Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Intervence?

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Intervence můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intervence je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: definice, přesný význam, co znamená, informace, pojem, terminologie, lexikon, formulace, význam slova, Ekonomie, popis, terminus technicus, wiki, odborný výraz, význam, synonymum, názvosloví, význam pojmu


Pojem Intervence je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Intervence v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Intervence ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Intervence na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intervence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Intervence ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Intervence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Intervence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Intervence? resp. co je to Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Tester? Znáte a víte kdo je Hovado? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.