Co je to?
Definice výrazu, termínu Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Co je Gin?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gin

Alkoholický nápoj, který se vyrábí destilaci břečky z obilí, do níž se přidávají různé byliny. Existují dva typy ginu. První je jenever, zhotovovaný periodickou destilací z obilných destilátů a jalovce. Druhým typem je suchý nebo-li dry gin, který se vyrábí kontinuální destilací, a to z obilných destilátů a také z bylin. Poprvé byl tento nápoj připraven v roce 1650 v Nizozemsku. Jeho vynálezcem je univerzitní profesor medicíny v Leidenu Franciscus de La Boie, přezdívaný Sylvius. Mělo jít o lék, konkrétně diuretikum na problémy s ledvinami. Proto využije k přípravě nápoje močopudné ingredience, a to právě obilný destilát a olej z bobulí jalovce. Do Anglie ho přivezli Angličtí námořníci a tamějším domorodcům zachutnal natolik, že je dnes považován za anglický národní nápoj. Suchý gin je potom dílem londýnských lihovarníků, kteří ho poprvé připravili v roce 1831. Technologie výroby i chuť je proti původnímu ginu jiná. Tento se vyrábí destilačním procesem z obilí, přidávají se do něj různé bylinky od jalovčinek přes třeba pomerančovou kůru nebo kardamom. Recepty se liší podle jednotlivých palíren. Velmi oblíbený je gin v koktejlech, a to gin fizz, Martini (gin s vermutem), nebo gin s tonikem.


Co je to Gin? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gin. Co znamená odborný pojem Gin z kategorie Nápoje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Gin se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Gin je v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, pojem, informace, terminologie, význam, lexikon, Gin, co je to Gin?, slovo, popis, přesný význam, termín, význam slova, heslo, formulace, názvosloví, význam pojmu, synonymum


Pojem Gin je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Gin?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gin nebo také džin je alkoholický nápoj získávaný destilací obilné břečky a přidáním různých bylin. Popíjí se samostatně nebo se také přidává do koktejlů. Dělí se na dva typy:
♦ Jenever – gin vyráběný periodickou destilací z jalovce a obilného destilátu. Známý také jako Holandský či Nizozemský gin.
♦ Dry gin – gin vyráběný kontinuální destilací z obilného destilátu a bylin

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Gin na Google obrázcích

Hledat frázi Gin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gin ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Gin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Gin ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gin například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Gin? resp. co se skrývá pod slovem Gin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gin, odpověď na dotaz co je to Gin?. Víte např. kdo to je Michaela Jílková? Znáte a víte kdo je John Hopkinson? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Gin i v jiné kategorii než je sekce nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Váza a skleničky, gin, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.