Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Asociace se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Asociace, heslo, význam pojmu, co je to Asociace?, synonymum, názvosloví, Psychologie, vysvětlení, definice, přesný výraz, popis, terminologie, co znamená, wiki, odborný výraz, definice pojmu, terminus technicus, význam


Pojem Asociace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asociace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Asociace na Google.cz

Hledat videa s názvem Asociace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asociace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Asociace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Asociace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asociace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Asociace? resp. co znamená slovo Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Spejbl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.