Co je to?
Definice výrazu, termínu Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Co je to Sendvič? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sendvič?

Sendvič je název jídla, který se řadí k rychlému občerstvení, protože jeho možné lehce přenášet a bez dalšího nádobí a příborů konzumovat. Jde o dva tenčí plátky chleba, mezi které se vkládají různé druhy náplně. Autorství se připisuje lordu Sandwichovi, který žil v Anglii v 18. století. Jako náplň sendviče se používá maso, sýr, zelenina, vejce a podobně. Chléb je možno předem namazat hořčicí, máslem, majonézou, kečupem aj.
Lord Sandwich byl údajně tak zaneprázdněn hrou v karty, takže požádal svého sluhu, aby mu vložil steak mezi plátky chleba, takže by se nemusel při hře zdržovat a mohl jíst i hrát. Šlechtic byl však státním úředníkem, takže spíš potřeboval ušetřit čas na náročné pracovní úkoly.


Co je to Sendvič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sendvič? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sendvič je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, definice pojmu, lexikon, popis, co to je, co je to Sendvič?, význam slova, termín, heslo, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, význam pojmu, informace, odborný výraz, slovník, pojem, Jídlo


Pojem Sendvič je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Sendvič?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sendvič (anglicky: Sandwich) je druh pokrmu sestávajícího ze dvou plátků chleba, mezi které je vložen jeden či více druhů náplně. Obecně se má za to, že původcem nebo prvním konzumentech sendviče byl lord Sandwich ve druhé polovině 18. století. Sendvič je široce oblíbeným typem rychlého občerstvení, respektive tzv. convenience potravin. Lze si ho totiž snadno vzít do práce, školy, na výlet nebo jako součást piknikového občerstvení, tedy s sebou.

Obrázek sendvičů

Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Sendvič

Hledat pojem Sendvič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Sendvič ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sendvič ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Sendvič ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sendvič ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Sendvič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sendvič například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Sendvič? resp. jaký je význam slova Sendvič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sendvič, odpověď na dotaz co je to Sendvič?. Víte např. kdo to je Jiří Hynek? Znáte a víte kdo je Fuchtle? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.