Co je to?
Definice výrazu, termínu Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Co je Deformace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Deformace?

Deformace znamená změnu tvaru. Příčinou změny tvaru těles je působení síly. Při něm dochází ke změnám vzájemné polohy atomů, které těleso tvoří. Někdy je možné, že poté, co síla přestane působit, získá těleso svůj původní tvar. Tento stav se nazývá elastická neboli pružná deformace. K tomuto druhu změny dochází u pružných látek.
Pokud jsou však změny nezvratné, tzn., že atomy se nemohou vrátit do původní polohy a těleso je tedy deformované, jde o nepružnou deformaci. To se děje například u plastických látek. Síly, které deformaci způsobují, mohou být různého druhu, například torzní, ohybové, smykové, tlakové nebo tahové.


Co je to Deformace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Deformace. Co znamená odborný pojem Deformace z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Deformace s dalšími osobami na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Deformace je v kategorii fyzika

Klíčová slova: přesný význam, wiki, význam slova, terminologie, lexikon, definice pojmu, co je to Deformace?, fyzika, termín, slovník, přesný výraz, slovo, informace, odborné názvosloví, formulace, popis, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Deformace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Deformace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Pojmem deformace tělesa rozumíme změnu jeho tvaru. Těleso mění tvar v důsledku působení síly. Silové působení mění vzájemné polohy atomů, ze kterých se těleso skládá. V případě, že se po odstranění působící síly těleso vrátí do původního tvaru, mluvíme o pružné (elastické) deformaci. Pružné deformace se vyskytují u pružných látek. V důsledku působení sil může rovněž dojít k nevratným změnám v poloze atomů tělesa. Tvar tělesa se po odstranění působící síly již nevrátí do původního stavu. V takovém případě mluvíme o nepružné deformaci popř. úžeji o plastické deformaci. Tyto deformace lze pozorovat např. u plastických látek.

Další možné informační zdroje

Hledat slovo Deformace ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Deformace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Deformace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Deformace ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Deformace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Deformace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Deformace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Deformace? resp. jaký je význam slova Deformace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deformace, odpověď na dotaz co je to Deformace?. Víte např. kdo to je Jaroslav Barták? Znáte a víte kdo je Pierre Richard? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Deformace i v jiné sekci než v fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.