Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Toner

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.


Co je to Toner? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Toner sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Toner je v kategorii Hardware

Klíčová slova: přesný význam, co to je, informace, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, terminologie, synonymum, Hardware, formulace, přesný výraz, co je to Toner?, Hardware, wiki, význam, definice pojmu, heslo


Pojem Toner je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Toner? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toner ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Toner ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Toner ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Toner ve Wikizdrojích

Hledat heslo Toner ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Toner ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Toner například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Toner? resp. jaký je význam pojmu Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Toner i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.