Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Co je to Gin? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gin?

Alkoholický nápoj, který se vyrábí destilaci břečky z obilí, do níž se přidávají různé byliny. Existují dva typy ginu. První je jenever, zhotovovaný periodickou destilací z obilných destilátů a jalovce. Druhým typem je suchý nebo-li dry gin, který se vyrábí kontinuální destilací, a to z obilných destilátů a také z bylin. Poprvé byl tento nápoj připraven v roce 1650 v Nizozemsku. Jeho vynálezcem je univerzitní profesor medicíny v Leidenu Franciscus de La Boie, přezdívaný Sylvius. Mělo jít o lék, konkrétně diuretikum na problémy s ledvinami. Proto využije k přípravě nápoje močopudné ingredience, a to právě obilný destilát a olej z bobulí jalovce. Do Anglie ho přivezli Angličtí námořníci a tamějším domorodcům zachutnal natolik, že je dnes považován za anglický národní nápoj. Suchý gin je potom dílem londýnských lihovarníků, kteří ho poprvé připravili v roce 1831. Technologie výroby i chuť je proti původnímu ginu jiná. Tento se vyrábí destilačním procesem z obilí, přidávají se do něj různé bylinky od jalovčinek přes třeba pomerančovou kůru nebo kardamom. Recepty se liší podle jednotlivých palíren. Velmi oblíbený je gin v koktejlech, a to gin fizz, Martini (gin s vermutem), nebo gin s tonikem.


Co je to Gin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gin s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Gin patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam, formulace, odborný výraz, lexikon, co to je, informace, význam slova, co je to Gin?, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, termín, heslo, terminus technicus, slovo, definice pojmu, definice, pojem


Pojem Gin je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gin dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gin nebo také džin je alkoholický nápoj získávaný destilací obilné břečky a přidáním různých bylin. Popíjí se samostatně nebo se také přidává do koktejlů. Dělí se na dva typy:
♦ Jenever – gin vyráběný periodickou destilací z jalovce a obilného destilátu. Známý také jako Holandský či Nizozemský gin.
♦ Dry gin – gin vyráběný kontinuální destilací z obilného destilátu a bylin

Zkuste zjistit více informací o slovu Gin v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Gin ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Gin ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Gin ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Gin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Gin na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gin například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gin? resp. jaká je definice termínu Gin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gin, odpověď na dotaz co je to Gin?. Víte např. kdo to je Mikuláš Ferjenčík? Znáte a víte kdo je Zombie? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.