Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arduino. Co znamená odborný pojem Arduino z kategorie Hardware?

Co je to Arduino? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Arduino?

Arduino je pojem z oblasti informatiky. Jde o jméno počítače vytvořeného firmou Atmel. Tento malý počítač je pouze jednodeskový a má sloužit pro školní výuku informatiky. Uživatel se jeho pomocí seznamuje s tím, jak počítače ovládají a řídí práci různých zařízení.
K Arduino se nepřipojuje monitor ani klávesnice nebo myš, ale různé senzory, diody a podobná zařízení.


Co je to Arduino? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arduino. Co znamená odborný pojem Arduino z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Arduino patří do sekce hardware

Klíčová slova: názvosloví, popis, přesný výraz, Arduino, wiki, význam, informace, slovo, definice pojmu, vysvětlení, přesný význam, lexikon, termín, formulace, slovník, terminus technicus, co znamená, hardware


Pojem Arduino je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arduino? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arduino [čti Arduíno] je v informatice název malého jednodeskového počítače založeného na mikrokontrolerech ATmega od firmy Atmel. Svým návrhem se snaží podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak jsou pomocí počítačů řízena různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka a jiné stroje). Nejedná se tedy o počítač ve smyslu stolního počítače nebo chytrého telefonu. Nelze proto k němu snadno přímo připojit monitor ani klávesnici či myš, ale je připraven na připojení LED diod, displeje z tekutých krystalů, servomotorů, senzorů, osvětlení atd.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Arduino ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arduino ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Arduino ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Arduino ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Arduino na Youtube

Hledat výraz Arduino ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arduino například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Arduino? resp. co označuje slovo Arduino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arduino, odpověď na dotaz co je to Arduino?. Víte např. kdo to je Bořek Slezáček? Znáte a víte kdo je Nicole Vaidišová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Arduino v jiné sekci než hardware. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.