Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Nevědomí? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nevědomí?

Nevědomí je termín z oblasti lidské psychiky. Jedná se o oblast, která se nachází mimo oblast vědomí. Pojmem se zabývá filozofie i psychologie, každá věda však z jiného úhlu pohledu.
Filozofie zkoumá nevědomí vzhledem k cílům různých přírodních procesů, u nichž se neví, proč a z jakých důvodů probíhají. Psychologie se zabývá nevědomím u člověka jako jedince nebo u skupiny lidí a vlivem na jeho rozvoj a zdraví.


Co je to Nevědomí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Nevědomí? Potom se o definici podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nevědomí se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, informace, názvosloví, lexikon, přesný význam, Psychologie, termín, co znamená, terminus technicus, odborné názvosloví, Nevědomí, co je to Nevědomí?, vysvětlení, pojem, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, definice pojmu


Pojem Nevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Nevědomí píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nevědomí je oblast lidské psychiky, ležící mimo sféru vědomí. Psychologie rozlišuje osobní nevědomí a kolektivní nevědomí. Ve filosofii se mluví o nevědomí v souvislosti s přírodními procesy, které směřují k cílům nebo se projevují účelně, aniž by byla evidence o jejich důvodech a motivech.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Nevědomí ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Nevědomí na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevědomí ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Nevědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Nevědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevědomí například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Nevědomí? resp. co přesně označuje termín Nevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevědomí, odpověď na dotaz co je to Nevědomí?. Víte např. kdo to je Eva Green? Znáte a víte kdo je Josef Kokta? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.