Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Co to je Raw strava? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Raw strava?

Raw strava či syrová nebo živá strava je tepelně neupravená potrava (strava, která nebyla zahřívána nad teplotu 45 stupňů), a proto si zachovala jak plnou hodnotu enzymů, tak hodnotu nutriční. Zastánci raw stravy se živí především zeleninou, ovocem, bylinami, semínky a oříšky, zkrátka syrovou rostlinnou stravou.
Raw strava nezatěžuje jednotlivé orgány a nenamáhá imunitní systém. Živé potraviny také obsahují více vody, takže není potřeba tolik pít. Tělo přijímá méně tuků a cukrů, naopak se zvyšuje příjem minerálů a vitamínů. Zastánci raw stravy se označují jako vitariáni


Co je to Raw strava? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Raw strava s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Raw strava se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, co to je, popis, Raw strava, lexikon, definice pojmu, co znamená, informace, terminus technicus, vysvětlení, heslo, Jídlo, názvosloví, Jídlo, co je to Raw strava?


Pojem Raw strava je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Raw strava? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Vitariáni pojídají tzv. živé jídlo (raw food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Pojem raw food byl převzat z anglických výrazů raw [ró], v překladu „syrový“, a food [fúd] s doslovným překladem „jídlo“, volně také „strava“. V českém jazyce se označuje jako živá strava. Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život a vařená strava se v raw food nazývá „mrtvá strava“. Za podklad nepřirozenosti tepelné úpravy pro člověka se používá argument, že ani ostatní živočichové tepelně neupravují svou potravu.

Raw strava

Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay
Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Zkusit najít termín Raw strava ve Wikislovníku

Najít pojem Raw strava na Google.cz

Hledat slovo Raw strava ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Raw strava ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Raw strava ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Raw strava ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Raw strava například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Raw strava? resp. jaký je přesný význam slova Raw strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raw strava, odpověď na dotaz co je to Raw strava?. Víte např. kdo to je Žárlivec? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Raw strava i v jiných kategoriích (než Jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.