Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Černá čísla? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Černá čísla?

Černá čísla jsou pojem z oblasti účetnictví. Pojem je z manažerského slangu a byl převzat z anglického spojení být v černých číslech - to be in the black. Významově se jedná o sdělení , že podnik nebo firma má zisk.
Účetní těmito slovy nazývají kladný hospodářský výsledek. I když se nejedná o oficiální pojem, je zcela běžný a velmi frekventovaný.


Co je to Černá čísla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Černá čísla? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Černá čísla se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: informace, Účetnictví, přesný výraz, význam, Černá čísla, popis, terminologie, co to je, názvosloví, heslo, lexikon, odborné názvosloví, wiki, odborný výraz, pojem, slovník, definice pojmu, význam slova


Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Černá čísla?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Černá čísla v účetnictví označují kladný hospodářský výsledek.
„Černá čísla“ jsou v účetnictví v protikladu k tzv. „červeným číslům“, která označují záporný hospodářský výsledek.
Linvisticky se jedná o tzv. kalk, který z angličtiny do češtiny přešel díky managerskému slangu. Anglické „to be in the black“ znamená „být v černých číslech“, tedy mít zisk.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Černá čísla na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černá čísla ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černá čísla ve Wikimedia Commons

Najít slovo Černá čísla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Černá čísla na Youtube

Zkusit najít slovo Černá čísla ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá čísla například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte jaká je definice termínu Černá čísla? resp. co přesně označuje termín Černá čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá čísla, odpověď na dotaz co je to Černá čísla?. Víte např. kdo to je Svatá Barbora? Znáte a víte kdo je Vágus? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?