Co je to?
Definice odborného termínu, slova Deformace. Co znamená pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Co je Deformace?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Deformace

Deformace znamená změnu tvaru. Příčinou změny tvaru těles je působení síly. Při něm dochází ke změnám vzájemné polohy atomů, které těleso tvoří. Někdy je možné, že poté, co síla přestane působit, získá těleso svůj původní tvar. Tento stav se nazývá elastická neboli pružná deformace. K tomuto druhu změny dochází u pružných látek.
Pokud jsou však změny nezvratné, tzn., že atomy se nemohou vrátit do původní polohy a těleso je tedy deformované, jde o nepružnou deformaci. To se děje například u plastických látek. Síly, které deformaci způsobují, mohou být různého druhu, například torzní, ohybové, smykové, tlakové nebo tahové.


Co je to Deformace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Deformace. Co znamená pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Deformace? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Deformace patří do sekce fyzika

Klíčová slova: lexikon, fyzika, fyzika, popis, termín, co je to Deformace?, synonymum, slovo, význam, terminologie, přesný význam, co to je, vysvětlení, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, heslo


Pojem Deformace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Deformace dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem deformace tělesa rozumíme změnu jeho tvaru. Těleso mění tvar v důsledku působení síly. Silové působení mění vzájemné polohy atomů, ze kterých se těleso skládá. V případě, že se po odstranění působící síly těleso vrátí do původního tvaru, mluvíme o pružné (elastické) deformaci. Pružné deformace se vyskytují u pružných látek. V důsledku působení sil může rovněž dojít k nevratným změnám v poloze atomů tělesa. Tvar tělesa se po odstranění působící síly již nevrátí do původního stavu. V takovém případě mluvíme o nepružné deformaci popř. úžeji o plastické deformaci. Tyto deformace lze pozorovat např. u plastických látek.

Zkuste zjistit více informací o slovu Deformace v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Deformace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Deformace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Deformace ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Deformace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Deformace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Deformace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Deformace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Deformace? resp. co označuje slovo Deformace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deformace, odpověď na dotaz co je to Deformace?. Víte např. kdo to je Filip Čapka? Znáte a víte kdo je Ursula Andress? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, kvantová fyzika, deformace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.