Co je to?
Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co to je Trestný čin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Trestný čin?

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.


Co je to Trestný čin? Význam slova, termín, Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Trestný čin je v sekci Právo

Klíčová slova: Právo, vysvětlení, informace, heslo, co znamená, termín, význam pojmu, lexikon, Právo, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, slovo, Trestný čin, popis, pojem, význam, definice


Pojem Trestný čin je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trestný čin? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Trestný čin ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trestný čin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Trestný čin na Google.cz

Vyhledat termín Trestný čin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Trestný čin na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trestný čin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestný čin například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Trestný čin? resp. co znamená Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Charlotte Ella Gottová? Znáte a víte kdo je Kristýna Plíšková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.