Co je to?
Výraz, termín, definice slova Klopka. Co znamená odborný pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Co je to Klopka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Klopka?

Klopka je součástí některých druhů hoblíků. Jde o ploché železo, které má stavitelné upnutí seshora na želízko hoblíku. Pomáhá odlamovat hobliny. K želízku je připevněna šroubem, proto je ji možno posunovat po želízku a přesně nastavit. Na želízko ji tlačí samotná konstrukce hoblíku.
Klopka může mít také ostrý břit a zkracovat hobliny nebo disponovat zakončením hranou, která odlamuje hobliny ihned za břitem želízka. Lze tak ohoblovat i problematické druhy dřeva, u kterých hrozí vytažení vláken.


Co je to Klopka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Klopka. Co znamená odborný pojem Klopka z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Klopka se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: definice, přesný význam, co to je, heslo, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, odborný výraz, význam slova, formulace, slovník, přesný výraz, názvosloví, význam pojmu, definice pojmu, nástroje, pojem


Pojem Klopka je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Klopka? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Klopka je specializovaná součást některých hoblíků. Je to plochý kus železa, upínaný stavitelně svrchu na želízko hoblíku. Usnadnuje odlamování hoblin. Klopka je na želízku zajištěna šroubem, který umožňuje její posun po želízku a tím přesné nastavení (délka želízka se časem mění broušením, klopku není třeba brousit tak často). K želízku je přitlačována konstrukcí hoblíku.

Hledejte pojem Klopka v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Klopka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Klopka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Klopka na Youtube

Najít pojem Klopka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klopka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Klopka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Klopka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Klopka? resp. co označuje slovo Klopka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Klopka, odpověď na dotaz co je to Klopka?. Víte např. kdo to je Niki Lauda? Znáte a víte kdo je Nýmand? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.