Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Co je Nikáb?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Nikáb

Nikáb je pojmenování části oděvu muslimských žen. Jedná se o závoj, který bývá často zaměňován za burku. Zakrývá celý obličej a volnou nechává jen oblast očí. Nošení se řídí místními zvyklostmi, někde je považováno za povinnost, jinde dodává nositelce na úctyhodnosti.
V mnoha státech je však nikáb zakázán, protože jeho nositele není možno identifikovat. Nikáb je většinou černý nebo tmavé barvy. Může ho tvořit rouška na gumičku nebo tkaničky nebo ho lze kombinovat se závojem.


Co je to Nikáb? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nikáb. Co znamená odborný pojem Nikáb z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Nikáb? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Nikáb je v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, odborné názvosloví, popis, význam pojmu, co je to Nikáb?, Nikáb, odborný výraz, co to je, terminologie, wiki, přesný význam, definice, lexikon, definice pojmu, formulace, význam, vysvětlení


Pojem Nikáb je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nikáb? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nikáb, případně též Niqáb (arabsky: نِقاب) je závoj zakrývající obličej mimo očí. Žena, která ho nosí, je označována za munaqqabah (množné číslo munaqqabāt), i když dnes se často používá slovo niqábi. Nikáb bývá často zaměňován s burkou - pojmenování závisí hlavně na zeměpisné oblasti.

Žena s nikábem

Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay
Muslimská žena s nikábem. Autor: Hans Braxmeier, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat slovo Nikáb ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Nikáb na Google.cz

Vyhledat termín Nikáb ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikáb ve Wikimedia Commons

Najít výraz Nikáb ve Wikizdrojích

Najít pojem Nikáb ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikáb například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teďka už zajisté víte co to je Nikáb? resp. co vlastně znamená slovo Nikáb? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nikáb, odpověď na dotaz co je to Nikáb?. Víte např. kdo to je Karel Hlaváček? Znáte a víte kdo je Herpetolog? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Nikáb hledat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Křtitelnice, svíce, nikáb, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.