Co je to?
Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Co je to Libela? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Libela

Libela je druh přístroje, který se používá k dodržení vodorovného nebo svislého směru. Vyskytuje se ve dvou podobách – jako bublinková nebo hadicová vodováha. Je-li potřeba určit směr na větší vzdálenost, je hadicová libela přesnější a spolehlivější.
Bublinková libela funguje na principu trubičky naplněné kapalinou, ve které je bublina. Tato trubička je upevněna v hranolu a jsou na ní rysky. Pokud je bublina mezi ryskami, je dodržen vodorovný směr. Hadicovou libelu využívají především stavaři, tvoří ji dvě trubice propojené hadicí. V hadici je voda a porovnávají se hladiny v obou trubicích.


Co je to Libela? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Libela. Co znamená odborný pojem Libela z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Libela s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Libela se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: slovník, význam slova, popis, co znamená, nástroje, termín, význam pojmu, definice, co je to Libela?, co to je, přesný význam, lexikon, slovo, význam, přesný výraz, Libela, vysvětlení, heslo


Pojem Libela je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Libela? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vodováha nebo také libela (z franc.) je jednoduchý přístroj, sloužící k určování vodorovného (a odvozeně i svislého) směru. Pracuje buď na principu Archimédova zákona (bublinková vodováha) nebo spojených nádob (hadicová vodováha). Hadicová vodováha je v běžné praxi na větší vzdálenosti přesnější než bublinková vodováha.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat termín Libela na Google.cz

Zkusit najít výraz Libela ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Libela ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Libela ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Libela ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Libela ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Libela například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Libela? resp. co se skrývá pod slovem Libela? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Libela, odpověď na dotaz co je to Libela?. Víte např. kdo to je Petra Procházková? Znáte a víte kdo je Bednář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.