Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Asociace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, terminologie, informace, Psychologie, heslo, synonymum, slovo, přesný výraz, vysvětlení, Psychologie, formulace, definice pojmu, co je to Asociace?, přesný význam, co to je, pojem, popis


Pojem Asociace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Asociace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Asociace na Google.cz

Hledat termín Asociace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Asociace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Asociace na Youtube

Najít výraz Asociace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asociace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Asociace? resp. co to je Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Jan Amos Komenský? Znáte a víte kdo je Agraelus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.