Co je to?
Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pálení čarodejnic?

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pálení čarodejnic? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura

Klíčová slova: heslo, význam, Kultura, co znamená, synonymum, odborné názvosloví, slovo, popis, Pálení čarodejnic, formulace, Kultura, definice, odborný výraz, terminus technicus, terminologie, informace, lexikon, význam slova


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pálení čarodejnic?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii.
Pálení čarodějnic a Valpuržina noc jsou často ztotožňovány s gaelským svátkem Beltain či s židovským svátkem Lag ba-omer ve stejném období.

Více informací o pojmu Pálení čarodejnic lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Pálení čarodejnic na Google.cz

Zkusit najít výraz Pálení čarodejnic ve Wikislovníku

Hledat výraz Pálení čarodejnic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pálení čarodejnic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pálení čarodejnic na Youtube

Zkusit najít termín Pálení čarodejnic ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pálení čarodejnic? resp. co se skrývá pod slovem Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Meryl Streep? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.