Co je to?
Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co to je Trestný čin? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Trestný čin?

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.


Co je to Trestný čin? Význam slova, termín, Definice výrazu Trestný čin. Co znamená odborný pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Trestný čin je v sekci Právo

Klíčová slova: formulace, Právo, co je to Trestný čin?, co znamená, wiki, popis, definice, definice pojmu, slovník, slovo, názvosloví, Trestný čin, heslo, přesný význam, terminologie, pojem, informace, význam pojmu


Pojem Trestný čin je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Trestný čin? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Více informací o pojmu Trestný čin lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Trestný čin ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trestný čin ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Trestný čin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trestný čin na Youtube

Najít slovo Trestný čin ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Trestný čin ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestný čin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Trestný čin? resp. co přesně znamená slovo Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Předškolák? Znáte a víte kdo je Nikita Chruščov? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Trestný čin hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.