Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Co je to Libela? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Libela?

Libela je druh přístroje, který se používá k dodržení vodorovného nebo svislého směru. Vyskytuje se ve dvou podobách – jako bublinková nebo hadicová vodováha. Je-li potřeba určit směr na větší vzdálenost, je hadicová libela přesnější a spolehlivější.
Bublinková libela funguje na principu trubičky naplněné kapalinou, ve které je bublina. Tato trubička je upevněna v hranolu a jsou na ní rysky. Pokud je bublina mezi ryskami, je dodržen vodorovný směr. Hadicovou libelu využívají především stavaři, tvoří ji dvě trubice propojené hadicí. V hadici je voda a porovnávají se hladiny v obou trubicích.


Co je to Libela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Libela je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, odborný výraz, význam slova, synonymum, vysvětlení, terminologie, informace, názvosloví, Libela, wiki, lexikon, popis, pojem, Nástroje, Nástroje, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Libela?


Pojem Libela je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libela? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vodováha nebo také libela (z franc.) je jednoduchý přístroj, sloužící k určování vodorovného (a odvozeně i svislého) směru. Pracuje buď na principu Archimédova zákona (bublinková vodováha) nebo spojených nádob (hadicová vodováha). Hadicová vodováha je v běžné praxi na větší vzdálenosti přesnější než bublinková vodováha.

Linky na jiné informační zdroje

Najít slovo Libela ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Libela ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Libela ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Libela ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Libela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libela ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Libela například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Libela? resp. jaká je definice termínu Libela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libela, odpověď na dotaz co je to Libela?. Víte např. kdo to je Liam Neeson? Znáte a víte kdo je Genetik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.