Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je to Kalibrace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kalibrace?

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).


Co je to Kalibrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kalibrace? s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalibrace je v sekci Technika

Klíčová slova: význam slova, slovo, popis, terminologie, slovník, pojem, co znamená, Technika, vysvětlení, význam, termín, přesný výraz, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, význam pojmu, názvosloví, odborný výraz


Pojem Kalibrace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kalibrace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalibrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kalibrace ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kalibrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kalibrace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kalibrace ve Wikizdrojích

Najít pojem Kalibrace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalibrace například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kalibrace? resp. co znamená Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Kouzelník Žito? Znáte a víte kdo je Au pair? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?