Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výuční list. Co znamená pojem Výuční list z kategorie Školství?

Co to je Výuční list? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Výuční list?

Výuční list je zásadním dokladem o získání středního vzdělání bez maturitní zkoušky. Tento doklad lze získat v českém školství absolvováním dvouletého nebo tříletého učebního oboru v denním studiu nebo ve zkráceném studiu. Mezinárodní klasifikace ISCED označuje tento stupeň vzdělávání jako stupeň 3.
Podmínkou pro vydání výučního listu je vykonání závěrečné zkoušky v souladu se školským zákonem. Na výučním listu musí být uvedeno číslo protokolu, číslo vysvědčení, osobní údaje žáka, název vzdělávacího programu, datum a místo vystavení, podpis předsedy zkušební komise a ředitele školy.


Co je to Výuční list? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výuční list. Co znamená pojem Výuční list z kategorie Školství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Výuční list s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Výuční list patří do kategorie Školství

Klíčová slova: Výuční list, pojem, význam slova, informace, Školství, co je to Výuční list?, synonymum, slovo, odborné názvosloví, terminus technicus, Školství, přesný výraz, odborný výraz, popis, terminologie, termín, formulace, význam pojmu


Pojem Výuční list je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Výuční list dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výuční list je v českém školství doklad o dosažení středního vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED), není-li vzdělávání zakončeno maturitní zkouškou. Výuční list lze získat v některém z učebních oborů délky 2 nebo 3 roky denní formy nebo vzdělávacího programu zkráceného studia pro získání středního vzdělání s výučním listem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat pojem Výuční list ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Výuční list ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Výuční list ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Výuční list na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výuční list ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Výuční list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Výuční list například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Výuční list? resp. co vlastně znamená slovo Výuční list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výuční list, odpověď na dotaz co je to Výuční list?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Mládek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.