Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pastvina. Co znamená pojem Pastvina z kategorie Příroda?

Co je Pastvina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Pastvina?

Pastvina je druh pozemku, který je porostlý především bylinami. Využívá se pro pastvu různých hospodářských zvířat, ovcí, koz, koňů, krav i jiných. Pastvinou může být louka, obvykle se jedná o louku v podhorské nebo horské krajině. Pastva může být zcela volná nebo alespoň přechodně ohrazená. Jako ohrazení se využívá například elektrický ohradník nebo mohu být vybudovány pevné ohrady ze dřeva. Pokud je pozemek definován jako pastvina, tedy trvalý travní porost, platí se z ní nejnižší daň z nemovitosti.
V dobách před prosazením průmyslového zemědělství byla býložravá hospodářská zvířata krmena právě prostřednictvím pastvy. Pastviny byly považovány za nejdůležitější zdroj, kde se nejen páslo, ale také sekalo a sušilo seno pro zimní krmení. V dalším období byly pozemky rozděleny pro různé využití a louky a pastviny se od sebe oddělily. Hospodářská zvířata na kosené louky nemohla. Pastviny se pak od luk značně lišily především narušeným povrchem, hnojením trusem zvířat a plevely pro pastvu typickými. Z travin se zde vyskytují odolné druhy jako jílek nebo poháňka.


Co je to Pastvina? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pastvina. Co znamená pojem Pastvina z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pastvina? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Pastvina se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, informace, názvosloví, terminus technicus, heslo, význam slova, co to je, lexikon, termín, pojem, význam, wiki, odborný výraz, vysvětlení, přesný význam, příroda, definice


Pojem Pastvina je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Pastvina dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pastvina je pozemek s převážně bylinným vegetačním krytem, sloužící pro pastvu hospodářských zvířat, jako jsou krávy, ovce, kozy, koně a další. Jako pastviny jsou využívány často horské či podhorské, ale i jiné louky. Pastva hospodářských zvířat zde může probíhat zcela volně (ve střední Evropě typicky v Alpách v některých alpských zemích), nebo se může jednat o trvale či přechodně ohrazený pozemek (například pomocí elektrického ohradníku).

Zkuste zjistit více informací o slovu Pastvina v následujících zdrojích

Hledat frázi Pastvina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Pastvina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pastvina ve Wikimedia Commons

Hledat termín Pastvina ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Pastvina ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Pastvina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastvina například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pastvina? resp. co přesně označuje termín Pastvina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pastvina, odpověď na dotaz co je to Pastvina?. Víte např. kdo to je Delegát? Znáte a víte kdo je Olaf Scholz? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Pastvina i v jiné kategorii než v příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?