Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klopka. Co znamená pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Co je to Klopka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Klopka

Klopka je součástí některých druhů hoblíků. Jde o ploché železo, které má stavitelné upnutí seshora na želízko hoblíku. Pomáhá odlamovat hobliny. K želízku je připevněna šroubem, proto je ji možno posunovat po želízku a přesně nastavit. Na želízko ji tlačí samotná konstrukce hoblíku.
Klopka může mít také ostrý břit a zkracovat hobliny nebo disponovat zakončením hranou, která odlamuje hobliny ihned za břitem želízka. Lze tak ohoblovat i problematické druhy dřeva, u kterých hrozí vytažení vláken.


Co je to Klopka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klopka. Co znamená pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Klopka je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: co to je, význam slova, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, Nástroje, význam, slovo, co je to Klopka?, odborný výraz, pojem, terminologie, význam pojmu, co znamená, Nástroje, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví


Pojem Klopka je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Klopka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klopka je specializovaná součást některých hoblíků. Je to plochý kus železa, upínaný stavitelně svrchu na želízko hoblíku. Usnadnuje odlamování hoblin. Klopka je na želízku zajištěna šroubem, který umožňuje její posun po želízku a tím přesné nastavení (délka želízka se časem mění broušením, klopku není třeba brousit tak často). K želízku je přitlačována konstrukcí hoblíku.

Jiné zdroje informací o pojmu Klopka

Najít termín Klopka ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Klopka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Klopka ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Klopka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Klopka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Klopka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Klopka například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Klopka? resp. co znamená výraz Klopka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klopka, odpověď na dotaz co je to Klopka?. Víte např. kdo to je Nácek? Znáte a víte kdo je Michal Hašek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.