Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je to Kalibrace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kalibrace

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).


Co je to Kalibrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kalibrace je v sekci Technika

Klíčová slova: wiki, heslo, přesný výraz, co je to Kalibrace?, synonymum, informace, slovo, přesný význam, Kalibrace, lexikon, terminologie, popis, pojem, význam, Technika, odborný výraz, názvosloví, terminus technicus


Pojem Kalibrace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalibrace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Pro další informace o termínu Kalibrace zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Kalibrace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Kalibrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Kalibrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kalibrace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalibrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kalibrace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalibrace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kalibrace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Petra Kvitová? Znáte a víte kdo je Hňup? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kalibrace v jiné sekci než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?