Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trestný čin. Co znamená pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Co je Trestný čin? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Trestný čin?

Trestný čin je označení pro závažné úmyslné protiprávní jednání. Může se jednat o trestný čin z podstaty věci, kterým je například vražda, nebo o jednání, které by nebylo trestné, kdyby je nezakazoval zákon.
Trestné činy se dělí podle závažnosti na přestupy, které jsou nejméně závažné, přečiny, kdy se jedná o méně závažné protiprávní jednání, a zločiny. Jednotlivé druhy trestných činů definuje trestní zákoník.


Co je to Trestný čin? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Trestný čin. Co znamená pojem Trestný čin z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Trestný čin? Pak se o ní podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Trestný čin patří do sekce právo

Klíčová slova: slovo, termín, přesný význam, co to je, terminologie, pojem, odborný výraz, terminus technicus, názvosloví, definice pojmu, co je to Trestný čin?, odborné názvosloví, význam, význam pojmu, lexikon, co znamená, popis, definice


Pojem Trestný čin je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Trestný čin? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trestný čin je označení pro jednání, kterým pachatel zásadním způsobem poškozuje nebo ohrožuje státní mocí chráněné zájmy a které proto stát trestá. Méně závažný delikt se nazývá přestupek.

Jiné zdroje informací o pojmu Trestný čin

Vyhledat heslo Trestný čin ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Trestný čin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Trestný čin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Trestný čin ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Trestný čin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Trestný čin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Trestný čin například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Trestný čin? resp. co to je Trestný čin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestný čin, odpověď na dotaz co je to Trestný čin?. Víte např. kdo to je Loupežník? Znáte a víte kdo je David Matásek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Trestný čin v jiné sekci než právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.