Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Co je to Černá čísla? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Černá čísla?

Černá čísla jsou pojem z oblasti účetnictví. Pojem je z manažerského slangu a byl převzat z anglického spojení být v černých číslech - to be in the black. Významově se jedná o sdělení , že podnik nebo firma má zisk.
Účetní těmito slovy nazývají kladný hospodářský výsledek. I když se nejedná o oficiální pojem, je zcela běžný a velmi frekventovaný.


Co je to Černá čísla? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černá čísla. Co znamená odborný pojem Černá čísla z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Černá čísla se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam, informace, význam slova, pojem, popis, synonymum, slovo, lexikon, definice, slovník, co to je, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení, Černá čísla, odborný výraz, termín, co znamená


Pojem Černá čísla je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Černá čísla? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Černá čísla v účetnictví označují kladný hospodářský výsledek.
„Černá čísla“ jsou v účetnictví v protikladu k tzv. „červeným číslům“, která označují záporný hospodářský výsledek.
Linvisticky se jedná o tzv. kalk, který z angličtiny do češtiny přešel díky managerskému slangu. Anglické „to be in the black“ znamená „být v černých číslech“, tedy mít zisk.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Černá čísla ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Černá čísla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Černá čísla na Youtube

Vyhledat termín Černá čísla ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Černá čísla ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černá čísla ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Černá čísla například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Černá čísla? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Černá čísla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černá čísla, odpověď na dotaz co je to Černá čísla?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?