Co je to?
Definice výrazu, termínu Cameo. Co znamená odborný pojem Cameo z kategorie Kultura?

Co je Cameo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cameo?

Cameo je pojem z oblasti filmu. Jedná se o označení pro velmi krátký výstup některé ze známých osobností ve filmu, na divadle nebo v televizi. V divadle bývá takové vystoupení nazýváno hovorově jako štěk. Název cameo pochází z angličtiny. Role cameo zahrnovala původně několikavteřinový výstup celebrity, který však filmaři dopředu neohlásili a známá osobnost nebyla uvedena ani v titulcích v závěru. Celebrita pronesla pouze pár vět, často představovala sama sebe nebo některou ze svých populárních rolí.
V současnosti se význam camea rozšířil a těžko ho lze zcela přesně definovat. Zasloužili se o to autoři i diváci, protože jako cameo role byly označeny i výstupy, které měly větší rozsah. Přestože tyto role nebyly dopředu ohlášené, jsou příliš rozsáhlé na to, aby odpovídaly klasickému rozsahu camea. Tento typ role může ztvárnit i někdo z filmového štábu, například autor původní předlohy, scénárista nebo režisér. Cílem je pobavit fanoušky nebo také vzdát hold některé z osobností. Do cameo rolí bývají často obsazováni různé osobnosti showbyznysu, nejen herci, ale i zpěváci, modelky nebo třeba politici.

Co je to Cameo? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cameo. Co znamená odborný pojem Cameo z kategorie Kultura?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cameo s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Cameo je v kategorii kultura

Klíčová slova: význam slova, co znamená, přesný výraz, definice, terminus technicus, lexikon, význam pojmu, co to je, informace, termín, terminologie, pojem, slovo, vysvětlení, odborný výraz, Cameo, formulace, definice pojmu


Pojem Cameo je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cameo?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cameo (role) [kameo] je pojem z angličtiny vyjadřující epizodní výstup (hovorově „štěk“) nějaké celebrity ve filmu, televizním pořadu či divadelní hře. Může jít o profesionálního umělce (herce, zpěváka, režiséra), ale i jinou známou osobnost jako politik, sportovec apod. Na divadle se cameo může dočkat potlesku na otevřené scéně, ačkoliv často ani není uvedeno v titulcích (může být naopak záměrným překvapením pro publikum). Cameo může být výrazné a nepřehlédnutelné, stejně jako naopak zcela nenápadné.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Cameo ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cameo ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Cameo ve Wikislovníku

Najít výraz Cameo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Cameo ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Cameo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cameo například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cameo? resp. jaký je význam slova Cameo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cameo, odpověď na dotaz co je to Cameo?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je Jiří Štěpnička? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než kultura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.