Co je to?
Výraz, termín, definice slova Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co je to Trestný čin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Trestný čin

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.


Co je to Trestný čin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Trestný čin se nachází v kategorii právo

Klíčová slova: termín, význam, odborné názvosloví, definice, co znamená, terminologie, terminus technicus, právo, formulace, slovo, přesný význam, co je to Trestný čin?, slovník, synonymum, význam slova, vysvětlení, lexikon, názvosloví


Pojem Trestný čin je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Trestný čin?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Hledejte pojem Trestný čin v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Trestný čin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Trestný čin ve Wikizdrojích

Najít pojem Trestný čin ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Trestný čin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Trestný čin ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Trestný čin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestný čin například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Trestný čin? resp. co se skrývá pod slovem Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Adam Ondra? Znáte a víte kdo je Petr Čech? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.