Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Co to je Raw strava? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Raw strava?

Raw strava či syrová nebo živá strava je tepelně neupravená potrava (strava, která nebyla zahřívána nad teplotu 45 stupňů), a proto si zachovala jak plnou hodnotu enzymů, tak hodnotu nutriční. Zastánci raw stravy se živí především zeleninou, ovocem, bylinami, semínky a oříšky, zkrátka syrovou rostlinnou stravou.
Raw strava nezatěžuje jednotlivé orgány a nenamáhá imunitní systém. Živé potraviny také obsahují více vody, takže není potřeba tolik pít. Tělo přijímá méně tuků a cukrů, naopak se zvyšuje příjem minerálů a vitamínů. Zastánci raw stravy se označují jako vitariáni


Co je to Raw strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Raw strava můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Raw strava je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, Jídlo, význam, co je to Raw strava?, Raw strava, přesný význam, co to je, odborný výraz, termín, pojem, formulace, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, Jídlo, popis, slovo, přesný výraz


Pojem Raw strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Raw strava? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vitariáni pojídají tzv. živé jídlo (raw food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Pojem raw food byl převzat z anglických výrazů raw [ró], v překladu „syrový“, a food [fúd] s doslovným překladem „jídlo“, volně také „strava“. V českém jazyce se označuje jako živá strava. Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život a vařená strava se v raw food nazývá „mrtvá strava“. Za podklad nepřirozenosti tepelné úpravy pro člověka se používá argument, že ani ostatní živočichové tepelně neupravují svou potravu.

Raw strava

Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay
Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz Raw strava ve Wikizdrojích

Najít výraz Raw strava ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Raw strava ve vyhledávači Yandex

Najít termín Raw strava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Raw strava ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Raw strava na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Raw strava například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Raw strava? resp. jaký je význam pojmu Raw strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raw strava, odpověď na dotaz co je to Raw strava?. Víte např. kdo to je Hospodin? Znáte a víte kdo je Barbora Seidlová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.