Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Toner

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.


Co je to Toner? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Toner se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: informace, vysvětlení, Hardware, přesný význam, heslo, co znamená, Hardware, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, význam slova, Toner, terminologie, význam pojmu, slovník


Pojem Toner je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Toner? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Tonerová kazeta

Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro další informace o termínu Toner zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Toner na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toner ve Wikimedia Commons

Najít heslo Toner na Google.cz

Zkusit najít slovo Toner ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Toner ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Toner ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Toner například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Toner? resp. jaký je význam pojmu Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Merkur? Znáte a víte kdo je Václav Neckář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.