Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Co je to Sendvič? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sendvič

Sendvič je název jídla, který se řadí k rychlému občerstvení, protože jeho možné lehce přenášet a bez dalšího nádobí a příborů konzumovat. Jde o dva tenčí plátky chleba, mezi které se vkládají různé druhy náplně. Autorství se připisuje lordu Sandwichovi, který žil v Anglii v 18. století. Jako náplň sendviče se používá maso, sýr, zelenina, vejce a podobně. Chléb je možno předem namazat hořčicí, máslem, majonézou, kečupem aj.
Lord Sandwich byl údajně tak zaneprázdněn hrou v karty, takže požádal svého sluhu, aby mu vložil steak mezi plátky chleba, takže by se nemusel při hře zdržovat a mohl jíst i hrát. Šlechtic byl však státním úředníkem, takže spíš potřeboval ušetřit čas na náročné pracovní úkoly.


Co je to Sendvič? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sendvič sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Sendvič patří do sekce jídlo

Klíčová slova: terminologie, přesný výraz, přesný význam, synonymum, pojem, slovník, jídlo, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, wiki, slovo, vysvětlení, definice pojmu, heslo, význam, formulace, lexikon


Pojem Sendvič je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sendvič dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sendvič (anglicky: Sandwich) je druh pokrmu sestávajícího ze dvou plátků chleba, mezi které je vložen jeden či více druhů náplně. Obecně se má za to, že původcem nebo prvním konzumentech sendviče byl lord Sandwich ve druhé polovině 18. století. Sendvič je široce oblíbeným typem rychlého občerstvení, respektive tzv. convenience potravin. Lze si ho totiž snadno vzít do práce, školy, na výlet nebo jako součást piknikového občerstvení, tedy s sebou.

Obrázek sendvičů

Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Sendvič lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sendvič ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Sendvič ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Sendvič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Sendvič na Google.cz

Hledat pojem Sendvič ve Wikislovníku

Vyhledat termín Sendvič ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sendvič například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Sendvič? resp. co je to Sendvič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sendvič, odpověď na dotaz co je to Sendvič?. Víte např. kdo to je Radkin Honzák? Znáte a víte kdo je Veronika Khek Kubařová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Sendvič hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.