Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pálení čarodejnic?

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pálení čarodejnic s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Pálení čarodejnic patří do kategorie kultura

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, co to je, slovník, Pálení čarodejnic, formulace, wiki, co znamená, definice, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, termín, heslo, názvosloví, informace, kultura, pojem


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pálení čarodejnic? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii.
Pálení čarodějnic a Valpuržina noc jsou často ztotožňovány s gaelským svátkem Beltain či s židovským svátkem Lag ba-omer ve stejném období.

Jiné zdroje informací o pojmu Pálení čarodejnic

Vyhledat pojem Pálení čarodejnic ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pálení čarodejnic ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pálení čarodejnic ve Wikizdrojích

Najít termín Pálení čarodejnic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pálení čarodejnic na Youtube

Najít pojem Pálení čarodejnic ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pálení čarodejnic? resp. co se skrývá pod slovem Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Čučkař? Znáte a víte kdo je Andrej Bóna? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než kultura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.