Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Co to je Raw strava? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Raw strava?

Raw strava či syrová nebo živá strava je tepelně neupravená potrava (strava, která nebyla zahřívána nad teplotu 45 stupňů), a proto si zachovala jak plnou hodnotu enzymů, tak hodnotu nutriční. Zastánci raw stravy se živí především zeleninou, ovocem, bylinami, semínky a oříšky, zkrátka syrovou rostlinnou stravou.
Raw strava nezatěžuje jednotlivé orgány a nenamáhá imunitní systém. Živé potraviny také obsahují více vody, takže není potřeba tolik pít. Tělo přijímá méně tuků a cukrů, naopak se zvyšuje příjem minerálů a vitamínů. Zastánci raw stravy se označují jako vitariáni


Co je to Raw strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Raw strava? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Raw strava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, wiki, popis, co to je, heslo, slovo, vysvětlení, termín, terminus technicus, Jídlo, význam pojmu, význam slova, Raw strava, odborný výraz, pojem, přesný význam, definice pojmu, slovník


Pojem Raw strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Raw strava? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitariáni pojídají tzv. živé jídlo (raw food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Pojem raw food byl převzat z anglických výrazů raw [ró], v překladu „syrový“, a food [fúd] s doslovným překladem „jídlo“, volně také „strava“. V českém jazyce se označuje jako živá strava. Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život a vařená strava se v raw food nazývá „mrtvá strava“. Za podklad nepřirozenosti tepelné úpravy pro člověka se používá argument, že ani ostatní živočichové tepelně neupravují svou potravu.

Raw strava

Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay
Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Raw strava ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Raw strava na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Raw strava ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Raw strava ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Raw strava ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Raw strava na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Raw strava například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Raw strava? resp. co vlastně znamená slovo Raw strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raw strava, odpověď na dotaz co je to Raw strava?. Víte např. kdo to je Artemis? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Raw strava v jiné sekci než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.