Co je to?
Odborný výraz, definice slova Nindžucu. Co znamená pojem Nindžucu z kategorie Sport?

Co je Nindžucu? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nindžucu

Nindžucu (ninjutsu) může být překládáno jako umění nindžů, umění ukrýt se nebo umění vytrvalosti. Označuje se tak celý komplex schopností, které byly typické pro speciálně cvičené jedince. Ti dokázali zlikvidovat nepřítele rychle a i bez pomoci zbraní. Byli využíváni i pro špionáže, sabotáže, atentáty a pracovali také jako nájemní vrazi. Ve své původní podobě však nindžucu sloužilo k přežití.
Tento komplex schopností byl vytvořen v provincii Iga. Jeho autoři žili ve skupině, která chtěla být soběstačná a žít v přírodě. Své umění používali především k lovu a až poté k boji. Položili tak základ samotného bojového umění nindžucu. K původnímu umění se přidalo převlékání, maskování, úniky, práce s výbušninami, jedy, lukostřelba a další dovednosti. Jedná se však také o duševní přípravu, především meditace, která umožní znásobení schopností.


Co je to Nindžucu? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Nindžucu. Co znamená pojem Nindžucu z kategorie Sport?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nindžucu s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Nindžucu se nachází v sekci sport

Klíčová slova: co je to Nindžucu?, slovník, heslo, synonymum, význam slova, Nindžucu, co znamená, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, terminus technicus, wiki, formulace, význam, slovo, informace, odborné názvosloví, co to je


Pojem Nindžucu je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nindžucu můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ninjutsu (japonsky: 忍術), doslova přeloženo „umění nindžů“ také se dá přeložit jako „vytrvalé umění - nin jutsu“ (též „umění skrývat se“), byl ve feudálním Japonsku termín pro soubor schopností, které ovládala skupina lidí známých jako nindžové – jedinci speciálně vycvičení pro rychlé zneškodnění protivníka i holýma rukama (džú-džucu), špionáž, atentáty, sabotáže (typicky žhářství) a partyzánský boj (přepady ze zálohy).

Další zdroje informací o slovu Nindžucu

Najít slovo Nindžucu ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Nindžucu na Google.cz

Hledat videa s názvem Nindžucu na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nindžucu ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Nindžucu ve Wikislovníku

Hledat výraz Nindžucu ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nindžucu například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nindžucu? resp. co to je Nindžucu? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nindžucu, odpověď na dotaz co je to Nindžucu?. Víte např. kdo to je Animírka? Znáte a víte kdo je Kate Hudson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?