Co je to?
Definice výrazu, termínu Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Co je Černá čísla?

Co znamená termín Černá čísla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Černá čísla jsou pojem z oblasti účetnictví. Pojem je z manažerského slangu a byl převzat z anglického spojení být v černých číslech - to be in the black. Významově se jedná o sdělení , že podnik nebo firma má zisk.
Účetní těmito slovy nazývají kladný hospodářský výsledek. I když se nejedná o oficiální pojem, je zcela běžný a velmi frekventovaný.


Co je to Černá čísla? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice slova Černá čísla? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, terminus technicus, wiki, přesný význam, názvosloví, slovník, význam pojmu, význam slova, termín, synonymum, Účetnictví, co znamená, informace, formulace, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Černá čísla? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Černá čísla v účetnictví označují kladný hospodářský výsledek.
„Černá čísla“ jsou v účetnictví v protikladu k tzv. „červeným číslům“, která označují záporný hospodářský výsledek.
Linvisticky se jedná o tzv. kalk, který z angličtiny do češtiny přešel díky managerskému slangu. Anglické „to be in the black“ znamená „být v černých číslech“, tedy mít zisk.

Další informační zdroje o slovu Černá čísla

Zkusit najít slovo Černá čísla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Černá čísla ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Černá čísla ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Černá čísla ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Černá čísla ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černá čísla ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá čísla například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Černá čísla? resp. co znamená Černá čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá čísla, odpověď na dotaz co je to Černá čísla?. Víte např. kdo to je Specialista ERP? Znáte a víte kdo je Imperialista? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Černá čísla i jinde než v sekci než v Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladny, Černá čísla, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?