Co je to?
Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Nemoce?

Co je to Struma? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Struma?

Struma čili lidovým názvem vole je název pro nemoc štítné žlázy. Projevem tohoto onemocnění je hypertrofie, tedy velké zvětšení štítné žlázy, které je nenádorového původu. Nemocný může mít potíže s dýcháním, obtížně polyká, postižení je i estetické – velké zduření v krční oblasti, zhubnutí, vypoulení očí.
Struma bývala dříve způsobena nedostatkem jódu, to již dnes díky obohacení potravinářské soli neplatí.


Co je to Struma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Struma? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Struma je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: informace, termín, co to je, přesný význam, lexikon, slovo, odborné názvosloví, význam, co je to Struma?, synonymum, popis, Nemoce, wiki, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, slovník


Pojem Struma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Struma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Struma nebo difuzní struma (lidově vole) je onemocnění štítné žlázy.
Onemocnění se projevuje hypertrofií, tj. nenádorovým zvětšením štítné žlázy. Potíže jsou jak místní (obtížné polykání, v extrémních případech i potíže s dýcháním), tak celkové (buď hyperthyreóza = nadbytek hormonu štítné žlázy – thyroxinu nebo hypothyreóza = jeho nedostatek); nezanedbatelné jsou i estetické defekty – až znetvořující zduření oblasti krku, vypoulené oči, hubnutí.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Struma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Struma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Struma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Struma ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Struma ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Struma ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Struma například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Struma? resp. co znamená Struma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Struma, odpověď na dotaz co je to Struma?. Víte např. kdo to je František Ringo Čech? Znáte a víte kdo je Grázl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Struma hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.