Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Co je to Gin? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Gin

Alkoholický nápoj, který se vyrábí destilaci břečky z obilí, do níž se přidávají různé byliny. Existují dva typy ginu. První je jenever, zhotovovaný periodickou destilací z obilných destilátů a jalovce. Druhým typem je suchý nebo-li dry gin, který se vyrábí kontinuální destilací, a to z obilných destilátů a také z bylin. Poprvé byl tento nápoj připraven v roce 1650 v Nizozemsku. Jeho vynálezcem je univerzitní profesor medicíny v Leidenu Franciscus de La Boie, přezdívaný Sylvius. Mělo jít o lék, konkrétně diuretikum na problémy s ledvinami. Proto využije k přípravě nápoje močopudné ingredience, a to právě obilný destilát a olej z bobulí jalovce. Do Anglie ho přivezli Angličtí námořníci a tamějším domorodcům zachutnal natolik, že je dnes považován za anglický národní nápoj. Suchý gin je potom dílem londýnských lihovarníků, kteří ho poprvé připravili v roce 1831. Technologie výroby i chuť je proti původnímu ginu jiná. Tento se vyrábí destilačním procesem z obilí, přidávají se do něj různé bylinky od jalovčinek přes třeba pomerančovou kůru nebo kardamom. Recepty se liší podle jednotlivých palíren. Velmi oblíbený je gin v koktejlech, a to gin fizz, Martini (gin s vermutem), nebo gin s tonikem.


Co je to Gin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Gin doporučujeme sdílet s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Gin se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, informace, heslo, wiki, odborný výraz, význam slova, formulace, lexikon, popis, nápoje, co je to Gin?, názvosloví, terminologie, synonymum, přesný význam, termín, definice


Pojem Gin je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Gin zkuste tyto odkazy

Najít termín Gin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Gin ve Wikislovníku

Najít heslo Gin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Gin na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gin například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Gin? resp. co znamená Gin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gin, odpověď na dotaz co je to Gin?. Víte např. kdo to je Osel? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.