Co je to?
Definice výrazu, termínu Raw strava. Co znamená odborný pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Co je Raw strava?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Raw strava?

Raw strava či syrová nebo živá strava je tepelně neupravená potrava (strava, která nebyla zahřívána nad teplotu 45 stupňů), a proto si zachovala jak plnou hodnotu enzymů, tak hodnotu nutriční. Zastánci raw stravy se živí především zeleninou, ovocem, bylinami, semínky a oříšky, zkrátka syrovou rostlinnou stravou.
Raw strava nezatěžuje jednotlivé orgány a nenamáhá imunitní systém. Živé potraviny také obsahují více vody, takže není potřeba tolik pít. Tělo přijímá méně tuků a cukrů, naopak se zvyšuje příjem minerálů a vitamínů. Zastánci raw stravy se označují jako vitariáni


Co je to Raw strava? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Raw strava. Co znamená odborný pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Raw strava je v kategorii jídlo

Klíčová slova: termín, přesný výraz, význam, lexikon, popis, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, co to je, terminologie, wiki, definice pojmu, vysvětlení, Raw strava, jídlo, terminus technicus, pojem


Pojem Raw strava je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Raw strava? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitariáni pojídají tzv. živé jídlo (raw food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Pojem raw food byl převzat z anglických výrazů raw [ró], v překladu „syrový“, a food [fúd] s doslovným překladem „jídlo“, volně také „strava“. V českém jazyce se označuje jako živá strava. Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život a vařená strava se v raw food nazývá „mrtvá strava“. Za podklad nepřirozenosti tepelné úpravy pro člověka se používá argument, že ani ostatní živočichové tepelně neupravují svou potravu.

Raw strava

Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay
Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Raw strava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Raw strava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Raw strava ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Raw strava ve Wikizdrojích

Hledat frázi Raw strava ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Raw strava ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Raw strava například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Raw strava? resp. jaká je definice slova Raw strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raw strava, odpověď na dotaz co je to Raw strava?. Víte např. kdo to je Michaela Ochotská? Znáte a víte kdo je Robert Fisk? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v jídlo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.