Co je to?
Definice výrazu Mikrovlákno. Co znamená odborný pojem Mikrovlákno z kategorie Materiály?

Co to je Mikrovlákno? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Mikrovlákno?

Mikrovlákno je označení pro syntetické textilní vlákno s velmi jemnou a hustou strukturou tkaní. Používá se např. k výrobě membrán u nepromokavých oděvů, jako imitace semiše nebo na výrobu potahů nábytku.


Co je to Mikrovlákno? Význam slova, termín, Definice výrazu Mikrovlákno. Co znamená odborný pojem Mikrovlákno z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mikrovlákno s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mikrovlákno je v kategorii Materiály

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, heslo, pojem, wiki, odborný výraz, terminologie, Materiály, popis, co je to Mikrovlákno?, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, význam, informace, co to je, synonymum


Pojem Mikrovlákno je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mikrovlákno? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mikrovlákno je umělé textilní vlákno jemnější než 1 dtex (podle některých definicí: jemnější než 1 den). Mikrovlákno se používá na svrchní oděvy (např. u bund a plášťů do deště nahradily mikrovlákenné směsi z PES/PA dosavadní bavlněné popelíny). Pro tyto účely se používá více než polovina mikrovláken, dále na membrány do nepromokavých oděvů a bot (Gore-Tex), imitace semišů na nábytkové potahy, pláště a rukavice, nebo na kvalitní prachovky a čisticí sukna.

Jiné zdroje informací o pojmu Mikrovlákno

Najít výraz Mikrovlákno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Mikrovlákno ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Mikrovlákno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikrovlákno ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mikrovlákno ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Mikrovlákno ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrovlákno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Mikrovlákno? resp. co označuje slovo Mikrovlákno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrovlákno, odpověď na dotaz co je to Mikrovlákno?. Víte např. kdo to je Tereza Voříšková? Znáte a víte kdo je William Shakespeare? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Mikrovlákno i v jiných kategoriích (než Materiály). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?