Co je to?
Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pálení čarodejnic

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.


Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pálení čarodejnic s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, Kultura, přesný výraz, definice, význam pojmu, termín, definice pojmu, wiki, Kultura, názvosloví, lexikon, význam slova, co znamená, význam, popis, informace, vysvětlení


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Pálení čarodejnic ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Pálení čarodejnic ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pálení čarodejnic ve Wikipedii

Najít termín Pálení čarodejnic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Pálení čarodejnic ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Pálení čarodejnic ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pálení čarodejnic? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Mediátor? Znáte a víte kdo je Miroslav Vladyka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.