Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Toner?

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.


Co je to Toner? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Toner se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: slovo, přesný význam, význam, definice, heslo, synonymum, co je to Toner?, význam pojmu, Toner, wiki, přesný výraz, pojem, lexikon, význam slova, termín, co znamená, hardware, odborné názvosloví


Pojem Toner je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Toner píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Tonerová kazeta

Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Toner ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toner ve Wikimedia Commons

Najít výraz Toner ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Toner ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Toner na Youtube

Zkusit najít slovo Toner ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Toner například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Toner? resp. jaký je význam slova Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Elisha Cuthbert? Znáte a víte kdo je Dan Ťok? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než hardware. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.