Co je to?
Definice odborného termínu, slova Římský kmín. Co znamená pojem Římský kmín z kategorie Rostliny?

Co je to Římský kmín? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Římský kmín?

Římský kmín je název oblíbeného koření, Jedná se o semena rostliny šabreje kmínovitého. Oproti běžnému kmínu je římský kmín větší a odlišuje se i barvou – je zelenohnědá. Oba druhy kmínu nelze zaměňovat, voní jinak a šabrej je nahořklý.
Využití nachází v indické, indonéské a středomořské kuchyni, na Balkáně a v zemích bývalého Sovětského svazu. Je totiž i součástí kari koření. Užívá se i k ochucení různých likérů.


Co je to Římský kmín? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Římský kmín. Co znamená pojem Římský kmín z kategorie Rostliny?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Římský kmín se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, Rostliny, pojem, terminus technicus, lexikon, vysvětlení, co je to Římský kmín?, termín, odborné názvosloví, definice pojmu, wiki, význam slova, význam, co znamená, slovo, heslo, formulace


Pojem Římský kmín je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Římský kmín? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kumín neboli římský kmín jsou semena šabreje kmínovitého Cuminum cyminum. Semínka jsou podobná kmínu, ale jsou větší a zelenohnědá. Především však mají jinou vůni a hořkou chuť, takže se navzájem tato koření nedají nahradit.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Římský kmín na Youtube

Vyhledat výraz Římský kmín ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Římský kmín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Římský kmín ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Římský kmín ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Římský kmín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Římský kmín například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Římský kmín? resp. jaký je význam slova Římský kmín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Římský kmín, odpověď na dotaz co je to Římský kmín?. Víte např. kdo to je Sandra Nováková? Znáte a víte kdo je Sklář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.