Co je to?
Definice odborného termínu, slova Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Náboženství?

Co je to Valkýra? Význam slova

Co znamená termín Valkýra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Valkýra je postava severských mýtů. Po bitvách se valkýry pohybovaly mezi padlými válečníky a vybíraly ty, kteří si zasloužili pobyt ve Valhalle. Valkýra v překladu znamená právě vybírat ze zabitých.
Valkýra byla dívka válečnice, krásná, ale nebezpečná. Byla služebnicí boha Ódina, vyzbrojená oštěpem, štítem a přilbou jezdila na okřídleném koni. V mírových obdobích sloužily valkýry válečníkům ve Valhalle.


Co je to Valkýra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Valkýra. Co znamená pojem Valkýra z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Valkýra) můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Valkýra patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: Valkýra, slovo, slovník, význam pojmu, náboženství, terminologie, co je to Valkýra?, definice, formulace, co to je, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, wiki, odborný výraz, co znamená


Pojem Valkýra je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Valkýra? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Valkýry jsou podle severské mytologie dísy, které s nornou Skuld vybírají na bitevních polích duše padlých válečníků hodných Valhally, kterým se pak říká Einherjové. Jejich samotné jméno pochází z tohoto údělu. Severské slovo valkyrja (množné číslo valkyrjur), je složeno ze dvou slov. Z podstatného jména valr (odkazujícího na zabitého na bojišti) a slovesného kjósa (ve smyslu „vybrat“). Společně tedy znamená doslova „vybrat ze zabitých“.

Další informace o pojmu Valkýra hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít slovo Valkýra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Valkýra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Valkýra na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Valkýra ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Valkýra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Valkýra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Valkýra například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Valkýra? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Valkýra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valkýra, odpověď na dotaz co je to Valkýra?. Víte např. kdo to je Bob Frídl? Znáte a víte kdo je Koumák? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.