Co je to?
Definice výrazu Žabomyší válka. Co znamená odborný pojem Žabomyší válka z kategorie Různé?

Co je Žabomyší válka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Žabomyší válka

Žabomyší válka je označení malého sporu, který nemá význam a je veden z malicherných příčin. Výraz bývá přičítán Homérovi, antické životopisy v tom však nemají pravdu.
Epos Žabomyší válka je totiž parodií na Iliadu, takže Homérovo autorství je nepravděpodobné. Stejnými slovy označil Alexandr Veliký egyptské vítězství vojevůdce Antipatra nad povstáním Sparťanů.

Co je to Žabomyší válka? Význam slova, termín, Definice výrazu Žabomyší válka. Co znamená odborný pojem Žabomyší válka z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Žabomyší válka je v sekci různé

Klíčová slova: co to je, wiki, informace, odborné názvosloví, popis, význam, pojem, přesný význam, synonymum, význam pojmu, slovo, co znamená, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, různé, formulace, Žabomyší válka


Pojem Žabomyší válka je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žabomyší válka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žabomyší válka (starořecky Βατραχομυομαχία Batrachomyomachía, původně snad Batrachomachia „Žabí válka“) je krátká epická báseň z pozdněhelénistické doby, která v parodii na homérovské eposy líčí jednodenní válku mezi myšmi a žábami na břehu rybníka.

Další informační zdroje o slovu Žabomyší válka

Vyhledat slovo Žabomyší válka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Žabomyší válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Žabomyší válka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Žabomyší válka na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žabomyší válka ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Žabomyší válka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Žabomyší válka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Žabomyší válka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Žabomyší válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žabomyší válka, odpověď na dotaz co je to Žabomyší válka?. Víte např. kdo to je Bručoun? Znáte a víte kdo je Heinrich Himmler? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Žabomyší válka hledat i v jiných kategoriích (než různé). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.