Co je to?
Odborný výraz, definice slova Insomnie. Co znamená pojem Insomnie z kategorie Nemoce?

Co je Insomnie?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Insomnie?

Insomnie je název vážné spánkové poruchy, která člověku může zcela zničit život. Počet postižených se neustále zvyšuje. Při insomnii se nejedná pouze o nesnadné usínání, ale i probuzení časně ráno a nemožnost již znovu usnout. Někdy se postižený probouzí i v noci. Některé případy mají prohozený den a noc, což se nazývá paradoxní insomnie. V nejtěžších případech spí pacient třeba jen 2-3 hodiny denně, protože nemůže dlouho usnout, v noci se probouzí a ráno již opět nemůže spát. To už znamená vážný zdravotní problém, který je nutno řešit.
Insomnie zahrnuje více typů. Krátkodobá insomnie, jejíž příčinu bývá hlavně stres, se nazývá přechodná. Do jednoho měsíce nespavosti jde o insomnii akutní, déle než jeden měsíc až do zhroucení pacienta jde o insomnii chronickou. Mže jít o samotnou nemoc nebo o takovou, která souvisí s jiným onemocněním. Pokud by dlouhodobá insomnie nebyla řešena, podepsala by se na psychickém i fyzickém zdraví pacienta. Únava dokáže ničit nejen pracovní, ale i osobní život člověka.


Co je to Insomnie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Insomnie. Co znamená pojem Insomnie z kategorie Nemoce?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Insomnie se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: heslo, lexikon, vysvětlení, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, wiki, co je to Insomnie?, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, terminus technicus, informace, termín, význam, popis, nemoce, přesný význam


Pojem Insomnie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Insomnie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Insomnie (nespavost) je porucha spánku, při níž jedinec nemůže usnout nebo se v spánku často probouzí. Insomniak je člověk trpící insomnií.
Nespavost způsobuje, že je člověk během dne unavený, malátný, podrážděný, má zhoršenou koncentraci, sníženou pracovní výkonnost, špatnou náladu, sklon k depresím. Tyto problémy souvisí hodně se zvýšenou hladinou kortizolu. Nedostatek spánku se po jistém čase projevuje podobně jako opilost. Při dlouhotrvající nespavosti může dokonce docházet k psychickým poruchám, poruchám vnímání, úsudku a dalších kognitivních funkcí.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Insomnie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Insomnie na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Insomnie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Insomnie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Insomnie ve Wikizdrojích

Zkusit najít Insomnie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Insomnie například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už víte co to je Insomnie? resp. co označuje slovo Insomnie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Insomnie, odpověď na dotaz co je to Insomnie?. Víte např. kdo to je Iva Frühlingová? Znáte a víte kdo je Jiří Raška? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Horečka, nemoc, insomnie, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.