Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co je Asociace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Asociace? se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Asociace je v sekci psychologie

Klíčová slova: informace, definice, heslo, terminus technicus, terminologie, význam slova, termín, slovo, popis, lexikon, přesný význam, formulace, odborné názvosloví, co znamená, wiki, slovník, psychologie, co to je


Pojem Asociace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Asociace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Jiné zdroje informací o pojmu Asociace

Zkusit najít frázi Asociace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Asociace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Asociace ve Wikislovníku

Najít heslo Asociace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asociace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Asociace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už víte co znamená slovo Asociace? resp. co znamená Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Pavel Telička? Znáte a víte kdo je Padouch? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asociace v jiné sekci než psychologie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.