Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Intervence?

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Intervence doporučujeme sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Intervence se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: heslo, slovo, formulace, terminus technicus, popis, názvosloví, definice pojmu, informace, wiki, co to je, význam pojmu, slovník, terminologie, pojem, Intervence, co znamená, co je to Intervence?, vysvětlení


Pojem Intervence je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intervence? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Měnové nebo devizové intervence jsou jedním z nástrojů měnové politiky. Snaha o udržení inflačního cíle je procesem, při kterém probíhají devizové obchody, kterými se snaží centrální banka ovlivnit kurz měny.
V České republice byly intervence zahájeny například v roce 2013 za účelem dosažení inflačního cíle, který je určen v rozmezí 1 - 3 procent. Česká národní banka udržovala kurz koruny nad stanovenou hranicí (v tomto případě 27 Kč za 1 euro) a tím docházelo k devizové intervenci, při které byly vytvářely nové koruny.
Intervence v České republice byly zahájeny v listopadu roku 2013 a skončily v dubnu roku 2017, přestože v rozhovoru v polovině roku 2016 guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že mohou skončit i později, v roce 2018. Od listopadu 2013 do dubna 2017 ČNB vytvořila 2050 miliard nových korun a nakupovala za ně převážně eura.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Intervence ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Intervence ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Intervence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Intervence ve Wikislovníku

Najít termín Intervence na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intervence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Intervence? resp. co znamená Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Bratranec? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci ekonomie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.