Co je to?
Odborný výraz, definice slova Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Co je Raw strava? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Raw strava?

Raw strava či syrová nebo živá strava je tepelně neupravená potrava (strava, která nebyla zahřívána nad teplotu 45 stupňů), a proto si zachovala jak plnou hodnotu enzymů, tak hodnotu nutriční. Zastánci raw stravy se živí především zeleninou, ovocem, bylinami, semínky a oříšky, zkrátka syrovou rostlinnou stravou.
Raw strava nezatěžuje jednotlivé orgány a nenamáhá imunitní systém. Živé potraviny také obsahují více vody, takže není potřeba tolik pít. Tělo přijímá méně tuků a cukrů, naopak se zvyšuje příjem minerálů a vitamínů. Zastánci raw stravy se označují jako vitariáni


Co je to Raw strava? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Raw strava. Co znamená pojem Raw strava z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Raw strava s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Raw strava se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: heslo, lexikon, definice, jídlo, definice pojmu, slovo, přesný výraz, Raw strava, terminus technicus, jídlo, význam slova, co to je, formulace, wiki, co je to Raw strava?, odborné názvosloví, pojem, význam pojmu


Pojem Raw strava je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Raw strava? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vitariáni pojídají tzv. živé jídlo (raw food), které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Pojem raw food byl převzat z anglických výrazů raw [ró], v překladu „syrový“, a food [fúd] s doslovným překladem „jídlo“, volně také „strava“. V českém jazyce se označuje jako živá strava. Raw food vychází z myšlenky, že tepelně upravená strava výrazně ztrácí své výživové hodnoty. Za hraniční považuje teplotu cca 42°, nad kterou dochází ke zničení živin a důležitých enzymů. Vitariáni totiž tvrdí, že enzymy tvoří život a vařená strava se v raw food nazývá „mrtvá strava“. Za podklad nepřirozenosti tepelné úpravy pro člověka se používá argument, že ani ostatní živočichové tepelně neupravují svou potravu.

Raw strava

Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay
Příklad raw stravy - zeleninový salát s avokádem. Autor: Grosskev, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Raw strava

Vyhledat výraz Raw strava ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Raw strava ve Wikizdrojích

Hledat termín Raw strava ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Raw strava ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Raw strava ve Wikislovníku

Hledat výraz Raw strava ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Raw strava například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Raw strava? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Raw strava? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Raw strava, odpověď na dotaz co je to Raw strava?. Víte např. kdo to je Quasimodo? Znáte a víte kdo je Oldřich Mánert? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.