Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Co je to Arduino? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arduino?

Arduino je pojem z oblasti informatiky. Jde o jméno počítače vytvořeného firmou Atmel. Tento malý počítač je pouze jednodeskový a má sloužit pro školní výuku informatiky. Uživatel se jeho pomocí seznamuje s tím, jak počítače ovládají a řídí práci různých zařízení.
K Arduino se nepřipojuje monitor ani klávesnice nebo myš, ale různé senzory, diody a podobná zařízení.


Co je to Arduino? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arduino. Co znamená pojem Arduino z kategorie Hardware?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Arduino s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Arduino se nachází v kategorii Hardware

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, terminus technicus, informace, lexikon, odborné názvosloví, Arduino, přesný výraz, pojem, význam slova, Hardware, popis, terminologie, synonymum, termín, definice pojmu, názvosloví, význam


Pojem Arduino je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arduino? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Arduino [čti Arduíno] je v informatice název malého jednodeskového počítače založeného na mikrokontrolerech ATmega od firmy Atmel. Svým návrhem se snaží podpořit výuku informatiky ve školách a seznámit studenty s tím, jak jsou pomocí počítačů řízena různá zařízení (např. mikrovlnná trouba, automatická pračka a jiné stroje). Nejedná se tedy o počítač ve smyslu stolního počítače nebo chytrého telefonu. Nelze proto k němu snadno přímo připojit monitor ani klávesnici či myš, ale je připraven na připojení LED diod, displeje z tekutých krystalů, servomotorů, senzorů, osvětlení atd.

Jiné zdroje informací o pojmu Arduino

Zkusit najít výraz Arduino ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arduino ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Arduino ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Arduino ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Arduino ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Arduino ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Arduino například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Arduino? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Arduino? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arduino, odpověď na dotaz co je to Arduino?. Víte např. kdo to je Švica? Znáte a víte kdo je Vlakvedoucí? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Arduino i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.