Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Co znamená termín Intervence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Intervence) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Intervence patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, význam, co znamená, heslo, termín, slovo, přesný výraz, lexikon, definice, pojem, slovník, Ekonomie, názvosloví, odborný výraz, co to je, vysvětlení, definice pojmu, přesný význam


Pojem Intervence je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Intervence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Intervence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Intervence ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Intervence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Intervence na Google.cz

Hledat videa s názvem Intervence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Intervence? resp. jaká je definice termínu Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Hovado? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.