Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Co je to Arduino? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Arduino?

Arduino je pojem z oblasti informatiky. Jde o jméno počítače vytvořeného firmou Atmel. Tento malý počítač je pouze jednodeskový a má sloužit pro školní výuku informatiky. Uživatel se jeho pomocí seznamuje s tím, jak počítače ovládají a řídí práci různých zařízení.
K Arduino se nepřipojuje monitor ani klávesnice nebo myš, ale různé senzory, diody a podobná zařízení.


Co je to Arduino? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arduino je v kategorii Hardware

Klíčová slova: význam slova, význam pojmu, formulace, názvosloví, terminologie, pojem, co je to Arduino?, slovo, lexikon, odborné názvosloví, popis, přesný výraz, wiki, vysvětlení, co to je, synonymum, přesný význam, Arduino


Pojem Arduino je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arduino? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Arduino [čti Arduíno] je v informatice název malého jednodeskového počítače založeného na mikrokontrolerech ATmega od firmy Atmel. Svým návrhem se snaží podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak jsou pomocí počítačů řízena různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka a jiné stroje). Nejedná se tedy o počítač ve smyslu stolního počítače nebo chytrého telefonu. Nelze proto k němu snadno přímo připojit monitor ani klávesnici či myš, ale je připraven na připojení LED diod, displeje z tekutých krystalů, servomotorů, senzorů, osvětlení atd.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Arduino na Google.cz

Vyhledat heslo Arduino ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Arduino na Youtube

Hledat termín Arduino ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arduino ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Arduino ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arduino například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Arduino? resp. jaký je význam slova Arduino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arduino, odpověď na dotaz co je to Arduino?. Víte např. kdo to je Puritánka? Znáte a víte kdo je Svatá Trojice? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.