Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Co je to Gin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gin

Alkoholický nápoj, který se vyrábí destilaci břečky z obilí, do níž se přidávají různé byliny. Existují dva typy ginu. První je jenever, zhotovovaný periodickou destilací z obilných destilátů a jalovce. Druhým typem je suchý nebo-li dry gin, který se vyrábí kontinuální destilací, a to z obilných destilátů a také z bylin. Poprvé byl tento nápoj připraven v roce 1650 v Nizozemsku. Jeho vynálezcem je univerzitní profesor medicíny v Leidenu Franciscus de La Boie, přezdívaný Sylvius. Mělo jít o lék, konkrétně diuretikum na problémy s ledvinami. Proto využije k přípravě nápoje močopudné ingredience, a to právě obilný destilát a olej z bobulí jalovce. Do Anglie ho přivezli Angličtí námořníci a tamějším domorodcům zachutnal natolik, že je dnes považován za anglický národní nápoj. Suchý gin je potom dílem londýnských lihovarníků, kteří ho poprvé připravili v roce 1831. Technologie výroby i chuť je proti původnímu ginu jiná. Tento se vyrábí destilačním procesem z obilí, přidávají se do něj různé bylinky od jalovčinek přes třeba pomerančovou kůru nebo kardamom. Recepty se liší podle jednotlivých palíren. Velmi oblíbený je gin v koktejlech, a to gin fizz, Martini (gin s vermutem), nebo gin s tonikem.


Co je to Gin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gin s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gin se nachází v sekci Nápoje

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, co je to Gin?, slovo, termín, Gin, terminologie, informace, odborné názvosloví, význam, definice, lexikon, pojem, Nápoje, heslo, co znamená, význam slova, slovník


Pojem Gin je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Gin

Hledat slovo Gin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Gin ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Gin ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Gin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gin ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gin například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gin? resp. co to je Gin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gin, odpověď na dotaz co je to Gin?. Víte např. kdo to je Oldřich Mánert? Znáte a víte kdo je Pískle? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.