Co je to?
Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Co je to Toner? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Toner?

Toner je prášek používaný jako barvivo do laserových tiskáren nebo kopírek pro tisk především na papír, ale lze ho použít i pro tisk jiného druhu. Toner může být černý nebo barevný, jeho nejčastější barvy se označují zkratkami CMYK - cyan = modrá, magenta = červená, yellow = žlutá, black = černá.Pomocí toneru se tisk přenáší na vybrané médium a pak se zapéká v zapékací jednotce.
Tonery jsou uzavřeny v kazetách. Prášek se vyrábí především z polymerů, dříve se využíval uhlík a různé pigmenty. Tonery nelze likvidovat běžným způsobem, jsou označeny jako nebezpečný odpad a vyžadují ekologickou likvidaci. Některé typy tonerů je možné renovovat.


Co je to Toner? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Toner. Co znamená odborný pojem Toner z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Toner? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Toner je v sekci Hardware

Klíčová slova: synonymum, terminologie, popis, význam slova, pojem, heslo, co znamená, wiki, informace, odborný výraz, Toner, slovník, Hardware, co je to Toner?, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Toner je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Toner?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Toner je černý nebo jinak barevný prášek nejobvyklejší jsou barvy CMYK: Cyan - modrá, Magenta - červená, Yellow - žlutá a Black - černá. Původně se používal pro výrobu nejvíce uhlík s pigmentovou příměsí, nyní se obvykle používají různé polymery. Toner plní funkci barviva v laserových tiskárnách a kopírkách při tisku na papír, nebo jiná podporovaná média. Základním principem tisku pomocí toneru je možnost jej elektrostaticky nanášet na nosné médium a poté jej zapéci v takzvané zapékací jednotce pomocí tlaku a teploty (120° - 180 °C). Ve starších strojích byl toner nasypán uživatelem z láhve do nádrže ve stroji. Moderní stroje používají uzavřené kazety s práškem.

Tonerová kazeta

Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Tonerová kazeta do laserové tiskárny HP. Autor: Sir James at de.wikipedia, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Jiné informační zdroje o pojmu Toner

Hledat videa s názvem Toner na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Toner ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Toner ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Toner na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Toner ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Toner ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Toner například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Toner? resp. co přesně označuje termín Toner? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Toner, odpověď na dotaz co je to Toner?. Víte např. kdo to je Specialista ERP? Znáte a víte kdo je Václav Upír Krejčí? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.