Co je to?
Definice výrazu Insomnie. Co znamená odborný pojem Insomnie z kategorie Nemoce?

Co je Insomnie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Insomnie?

Insomnie je název vážné spánkové poruchy, která člověku může zcela zničit život. Počet postižených se neustále zvyšuje. Při insomnii se nejedná pouze o nesnadné usínání, ale i probuzení časně ráno a nemožnost již znovu usnout. Někdy se postižený probouzí i v noci. Některé případy mají prohozený den a noc, což se nazývá paradoxní insomnie. V nejtěžších případech spí pacient třeba jen 2-3 hodiny denně, protože nemůže dlouho usnout, v noci se probouzí a ráno již opět nemůže spát. To už znamená vážný zdravotní problém, který je nutno řešit.
Insomnie zahrnuje více typů. Krátkodobá insomnie, jejíž příčinu bývá hlavně stres, se nazývá přechodná. Do jednoho měsíce nespavosti jde o insomnii akutní, déle než jeden měsíc až do zhroucení pacienta jde o insomnii chronickou. Mže jít o samotnou nemoc nebo o takovou, která souvisí s jiným onemocněním. Pokud by dlouhodobá insomnie nebyla řešena, podepsala by se na psychickém i fyzickém zdraví pacienta. Únava dokáže ničit nejen pracovní, ale i osobní život člověka.


Co je to Insomnie? Význam slova, termín, Definice výrazu Insomnie. Co znamená odborný pojem Insomnie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Insomnie můžete samozřejmě sdílet s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Insomnie je v sekci nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, co znamená, význam, slovník, termín, co je to Insomnie?, přesný výraz, wiki, Insomnie, nemoce, slovo, význam slova, odborný výraz, co to je, heslo, vysvětlení, význam pojmu


Pojem Insomnie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Insomnie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Insomnie (nespavost) je porucha spánku, při níž jedinec nemůže usnout nebo se v spánku často probouzí. Insomniak je člověk trpící insomnií.
Nespavost způsobuje, že je člověk během dne unavený, malátný, podrážděný, má zhoršenou koncentraci, sníženou pracovní výkonnost, špatnou náladu, sklon k depresím. Tyto problémy souvisí hodně se zvýšenou hladinou kortizolu. Nedostatek spánku se po jistém čase projevuje podobně jako opilost. Při dlouhotrvající nespavosti může dokonce docházet k psychickým poruchám, poruchám vnímání, úsudku a dalších kognitivních funkcí.

Hledejte pojem Insomnie v následujících vyhledávačích

Hledat termín Insomnie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Insomnie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Insomnie na Google obrázcích

Zkusit najít termín Insomnie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Insomnie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Insomnie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Insomnie například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Insomnie? resp. co se skrývá pod slovem Insomnie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insomnie, odpověď na dotaz co je to Insomnie?. Víte např. kdo to je Jan Ullrich? Znáte a víte kdo je Tereza Černochová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.