Co je to?
Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pálení čarodejnic

Pálení čarodějnic (též Valpuržina nebo Filipojakubská noc) je oblíbená lidová tradice, která připadá na noc mezi 30. dubnem a 1. květnem. Jedná se o pozůstatek pohanské víry, že pálení ohňů zabrání zlým silám, aby negativně ovlivňovaly životy lidí. Počátky této tradice sahají zřejmě až do keltských dob (označení tohoto svátku je mj. Beltine). Křesťanská církev nikdy nedokázala tento zvyk zcela vymýtit. Dnes se lidé společně scházejí, navrší vysokou hranici dřeva, ozdobí je figurou čarodějnice např. ze slámy a starých hadrů a poté ji slavnostně zapálí.

Co je to Pálení čarodejnic? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pálení čarodejnic. Co znamená odborný pojem Pálení čarodejnic z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pálení čarodejnic? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pálení čarodejnic je v sekci Kultura

Klíčová slova: co znamená, terminologie, informace, wiki, heslo, lexikon, popis, význam pojmu, názvosloví, termín, přesný význam, Kultura, vysvětlení, přesný výraz, Pálení čarodejnic, pojem, význam slova, slovo


Pojem Pálení čarodejnic je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Pálení čarodejnic ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Pálení čarodejnic na Youtube

Vyhledat heslo Pálení čarodejnic na Google.cz

Hledat heslo Pálení čarodejnic ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pálení čarodejnic ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Pálení čarodejnic ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pálení čarodejnic například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Pálení čarodejnic? resp. co označuje slovo Pálení čarodejnic? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pálení čarodejnic, odpověď na dotaz co je to Pálení čarodejnic?. Víte např. kdo to je Fracek? Znáte a víte kdo je Kate Winslet? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.