Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Co je to Libela? Význam slova

Co znamená termín Libela? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Libela je druh přístroje, který se používá k dodržení vodorovného nebo svislého směru. Vyskytuje se ve dvou podobách – jako bublinková nebo hadicová vodováha. Je-li potřeba určit směr na větší vzdálenost, je hadicová libela přesnější a spolehlivější.
Bublinková libela funguje na principu trubičky naplněné kapalinou, ve které je bublina. Tato trubička je upevněna v hranolu a jsou na ní rysky. Pokud je bublina mezi ryskami, je dodržen vodorovný směr. Hadicovou libelu využívají především stavaři, tvoří ji dvě trubice propojené hadicí. V hadici je voda a porovnávají se hladiny v obou trubicích.


Co je to Libela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Libela) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Libela patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: informace, termín, Nástroje, slovo, co znamená, terminologie, význam, význam pojmu, lexikon, slovník, co je to Libela?, odborný výraz, popis, pojem, odborné názvosloví, co to je, synonymum, přesný význam


Pojem Libela je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libela? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Vodováha nebo také libela (z franc.) je jednoduchý přístroj, sloužící k určování vodorovného (a odvozeně i svislého) směru. Pracuje buď na principu Archimédova zákona (bublinková vodováha) nebo spojených nádob (hadicová vodováha). Hadicová vodováha je v běžné praxi na větší vzdálenosti přesnější než bublinková vodováha.

Odkazy na jiné weby

Hledat pojem Libela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Libela ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Libela ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Libela ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Libela ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Libela na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Libela například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Libela? resp. co znamená Libela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libela, odpověď na dotaz co je to Libela?. Víte např. kdo to je Karel Voříšek? Znáte a víte kdo je Genetik? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.