Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co je to Asociace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Asociace

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Asociace se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Asociace patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, co znamená, synonymum, co je to Asociace?, přesný význam, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, slovo, psychologie, názvosloví, Asociace, co to je, wiki


Pojem Asociace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Asociace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Asociace ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Asociace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Asociace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Asociace ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Asociace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Asociace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už víte co znamená slovo Asociace? resp. jaký je význam pojmu Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Padouch? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asociace v jiné sekci než psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.