Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Nevědomí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nevědomí

Nevědomí je termín z oblasti lidské psychiky. Jedná se o oblast, která se nachází mimo oblast vědomí. Pojmem se zabývá filozofie i psychologie, každá věda však z jiného úhlu pohledu.
Filozofie zkoumá nevědomí vzhledem k cílům různých přírodních procesů, u nichž se neví, proč a z jakých důvodů probíhají. Psychologie se zabývá nevědomím u člověka jako jedince nebo u skupiny lidí a vlivem na jeho rozvoj a zdraví.


Co je to Nevědomí? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Nevědomí) můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Nevědomí patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: co to je, slovník, formulace, význam slova, Nevědomí, odborný výraz, co znamená, popis, význam, Psychologie, Psychologie, heslo, wiki, terminologie, pojem, co je to Nevědomí?, definice pojmu, lexikon


Pojem Nevědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nevědomí? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nevědomí je oblast lidské psychiky, ležící mimo sféru vědomí. Psychologie rozlišuje osobní nevědomí a kolektivní nevědomí. Ve filosofii se mluví o nevědomí v souvislosti s přírodními procesy, které směřují k cílům nebo se projevují účelně, aniž by byla evidence o jejich důvodech a motivech.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Nevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Nevědomí ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nevědomí ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevědomí ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Nevědomí na Google.cz

Hledat videa s názvem Nevědomí na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevědomí například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Nevědomí? resp. co přesně označuje termín Nevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevědomí, odpověď na dotaz co je to Nevědomí?. Víte např. kdo to je Jan Janský? Znáte a víte kdo je Kamarád? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Nevědomí hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.