Co je to?
Odborný výraz, definice slova Černá čísla. Co znamená slovo Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Co je Černá čísla? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Černá čísla

Černá čísla jsou pojem z oblasti účetnictví. Pojem je z manažerského slangu a byl převzat z anglického spojení být v černých číslech - to be in the black. Významově se jedná o sdělení , že podnik nebo firma má zisk.
Účetní těmito slovy nazývají kladný hospodářský výsledek. I když se nejedná o oficiální pojem, je zcela běžný a velmi frekventovaný.


Co je to Černá čísla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Černá čísla. Co znamená slovo Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Černá čísla patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: Černá čísla, informace, odborný výraz, popis, význam pojmu, terminologie, význam, co je to Černá čísla?, definice, terminus technicus, termín, Účetnictví, názvosloví, odborné názvosloví, Účetnictví, přesný výraz, význam slova, přesný význam


Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Černá čísla můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Černá čísla v účetnictví označují kladný hospodářský výsledek.
„Černá čísla“ jsou v účetnictví v protikladu k tzv. „červeným číslům“, která označují záporný hospodářský výsledek.
Linvisticky se jedná o tzv. kalk, který z angličtiny do češtiny přešel díky managerskému slangu. Anglické „to be in the black“ znamená „být v černých číslech“, tedy mít zisk.

Další zdroje informací o slovu Černá čísla

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černá čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Černá čísla ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Černá čísla ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Černá čísla ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Černá čísla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Černá čísla na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá čísla například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Černá čísla? resp. jaký je význam pojmu Černá čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá čísla, odpověď na dotaz co je to Černá čísla?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Jakub Kulhánek? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Černá čísla i jinde než v sekci než v Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?