Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Co je to Kalibrace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalibrace?

Kalibrace je pojem z metrologie. Znamená takové výchozí seřízení měřícího přístroje, aby měřilo přesné hodnoty (např. kalibrace vah, teploměru, tlakoměru atd.).


Co je to Kalibrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalibrace. Co znamená odborný pojem Kalibrace z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kalibrace doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kalibrace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: pojem, Technika, slovník, Technika, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, význam, slovo, přesný význam, terminologie, definice pojmu, co znamená, formulace, definice, termín, vysvětlení, informace


Pojem Kalibrace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalibrace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kalibrace je soubor úkonů, kterými se za specifikovaných podmínek stanoví vztah mezi hodnotami veličin, které jsou indikovány měřicím systémem nebo měřicím přístrojem nebo hodnotami reprezentovanými ztělesněnou mírou nebo referenčním materiálem a odpovídajícími hodnotami, které jsou realizovány etalony (standardy).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Kalibrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kalibrace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalibrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kalibrace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kalibrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kalibrace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalibrace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Kalibrace? resp. jaký je význam slova Kalibrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalibrace, odpověď na dotaz co je to Kalibrace?. Víte např. kdo to je Thálie? Znáte a víte kdo je Pacifista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kalibrace v jiné sekci než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?