Co je to?
Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Nikáb?

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Nikáb můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nikáb je v sekci Náboženství

Klíčová slova: formulace, co znamená, terminologie, Nikáb, definice, odborný výraz, lexikon, co to je, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, co je to Nikáb?, synonymum, informace, Náboženství, pojem, wiki, význam


Pojem Nikáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nikáb dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Žena s nikábem

Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Nikáb

Hledat slovo Nikáb ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikáb ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Nikáb ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Nikáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Nikáb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Nikáb ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Nikáb? resp. co znamená Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Osobnost? Znáte a víte kdo je Revizní technik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.