Co je to?
Definice výrazu, termínu Výuční list. Co znamená odborný pojem Výuční list z kategorie Školství?

Co je to Výuční list? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Výuční list?

Výuční list je zásadním dokladem o získání středního vzdělání bez maturitní zkoušky. Tento doklad lze získat v českém školství absolvováním dvouletého nebo tříletého učebního oboru v denním studiu nebo ve zkráceném studiu. Mezinárodní klasifikace ISCED označuje tento stupeň vzdělávání jako stupeň 3.
Podmínkou pro vydání výučního listu je vykonání závěrečné zkoušky v souladu se školským zákonem. Na výučním listu musí být uvedeno číslo protokolu, číslo vysvědčení, osobní údaje žáka, název vzdělávacího programu, datum a místo vystavení, podpis předsedy zkušební komise a ředitele školy.


Co je to Výuční list? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Výuční list. Co znamená odborný pojem Výuční list z kategorie Školství?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Výuční list s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výuční list patří do kategorie Školství

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, terminus technicus, definice, popis, názvosloví, lexikon, odborný výraz, Školství, termín, význam slova, co znamená, wiki, přesný význam, terminologie, Výuční list, slovo, formulace


Pojem Výuční list je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Výuční list? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výuční list je v českém školství doklad o dosažení středního vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED), není-li vzdělávání zakončeno maturitní zkouškou. Výuční list lze získat v některém z učebních oborů délky 2 nebo 3 roky denní formy nebo vzdělávacího programu zkráceného studia pro získání středního vzdělání s výučním listem.

Jiné informační zdroje o pojmu Výuční list

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výuční list ve Wikimedia Commons

Najít slovo Výuční list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Výuční list na Youtube

Zkusit najít slovo Výuční list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Výuční list ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Výuční list ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Výuční list například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Výuční list? resp. jaký je přesný význam slova Výuční list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výuční list, odpověď na dotaz co je to Výuční list?. Víte např. kdo to je Brašnář? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.