Co je to?
Definice výrazu, termínu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co je Asociace?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.


Co je to Asociace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Asociace se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Asociace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: informace, pojem, psychologie, formulace, co znamená, odborné názvosloví, co to je, vysvětlení, odborný výraz, termín, lexikon, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, význam, slovník


Pojem Asociace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Asociace?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Pro další informace o termínu Asociace zkuste tyto odkazy

Zkusit najít heslo Asociace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Asociace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Asociace ve Wikislovníku

Najít slovo Asociace ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Asociace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Asociace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Asociace například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co znamená Asociace? resp. co přesně znamená slovo Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Miluše Šplechtová? Znáte a víte kdo je Padouch? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, čakry a žena, asociace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.