Co je to?
Výraz, termín, definice slova Valkýra. Co znamená odborný pojem Valkýra z kategorie Náboženství?

Co je to Valkýra? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Valkýra

Valkýra je postava severských mýtů. Po bitvách se valkýry pohybovaly mezi padlými válečníky a vybíraly ty, kteří si zasloužili pobyt ve Valhalle. Valkýra v překladu znamená právě vybírat ze zabitých.
Valkýra byla dívka válečnice, krásná, ale nebezpečná. Byla služebnicí boha Ódina, vyzbrojená oštěpem, štítem a přilbou jezdila na okřídleném koni. V mírových obdobích sloužily valkýry válečníkům ve Valhalle.


Co je to Valkýra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Valkýra. Co znamená odborný pojem Valkýra z kategorie Náboženství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Valkýra se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Valkýra se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, synonymum, přesný význam, co znamená, formulace, náboženství, pojem, definice, co to je, odborný výraz, Valkýra, význam slova, význam, lexikon, terminus technicus, terminologie, přesný výraz


Pojem Valkýra je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Valkýra? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Valkýry jsou podle severské mytologie dísy, které s nornou Skuld vybírají na bitevních polích duše padlých válečníků hodných Valhally, kterým se pak říká Einherjové. Jejich samotné jméno pochází z tohoto údělu. Severské slovo valkyrja (množné číslo valkyrjur), je složeno ze dvou slov. Z podstatného jména valr (odkazujícího na zabitého na bojišti) a slovesného kjósa (ve smyslu „vybrat“). Společně tedy znamená doslova „vybrat ze zabitých“.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Valkýra ve Wikizdrojích

Najít pojem Valkýra ve Wikislovníku

Najít heslo Valkýra ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Valkýra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Valkýra ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Valkýra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Valkýra? resp. jaká je definice slova Valkýra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valkýra, odpověď na dotaz co je to Valkýra?. Víte např. kdo to je Milan Chladil? Znáte a víte kdo je Baculka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.