Co je to?
Definice výrazu Nevědomí. Co znamená odborný pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Co je Nevědomí?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nevědomí?

Nevědomí je termín z oblasti lidské psychiky. Jedná se o oblast, která se nachází mimo oblast vědomí. Pojmem se zabývá filozofie i psychologie, každá věda však z jiného úhlu pohledu.
Filozofie zkoumá nevědomí vzhledem k cílům různých přírodních procesů, u nichž se neví, proč a z jakých důvodů probíhají. Psychologie se zabývá nevědomím u člověka jako jedince nebo u skupiny lidí a vlivem na jeho rozvoj a zdraví.


Co je to Nevědomí? Význam slova, termín, Definice výrazu Nevědomí. Co znamená odborný pojem Nevědomí z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Nevědomí? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Nevědomí je v sekci psychologie

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, pojem, význam slova, termín, co to je, psychologie, psychologie, odborný výraz, přesný výraz, popis, odborné názvosloví, Nevědomí, význam, formulace, co znamená, wiki, význam pojmu


Pojem Nevědomí je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nevědomí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nevědomí je oblast lidské psychiky, ležící mimo sféru vědomí. Psychologie rozlišuje osobní nevědomí a kolektivní nevědomí. Ve filosofii se mluví o nevědomí v souvislosti s přírodními procesy, které směřují k cílům nebo se projevují účelně, aniž by byla evidence o jejich důvodech a motivech.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi Nevědomí ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Nevědomí ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Nevědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Nevědomí ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nevědomí ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nevědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Nevědomí například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Nevědomí? resp. co znamená výraz Nevědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nevědomí, odpověď na dotaz co je to Nevědomí?. Víte např. kdo to je Chytrák? Znáte a víte kdo je Benito Mussolini? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, trojúhelník, nevědomí, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.