Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Intervence

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Intervence je v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam, popis, co znamená, definice, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, termín, co to je, Intervence, slovník, odborné názvosloví, lexikon, terminus technicus, odborný výraz, informace, význam slova, wiki


Pojem Intervence je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Intervence? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Měnové nebo devizové intervence jsou jedním z nástrojů měnové politiky. Snaha o udržení inflačního cíle je procesem, při kterém probíhají devizové obchody, kterými se snaží centrální banka ovlivnit kurz měny.
V České republice byly intervence zahájeny například v roce 2013 za účelem dosažení inflačního cíle, který je určen v rozmezí 1 - 3 procent. Česká národní banka udržovala kurz koruny nad stanovenou hranicí (v tomto případě 27 Kč za 1 euro) a tím docházelo k devizové intervenci, při které byly vytvářely nové koruny.
Intervence v České republice byly zahájeny v listopadu roku 2013 a skončily v dubnu roku 2017, přestože v rozhovoru v polovině roku 2016 guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že mohou skončit i později, v roce 2018. Od listopadu 2013 do dubna 2017 ČNB vytvořila 2050 miliard nových korun a nakupovala za ně převážně eura.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Intervence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Intervence na Google.cz

Zkusit najít heslo Intervence ve Wikislovníku

Najít termín Intervence ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Intervence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intervence ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte co znamená slovo Intervence? resp. co znamená slovo Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Jiří Baborovský? Znáte a víte kdo je Kripl? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.