Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nikáb. Co znamená pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je Nikáb? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Nikáb?

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nikáb. Co znamená pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nikáb? Pak se o ní podělte se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Nikáb patří do sekce náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, význam, vysvětlení, odborné názvosloví, názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, heslo, přesný význam, slovo, synonymum, formulace, terminologie, termín, informace, co znamená, wiki


Pojem Nikáb je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nikáb? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Žena s nikábem

Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Nikáb ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Nikáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Nikáb ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nikáb na Youtube

Hledat výraz Nikáb na Google.cz

Hledat termín Nikáb ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Nikáb? resp. jaký je význam slova Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Cameron Diaz? Znáte a víte kdo je Hydrolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.