Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Co je to Deformace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Deformace?

Deformace znamená změnu tvaru. Příčinou změny tvaru těles je působení síly. Při něm dochází ke změnám vzájemné polohy atomů, které těleso tvoří. Někdy je možné, že poté, co síla přestane působit, získá těleso svůj původní tvar. Tento stav se nazývá elastická neboli pružná deformace. K tomuto druhu změny dochází u pružných látek.
Pokud jsou však změny nezvratné, tzn., že atomy se nemohou vrátit do původní polohy a těleso je tedy deformované, jde o nepružnou deformaci. To se děje například u plastických látek. Síly, které deformaci způsobují, mohou být různého druhu, například torzní, ohybové, smykové, tlakové nebo tahové.


Co je to Deformace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Deformace patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, informace, odborný výraz, význam, heslo, co je to Deformace?, co to je, Fyzika, význam slova, Fyzika, slovník, co znamená, význam pojmu, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, popis


Pojem Deformace je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Deformace

Vyhledat heslo Deformace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Deformace ve Wikipedii

Hledat výraz Deformace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deformace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Deformace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Deformace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Deformace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Deformace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Deformace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deformace, odpověď na dotaz co je to Deformace?. Víte např. kdo to je Lucie Bílá? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.