Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Co je to Gin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Gin

Alkoholický nápoj, který se vyrábí destilaci břečky z obilí, do níž se přidávají různé byliny. Existují dva typy ginu. První je jenever, zhotovovaný periodickou destilací z obilných destilátů a jalovce. Druhým typem je suchý nebo-li dry gin, který se vyrábí kontinuální destilací, a to z obilných destilátů a také z bylin. Poprvé byl tento nápoj připraven v roce 1650 v Nizozemsku. Jeho vynálezcem je univerzitní profesor medicíny v Leidenu Franciscus de La Boie, přezdívaný Sylvius. Mělo jít o lék, konkrétně diuretikum na problémy s ledvinami. Proto využije k přípravě nápoje močopudné ingredience, a to právě obilný destilát a olej z bobulí jalovce. Do Anglie ho přivezli Angličtí námořníci a tamějším domorodcům zachutnal natolik, že je dnes považován za anglický národní nápoj. Suchý gin je potom dílem londýnských lihovarníků, kteří ho poprvé připravili v roce 1831. Technologie výroby i chuť je proti původnímu ginu jiná. Tento se vyrábí destilačním procesem z obilí, přidávají se do něj různé bylinky od jalovčinek přes třeba pomerančovou kůru nebo kardamom. Recepty se liší podle jednotlivých palíren. Velmi oblíbený je gin v koktejlech, a to gin fizz, Martini (gin s vermutem), nebo gin s tonikem.


Co je to Gin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Gin? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gin patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, informace, popis, Nápoje, Gin, definice, terminus technicus, co je to Gin?, formulace, co to je, Nápoje, vysvětlení, synonymum, odborný výraz, co znamená, terminologie, lexikon


Pojem Gin je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Gin na Youtube

Zkusit najít slovo Gin ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Gin ve Wikipedii

Vyhledat pojem Gin na Google.cz

Vyhledat termín Gin ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Gin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gin například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Gin? resp. jaký je význam pojmu Gin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gin, odpověď na dotaz co je to Gin?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Pískle? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.