Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Asociace. Co znamená pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Asociace. Co znamená pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Asociace? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Asociace je v sekci psychologie

Klíčová slova: termín, význam pojmu, přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, význam, význam slova, definice, popis, informace, slovo, wiki, definice pojmu, co znamená, co je to Asociace?, terminologie, formulace


Pojem Asociace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asociace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Další informační zdroje o slovu Asociace

Najít výraz Asociace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Asociace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Asociace ve Wikislovníku

Najít slovo Asociace ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Asociace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Asociace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Asociace? resp. co znamená Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Arnold Schwarzenegger? Znáte a víte kdo je Mánička? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.