Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Intervence

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Intervence? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Intervence se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, formulace, co to je, wiki, heslo, informace, Intervence, význam, přesný význam, termín, co znamená, synonymum, definice pojmu, terminologie, slovník


Pojem Intervence je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Intervence zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Intervence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Intervence ve Wikislovníku

Najít heslo Intervence ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Intervence ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Intervence ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Intervence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Intervence? resp. co je to Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Marek Eben? Znáte a víte kdo je Blbec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.