Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pálení čarodejnic. Co znamená pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je Pálení čarodejnic?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pálení čarodejnic

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pálení čarodejnic. Co znamená pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pálení čarodejnic doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Pálení čarodejnic se nachází v sekci kultura

Klíčová slova: pojem, význam, odborný výraz, wiki, definice, slovník, popis, informace, kultura, přesný výraz, termín, význam pojmu, Pálení čarodejnic, co to je, co znamená, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Pálení čarodejnic?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Pod názvem Valpuržina noc je slaven také v německy mluvících zemích a Skandinávii.
Pálení čarodějnic a Valpuržina noc jsou často ztotožňovány s gaelským svátkem Beltain či s židovským svátkem Lag ba-omer ve stejném období.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pálení čarodejnic ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Pálení čarodejnic ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Pálení čarodejnic ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pálení čarodejnic ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Pálení čarodejnic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pálení čarodejnic na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Pálení čarodejnic? resp. jaký je přesný význam slova Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Fandom? Znáte a víte kdo je Kateřina Konečná? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Pálení čarodejnic i v jiné sekci než je kategorie kultura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, klapka, pálení čarodejnic, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.