Co je to?
Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pálení čarodejnic

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pálení čarodejnic s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pálení čarodejnic se nachází v sekci Kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, heslo, přesný výraz, popis, synonymum, slovo, Kultura, informace, definice pojmu, terminologie, význam pojmu, terminus technicus, definice, Kultura, odborný výraz, lexikon, co to je


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pálení čarodejnic?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii.
Pálení čarodějnic a Valpuržina noc jsou často ztotožňovány s gaelským svátkem Beltain či s židovským svátkem Lag ba-omer ve stejném období.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Pálení čarodejnic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pálení čarodejnic ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Pálení čarodejnic ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Pálení čarodejnic ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Pálení čarodejnic ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pálení čarodejnic na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pálení čarodejnic? resp. jaký je význam slova Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Zeť? Znáte a víte kdo je Kate Winslet? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.