Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Černá čísla. Co znamená pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Co to je Černá čísla? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Černá čísla?

Černá čísla jsou pojem z oblasti účetnictví. Pojem je z manažerského slangu a byl převzat z anglického spojení být v černých číslech - to be in the black. Významově se jedná o sdělení , že podnik nebo firma má zisk.
Účetní těmito slovy nazývají kladný hospodářský výsledek. I když se nejedná o oficiální pojem, je zcela běžný a velmi frekventovaný.


Co je to Černá čísla? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Černá čísla. Co znamená pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Černá čísla? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Černá čísla se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, Účetnictví, odborný výraz, význam slova, slovo, popis, lexikon, slovník, wiki, přesný význam, co znamená, pojem, formulace, termín, Černá čísla, terminus technicus, Účetnictví


Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Černá čísla? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Černá čísla v účetnictví označují kladný hospodářský výsledek.
„Černá čísla“ jsou v účetnictví v protikladu k tzv. „červeným číslům“, která označují záporný hospodářský výsledek.
Linvisticky se jedná o tzv. kalk, který z angličtiny do češtiny přešel díky managerskému slangu. Anglické „to be in the black“ znamená „být v černých číslech“, tedy mít zisk.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Černá čísla ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Černá čísla na Google.cz

Hledat slovo Černá čísla ve vyhledávači Qwant

Najít termín Černá čísla ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Černá čísla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Černá čísla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá čísla například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Černá čísla? resp. co to je Černá čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá čísla, odpověď na dotaz co je to Černá čísla?. Víte např. kdo to je Neonatolog? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?