Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Co je to Deformace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Deformace?

Deformace znamená změnu tvaru. Příčinou změny tvaru těles je působení síly. Při něm dochází ke změnám vzájemné polohy atomů, které těleso tvoří. Někdy je možné, že poté, co síla přestane působit, získá těleso svůj původní tvar. Tento stav se nazývá elastická neboli pružná deformace. K tomuto druhu změny dochází u pružných látek.
Pokud jsou však změny nezvratné, tzn., že atomy se nemohou vrátit do původní polohy a těleso je tedy deformované, jde o nepružnou deformaci. To se děje například u plastických látek. Síly, které deformaci způsobují, mohou být různého druhu, například torzní, ohybové, smykové, tlakové nebo tahové.


Co je to Deformace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Deformace se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, co znamená, fyzika, heslo, co to je, odborný výraz, lexikon, Deformace, slovník, terminologie, význam pojmu, informace, terminus technicus, přesný výraz, wiki, názvosloví, fyzika


Pojem Deformace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Deformace?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pojmem deformace tělesa rozumíme změnu jeho tvaru. Těleso mění tvar v důsledku působení síly. Silové působení mění vzájemné polohy atomů, ze kterých se těleso skládá. V případě, že se po odstranění působící síly těleso vrátí do původního tvaru, mluvíme o pružné (elastické) deformaci. Pružné deformace se vyskytují u pružných látek. V důsledku působení sil může rovněž dojít k nevratným změnám v poloze atomů tělesa. Tvar tělesa se po odstranění působící síly již nevrátí do původního stavu. V takovém případě mluvíme o nepružné deformaci popř. úžeji o plastické deformaci. Tyto deformace lze pozorovat např. u plastických látek.

Více informací o slovu Deformace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Deformace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Deformace na Google.cz

Hledat heslo Deformace ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Deformace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Deformace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Deformace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Deformace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Deformace? resp. jaká je definice termínu Deformace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deformace, odpověď na dotaz co je to Deformace?. Víte např. kdo to je Jan Lucemburský? Znáte a víte kdo je OSVČ? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.