Co je to?
Definice výrazu, termínu Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Co je to Sendvič? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sendvič?

Sendvič je název jídla, který se řadí k rychlému občerstvení, protože jeho možné lehce přenášet a bez dalšího nádobí a příborů konzumovat. Jde o dva tenčí plátky chleba, mezi které se vkládají různé druhy náplně. Autorství se připisuje lordu Sandwichovi, který žil v Anglii v 18. století. Jako náplň sendviče se používá maso, sýr, zelenina, vejce a podobně. Chléb je možno předem namazat hořčicí, máslem, majonézou, kečupem aj.
Lord Sandwich byl údajně tak zaneprázdněn hrou v karty, takže požádal svého sluhu, aby mu vložil steak mezi plátky chleba, takže by se nemusel při hře zdržovat a mohl jíst i hrát. Šlechtic byl však státním úředníkem, takže spíš potřeboval ušetřit čas na náročné pracovní úkoly.


Co je to Sendvič? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sendvič. Co znamená odborný pojem Sendvič z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sendvič je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, Sendvič, odborný výraz, formulace, názvosloví, odborné názvosloví, Jídlo, Jídlo, lexikon, slovo, význam, synonymum, informace, pojem, definice, co to je, přesný výraz


Pojem Sendvič je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sendvič? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sendvič (anglicky: Sandwich) je druh pokrmu sestávajícího ze dvou plátků chleba, mezi které je vložen jeden či více druhů náplně. Obecně se má za to, že původcem nebo prvním konzumentech sendviče byl lord Sandwich ve druhé polovině 18. století. Sendvič je široce oblíbeným typem rychlého občerstvení, respektive tzv. convenience potravin. Lze si ho totiž snadno vzít do práce, školy, na výlet nebo jako součást piknikového občerstvení, tedy s sebou.

Obrázek sendvičů

Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay
Několik sendvičů skládajících se z toustového chleba, zeleniny a plátků šunky. Autor: LuckyLife11, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sendvič ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Sendvič ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sendvič ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sendvič na Youtube

Vyhledat výraz Sendvič ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Sendvič ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sendvič například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Sendvič? resp. jaký je význam pojmu Sendvič? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sendvič, odpověď na dotaz co je to Sendvič?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Jára Cimrman? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.