Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Co je to Arduino? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Arduino?

Arduino je pojem z oblasti informatiky. Jde o jméno počítače vytvořeného firmou Atmel. Tento malý počítač je pouze jednodeskový a má sloužit pro školní výuku informatiky. Uživatel se jeho pomocí seznamuje s tím, jak počítače ovládají a řídí práci různých zařízení.
K Arduino se nepřipojuje monitor ani klávesnice nebo myš, ale různé senzory, diody a podobná zařízení.


Co je to Arduino? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Arduino patří do kategorie hardware

Klíčová slova: přesný výraz, informace, lexikon, význam pojmu, přesný význam, co je to Arduino?, terminus technicus, odborný výraz, termín, terminologie, slovník, odborné názvosloví, co znamená, Arduino, formulace, definice, hardware, hardware


Pojem Arduino je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arduino? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Arduino [čti Arduíno] je v informatice název malého jednodeskového počítače založeného na mikrokontrolerech ATmega od firmy Atmel. Svým návrhem se snaží podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak jsou pomocí počítačů řízena různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka a jiné stroje). Nejedná se tedy o počítač ve smyslu stolního počítače nebo chytrého telefonu. Nelze proto k němu snadno přímo připojit monitor ani klávesnici či myš, ale je připraven na připojení LED diod, displeje z tekutých krystalů, servomotorů, senzorů, osvětlení atd.

Hledejte výraz Arduino v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arduino ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Arduino na Youtube

Najít slovo Arduino ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Arduino na Google.cz

Najít pojem Arduino ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Arduino ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Arduino například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Arduino? resp. co vlastně znamená slovo Arduino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arduino, odpověď na dotaz co je to Arduino?. Víte např. kdo to je Pometlo? Znáte a víte kdo je Milan Chladil? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Arduino hledat i v jiných kategoriích (než hardware). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.