Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Co to je Finále? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Finále?

Finále je pojem pocházející z italštiny. Jeho základním významem je poslední nebo koncový.
Slovo finále se užívá v různých oblastech života, velmi často je používáno především ve sportu. Zde označuje poslední zápas nebo vrchol nějaké sportovní akce. Toto vyvrcholení bývá často slavnostním aktem, kterým se právě tato sportovní akce zakončuje.


Co je to Finále? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Finále je v sekci Sport

Klíčová slova: formulace, synonymum, co to je, význam slova, Finále, přesný výraz, informace, definice pojmu, lexikon, co je to Finále?, vysvětlení, pojem, Sport, definice, význam pojmu, přesný význam, význam, názvosloví


Pojem Finále je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Finále? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Finále je ve sportu sportovní závěrečný střet či utkání nejúspěšnějších účastníků (jednotlivých sportovců nebo celých týmů) na konci turnaje nebo sezóny. Vítěz finále je vítězem celého turnaje popř. mistr sezóny. Účastníci se do finále musí probojovat přes K.O.-Systém, při kterém v zápasech postupně vypadávají týmy nebo jednotlivci, kteří dané utkání prohrají - výherce pak postupuje do dalšího kola až se nakonec poslední utkají ve finále. Pokud se jedná o finále, do kterého postupují pouze dva soupeři, kteří v semifinále porazili každý jednoho soupeře, tak tito soupeři, kteří prohráli sehrají tzv. "malé finále", které je vlastně bojem o třetí místo.

Jiné informační zdroje o pojmu Finále

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Finále ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Finále ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Finále ve Wikizdrojích

Hledat slovo Finále na Google.cz

Vyhledat heslo Finále ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Finále ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Finále například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Finále? resp. co se přesně ukrývá za slovem Finále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finále, odpověď na dotaz co je to Finále?. Víte např. kdo to je Kateřina Kristelová? Znáte a víte kdo je Iva Janžurová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Finále v jiné sekci než Sport. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.