Co je to?
Výraz, termín, definice slova Struma. Co znamená odborný pojem Struma z kategorie Nemoce?

Co je to Struma? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Struma

Struma čili lidovým názvem vole je název pro nemoc štítné žlázy. Projevem tohoto onemocnění je hypertrofie, tedy velké zvětšení štítné žlázy, které je nenádorového původu. Nemocný může mít potíže s dýcháním, obtížně polyká, postižení je i estetické – velké zduření v krční oblasti, zhubnutí, vypoulení očí.
Struma bývala dříve způsobena nedostatkem jódu, to již dnes díky obohacení potravinářské soli neplatí.


Co je to Struma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Struma. Co znamená odborný pojem Struma z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Struma? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Struma je v sekci nemoce

Klíčová slova: názvosloví, vysvětlení, význam slova, formulace, nemoce, informace, definice pojmu, význam, lexikon, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, co je to Struma?, přesný význam, nemoce


Pojem Struma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Struma? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Struma nebo difuzní struma (lidově vole) je onemocnění štítné žlázy.
Onemocnění se projevuje hypertrofií, tj. nenádorovým zvětšením štítné žlázy. Potíže jsou jak místní (obtížné polykání, v extrémních případech i potíže s dýcháním), tak celkové (buď hyperthyreóza = nadbytek hormonu štítné žlázy – thyroxinu nebo hypothyreóza = jeho nedostatek); nezanedbatelné jsou i estetické defekty – až znetvořující zduření oblasti krku, vypoulené oči, hubnutí.

Pro další informace o termínu Struma zkuste tyto odkazy

Najít pojem Struma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Struma ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Struma ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Struma ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Struma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Struma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Struma například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Struma? resp. co znamená výraz Struma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Struma, odpověď na dotaz co je to Struma?. Víte např. kdo to je Jaromír Hanzlík? Znáte a víte kdo je Štěpán Kozub? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.