Co je to?
Definice výrazu, termínu Klopka. Co znamená odborný pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Co je to Klopka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Klopka?

Klopka je součástí některých druhů hoblíků. Jde o ploché železo, které má stavitelné upnutí seshora na želízko hoblíku. Pomáhá odlamovat hobliny. K želízku je připevněna šroubem, proto je ji možno posunovat po želízku a přesně nastavit. Na želízko ji tlačí samotná konstrukce hoblíku.
Klopka může mít také ostrý břit a zkracovat hobliny nebo disponovat zakončením hranou, která odlamuje hobliny ihned za břitem želízka. Lze tak ohoblovat i problematické druhy dřeva, u kterých hrozí vytažení vláken.


Co je to Klopka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Klopka. Co znamená odborný pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Klopka patří do sekce nástroje

Klíčová slova: význam, heslo, co to je, odborný výraz, co znamená, význam pojmu, lexikon, nástroje, definice, wiki, co je to Klopka?, Klopka, nástroje, terminus technicus, synonymum, termín, význam slova, definice pojmu


Pojem Klopka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Klopka? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klopka je specializovaná součást některých hoblíků. Je to plochý kus železa, upínaný stavitelně svrchu na želízko hoblíku. Usnadnuje odlamování hoblin. Klopka je na želízku zajištěna šroubem, který umožňuje její posun po želízku a tím přesné nastavení (délka želízka se časem mění broušením, klopku není třeba brousit tak často). K želízku je přitlačována konstrukcí hoblíku.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klopka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Klopka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Klopka ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Klopka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Klopka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Klopka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Klopka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Klopka? resp. jaká je definice termínu Klopka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klopka, odpověď na dotaz co je to Klopka?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Robert Hájek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Klopka hledat i v jiných kategoriích (než nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.