Co je to?
Odborný výraz, definice slova Výuční list. Co znamená pojem Výuční list z kategorie Školství?

Co je Výuční list? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Výuční list

Výuční list je zásadním dokladem o získání středního vzdělání bez maturitní zkoušky. Tento doklad lze získat v českém školství absolvováním dvouletého nebo tříletého učebního oboru v denním studiu nebo ve zkráceném studiu. Mezinárodní klasifikace ISCED označuje tento stupeň vzdělávání jako stupeň 3.
Podmínkou pro vydání výučního listu je vykonání závěrečné zkoušky v souladu se školským zákonem. Na výučním listu musí být uvedeno číslo protokolu, číslo vysvědčení, osobní údaje žáka, název vzdělávacího programu, datum a místo vystavení, podpis předsedy zkušební komise a ředitele školy.


Co je to Výuční list? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Výuční list. Co znamená pojem Výuční list z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Výuční list doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Výuční list se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: popis, význam, odborný výraz, pojem, terminus technicus, význam pojmu, co to je, přesný výraz, informace, synonymum, co je to Výuční list?, názvosloví, význam slova, co znamená, terminologie, vysvětlení, wiki, slovo


Pojem Výuční list je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Výuční list?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výuční list je v českém školství doklad o dosažení středního vzdělání (3. stupeň v mezinárodní klasifikaci ISCED), není-li vzdělávání zakončeno maturitní zkouškou. Výuční list lze získat v některém z učebních oborů délky 2 nebo 3 roky denní formy nebo vzdělávacího programu zkráceného studia pro získání středního vzdělání s výučním listem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Výuční list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Výuční list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Výuční list ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výuční list ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výuční list ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Výuční list ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Výuční list například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Výuční list? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Výuční list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výuční list, odpověď na dotaz co je to Výuční list?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Kosmopolita? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie Školství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.