Co je to?
Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Nemoce?

Co je Struma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Struma?

Struma čili lidovým názvem vole je název pro nemoc štítné žlázy. Projevem tohoto onemocnění je hypertrofie, tedy velké zvětšení štítné žlázy, které je nenádorového původu. Nemocný může mít potíže s dýcháním, obtížně polyká, postižení je i estetické – velké zduření v krční oblasti, zhubnutí, vypoulení očí.
Struma bývala dříve způsobena nedostatkem jódu, to již dnes díky obohacení potravinářské soli neplatí.


Co je to Struma? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Struma. Co znamená pojem Struma z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Struma se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: formulace, pojem, význam, definice, synonymum, význam slova, nemoce, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, informace, co je to Struma?, lexikon, terminus technicus, slovník, odborný výraz, co znamená, definice pojmu


Pojem Struma je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Struma? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Struma nebo difuzní struma (lidově vole) je onemocnění štítné žlázy.
Onemocnění se projevuje hypertrofií, tj. nenádorovým zvětšením štítné žlázy. Potíže jsou jak místní (obtížné polykání, v extrémních případech i potíže s dýcháním), tak celkové (buď hyperthyreóza = nadbytek hormonu štítné žlázy – thyroxinu nebo hypothyreóza = jeho nedostatek); nezanedbatelné jsou i estetické defekty – až znetvořující zduření oblasti krku, vypoulené oči, hubnutí.

Další informace o pojmu Struma hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Struma ve Wikimedia Commons

Najít slovo Struma ve Wikislovníku

Hledat heslo Struma ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Struma na Google.cz

Hledat pojem Struma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Struma ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Struma například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Struma? resp. co přesně znamená slovo Struma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Struma, odpověď na dotaz co je to Struma?. Víte např. kdo to je Náfuka? Znáte a víte kdo je Kurt Meyer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Struma hledat i v jiných kategoriích (než nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.