Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Co to je Finále? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Finále

Finále je pojem pocházející z italštiny. Jeho základním významem je poslední nebo koncový.
Slovo finále se užívá v různých oblastech života, velmi často je používáno především ve sportu. Zde označuje poslední zápas nebo vrchol nějaké sportovní akce. Toto vyvrcholení bývá často slavnostním aktem, kterým se právě tato sportovní akce zakončuje.


Co je to Finále? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Finále. Co znamená pojem Finále z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Finále doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Finále se nachází v sekci Sport

Klíčová slova: slovo, co to je, význam, synonymum, odborný výraz, wiki, terminologie, Sport, co je to Finále?, co znamená, lexikon, Sport, terminus technicus, pojem, význam pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, formulace


Pojem Finále je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Finále dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Finále je ve sportu sportovní závěrečný střet či utkání nejúspěšnějších účastníků (jednotlivých sportovců nebo celých týmů) na konci turnaje nebo sezóny. Vítěz finále je vítězem celého turnaje popř. mistr sezóny. Účastníci se do finále musí probojovat přes K.O.-Systém, při kterém v zápasech postupně vypadávají týmy nebo jednotlivci, kteří dané utkání prohrají - výherce pak postupuje do dalšího kola až se nakonec poslední utkají ve finále. Pokud se jedná o finále, do kterého postupují pouze dva soupeři, kteří v semifinále porazili každý jednoho soupeře, tak tito soupeři, kteří prohráli sehrají tzv. "malé finále", které je vlastně bojem o třetí místo.

Více informací o slovu Finále doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Finále ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Finále ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Finále ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Finále ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Finále ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Finále na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Finále například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Finále? resp. co přesně znamená slovo Finále? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Finále, odpověď na dotaz co je to Finále?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Charlotte Ella Gottová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Sport. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.