již ve 4. tisíciletí před naším letopočtem. Ačkoliv je hra podobná kuželkám, jsou mezi oběma sporty odlišnosti. Pro hraní bowlingu je třeba mít bowlingovou dráhu s deseti kuželkami, specifickou bowlingovou kouli a vhodné jsou i speciální boty. V kuželkách je na dráze jen devět kuželek a liší se i koule.

Více informací o slovu Bowling doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Bowling ve Wikizdrojích

Hledat heslo Bowling ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Bowling ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Bowling ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Bowling ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Bowling na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bowling například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Bowling? resp. co přesně znamená slovo Bowling? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bowling, odpověď na dotaz co je to Bowling?. Víte např. kdo to je Hovado? Znáte a víte kdo je Eva Josefíková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Bowling hledat i v jiných kategoriích (než Sport) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.