Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Co je Arduino? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Arduino?

Arduino je pojem z oblasti informatiky. Jde o jméno počítače vytvořeného firmou Atmel. Tento malý počítač je pouze jednodeskový a má sloužit pro školní výuku informatiky. Uživatel se jeho pomocí seznamuje s tím, jak počítače ovládají a řídí práci různých zařízení.
K Arduino se nepřipojuje monitor ani klávesnice nebo myš, ale různé senzory, diody a podobná zařízení.


Co je to Arduino? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Arduino se nachází v sekci hardware

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, co je to Arduino?, slovník, význam slova, přesný výraz, slovo, terminus technicus, hardware, přesný význam, co to je, lexikon, heslo, synonymum, význam, Arduino, informace, terminologie


Pojem Arduino je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arduino? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Arduino [čti Arduíno] je v informatice název malého jednodeskového počítače založeného na mikrokontrolerech ATmega od firmy Atmel. Svým návrhem se snaží podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak jsou pomocí počítačů řízena různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka a jiné stroje). Nejedná se tedy o počítač ve smyslu stolního počítače nebo chytrého telefonu. Nelze proto k němu snadno přímo připojit monitor ani klávesnici či myš, ale je připraven na připojení LED diod, displeje z tekutých krystalů, servomotorů, senzorů, osvětlení atd.

Jiné zdroje informací o pojmu Arduino

Zkusit najít termín Arduino ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Arduino ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Arduino ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arduino ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Arduino ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Arduino na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arduino například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Arduino? resp. co je to Arduino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arduino, odpověď na dotaz co je to Arduino?. Víte např. kdo to je Katy Perry? Znáte a víte kdo je Hugh Laurie? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v hardware. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.