Co je to?
Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Co znamená termín Nikáb? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nikáb? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nikáb je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: co je to Nikáb?, heslo, přesný význam, odborný výraz, informace, přesný výraz, popis, význam, definice, definice pojmu, Náboženství, terminus technicus, terminologie, wiki, formulace, odborné názvosloví, termín, slovník


Pojem Nikáb je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nikáb? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Žena s nikábem

Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Nikáb ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nikáb na Youtube

Najít termín Nikáb ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikáb ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Nikáb ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Nikáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Nikáb? resp. jaký je význam pojmu Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Friedrich Nietzsche? Znáte a víte kdo je Anděl strážný? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.