Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Co je to Libela? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Libela?

Libela je druh přístroje, který se používá k dodržení vodorovného nebo svislého směru. Vyskytuje se ve dvou podobách – jako bublinková nebo hadicová vodováha. Je-li potřeba určit směr na větší vzdálenost, je hadicová libela přesnější a spolehlivější.
Bublinková libela funguje na principu trubičky naplněné kapalinou, ve které je bublina. Tato trubička je upevněna v hranolu a jsou na ní rysky. Pokud je bublina mezi ryskami, je dodržen vodorovný směr. Hadicovou libelu využívají především stavaři, tvoří ji dvě trubice propojené hadicí. V hadici je voda a porovnávají se hladiny v obou trubicích.


Co je to Libela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Libela můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Libela je v sekci Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, terminologie, Nástroje, slovo, Libela, synonymum, informace, lexikon, definice, co to je, termín, pojem, přesný výraz, význam slova, heslo, co znamená, význam


Pojem Libela je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libela? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vodováha nebo také libela (z franc.) je jednoduchý přístroj, sloužící k určování vodorovného (a odvozeně i svislého) směru. Pracuje buď na principu Archimédova zákona (bublinková vodováha) nebo spojených nádob (hadicová vodováha). Hadicová vodováha je v běžné praxi na větší vzdálenosti přesnější než bublinková vodováha.

Další zdroje informací o slovu Libela

Vyhledat termín Libela ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Libela na Youtube

Vyhledat heslo Libela ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Libela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Libela ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libela ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Libela například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Libela? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Libela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libela, odpověď na dotaz co je to Libela?. Víte např. kdo to je Manekýn? Znáte a víte kdo je Genetik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.