Co je to?
Definice výrazu Římský kmín. Co znamená odborný pojem Římský kmín z kategorie Rostliny?

Co je Římský kmín? Význam slova

Co znamená termín Římský kmín? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Římský kmín je název oblíbeného koření, Jedná se o semena rostliny šabreje kmínovitého. Oproti běžnému kmínu je římský kmín větší a odlišuje se i barvou – je zelenohnědá. Oba druhy kmínu nelze zaměňovat, voní jinak a šabrej je nahořklý.
Využití nachází v indické, indonéské a středomořské kuchyni, na Balkáně a v zemích bývalého Sovětského svazu. Je totiž i součástí kari koření. Užívá se i k ochucení různých likérů.


Co je to Římský kmín? Význam slova, termín, Definice výrazu Římský kmín. Co znamená odborný pojem Římský kmín z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Římský kmín je v sekci rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, informace, popis, pojem, wiki, heslo, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, Římský kmín, názvosloví, význam, synonymum, rostliny, terminologie, definice pojmu, definice, slovník


Pojem Římský kmín je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Římský kmín? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kumín neboli římský kmín jsou semena šabreje kmínovitého Cuminum cyminum. Semínka jsou podobná kmínu, ale jsou větší a zelenohnědá. Především však mají jinou vůni a hořkou chuť, takže se navzájem tato koření nedají nahradit.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Římský kmín na Youtube

Najít výraz Římský kmín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Římský kmín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Římský kmín ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Římský kmín ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Římský kmín ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Římský kmín například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Římský kmín? resp. jaká je definice slova Římský kmín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římský kmín, odpověď na dotaz co je to Římský kmín?. Víte např. kdo to je Che Guevara? Znáte a víte kdo je Mykolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Římský kmín i v jiné kategorii než je sekce rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.