Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Co je Nevědomí? Význam slova

Co znamená termín Nevědomí? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nevědomí je termín z oblasti lidské psychiky. Jedná se o oblast, která se nachází mimo oblast vědomí. Pojmem se zabývá filozofie i psychologie, každá věda však z jiného úhlu pohledu.
Filozofie zkoumá nevědomí vzhledem k cílům různých přírodních procesů, u nichž se neví, proč a z jakých důvodů probíhají. Psychologie se zabývá nevědomím u člověka jako jedince nebo u skupiny lidí a vlivem na jeho rozvoj a zdraví.


Co je to Nevědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nevědomí. Co znamená pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nevědomí doporučujeme sdílet s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Nevědomí se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam, pojem, definice pojmu, význam pojmu, termín, definice, co je to Nevědomí?, formulace, psychologie, wiki, slovník, co to je, lexikon, psychologie, heslo, synonymum, odborný výraz, přesný význam


Pojem Nevědomí je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nevědomí? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nevědomí je oblast lidské psychiky, ležící mimo sféru vědomí. Psychologie rozlišuje osobní nevědomí a kolektivní nevědomí. Ve filosofii se mluví o nevědomí v souvislosti s přírodními procesy, které směřují k cílům nebo se projevují účelně, aniž by byla evidence o jejich důvodech a motivech.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nevědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Nevědomí ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Nevědomí ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Nevědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevědomí ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Nevědomí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevědomí například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Nevědomí? resp. co označuje slovo Nevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevědomí, odpověď na dotaz co je to Nevědomí?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Pol Pot? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.