Co je to?
Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Co je to Intervence? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Intervence

Intervence obecně znamená vnější zásah do nějakého procesu za účelem jeho ovlivnění. V ekonomii, mluvíme-li o intervenci, máme na mysli nějaký zásah státu do ekonomiky. To se děje (nebo alespoň v tržní ekonomice by se mělo dít) jen v mimořádných a odůvodněných případech, kdy samotné tržní mechanismy k regulaci nestačí. Náleží sem např. zásah do měnových kurzů.


Co je to Intervence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Intervence. Co znamená odborný pojem Intervence z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Intervence? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Intervence je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam, termín, definice pojmu, heslo, co to je, terminus technicus, wiki, co znamená, Intervence, popis, přesný význam, definice, lexikon, slovník, formulace, vysvětlení, informace, význam pojmu


Pojem Intervence je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Intervence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Měnové nebo devizové intervence jsou jedním z nástrojů měnové politiky. Snaha o udržení inflačního cíle je procesem, při kterém probíhají devizové obchody, kterými se snaží centrální banka ovlivnit kurz měny.
V České republice byly intervence zahájeny například v roce 2013 za účelem dosažení inflačního cíle, který je určen v rozmezí 1 - 3 procent. Česká národní banka udržovala kurz koruny nad stanovenou hranicí (v tomto případě 27 Kč za 1 euro) a tím docházelo k devizové intervenci, při které byly vytvářely nové koruny.
Intervence v České republice byly zahájeny v listopadu roku 2013 a skončily v dubnu roku 2017, přestože v rozhovoru v polovině roku 2016 guvernér ČNB Jiří Rusnok uvedl, že mohou skončit i později, v roce 2018. Od listopadu 2013 do dubna 2017 ČNB vytvořila 2050 miliard nových korun a nakupovala za ně převážně eura.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Intervence na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Intervence ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Intervence ve Wikislovníku

Hledat termín Intervence ve Wikizdrojích

Hledat heslo Intervence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Intervence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Intervence například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Intervence? resp. co to je Intervence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Intervence, odpověď na dotaz co je to Intervence?. Víte např. kdo to je Šlechtic? Znáte a víte kdo je Šejdíř? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Intervence hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.