Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je to Nikáb? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Nikáb

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nikáb doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Nikáb se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: význam, definice, Nikáb, pojem, přesný výraz, formulace, slovník, synonymum, termín, význam slova, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, význam pojmu


Pojem Nikáb je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nikáb? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Žena s nikábem

Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Nikáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Nikáb ve Wikizdrojích

Najít výraz Nikáb ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Nikáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikáb ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Nikáb ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Nikáb? resp. jaká je definice termínu Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je IT konzultant? Znáte a víte kdo je Influencer? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.