Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je Kalibrace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kalibrace

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).


Co je to Kalibrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kalibrace? Pak se o ní podělte s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Kalibrace je v kategorii technika

Klíčová slova: Kalibrace, co znamená, význam, formulace, názvosloví, přesný výraz, slovník, odborný výraz, popis, termín, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, technika, terminologie, význam pojmu, přesný význam, definice pojmu


Pojem Kalibrace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kalibrace?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Kalibrace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalibrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kalibrace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kalibrace na Google.cz

Zkusit najít Kalibrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kalibrace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalibrace například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kalibrace? resp. co přesně označuje termín Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Petr Nárožný? Znáte a víte kdo je Ksindl? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?