Co je to?
Odborný výraz, definice slova Klopka. Co znamená pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Co je Klopka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Klopka?

Klopka je součástí některých druhů hoblíků. Jde o ploché železo, které má stavitelné upnutí seshora na želízko hoblíku. Pomáhá odlamovat hobliny. K želízku je připevněna šroubem, proto je ji možno posunovat po želízku a přesně nastavit. Na želízko ji tlačí samotná konstrukce hoblíku.
Klopka může mít také ostrý břit a zkracovat hobliny nebo disponovat zakončením hranou, která odlamuje hobliny ihned za břitem želízka. Lze tak ohoblovat i problematické druhy dřeva, u kterých hrozí vytažení vláken.


Co je to Klopka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Klopka. Co znamená pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Klopka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví, Klopka, co to je, význam, názvosloví, formulace, wiki, vysvětlení, popis, heslo, nástroje, slovo, terminus technicus, termín, přesný výraz


Pojem Klopka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Klopka dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Klopka je specializovaná součást některých hoblíků. Je to plochý kus železa, upínaný stavitelně svrchu na želízko hoblíku. Usnadnuje odlamování hoblin. Klopka je na želízku zajištěna šroubem, který umožňuje její posun po želízku a tím přesné nastavení (délka želízka se časem mění broušením, klopku není třeba brousit tak často). K želízku je přitlačována konstrukcí hoblíku.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat slovo Klopka na Google.cz

Hledat výraz Klopka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat heslo Klopka ve Wikizdrojích

Zkusit najít Klopka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Klopka na Youtube

Vyhledat termín Klopka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Klopka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Klopka? resp. jaký je přesný význam slova Klopka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klopka, odpověď na dotaz co je to Klopka?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Amy Belle? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.