Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lufa. Co znamená pojem Lufa z kategorie Rostliny?

Co je to Lufa? Význam slova

Co znamená termín Lufa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lufa je název celého rodu rostlin. Pojmenování je původem arabské a rod těchto popínavých rostlin z oblasti tropů zahrnuje celkem 8 druhů. Lufa patří do čeledi tykvovitých. Plody některých druhů se využívají v místě pěstování i jako zelenina (především v Africe a v Asii). V takovém případě se používají nezralé plody.
Nejvyužívanějším druhem je lufa válcovitá. Její plody se nechají plně dozrát a poté se z nich vyrábějí houby. Ty jsou plně přírodního původu a používají se v kosmetice nebo pro úklidové účely.


Co je to Lufa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lufa. Co znamená pojem Lufa z kategorie Rostliny?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lufa sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lufa patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: Lufa, formulace, popis, význam pojmu, Rostliny, pojem, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, co je to Lufa?, heslo, definice pojmu, wiki, význam, informace, synonymum, vysvětlení, přesný význam


Pojem Lufa je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lufa?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lufa je rod tropických popínavých rostlin z čeledi tykvovité. Má celkem osm druhů a je společně s rodem Citrullus (vodní meloun) zařazen do tribu Benincaseae. Nezralé plody druhů lufa ostrohranná (Luffa acutangula) a lufa válcovitá (Luffa aegyptiaca neboli Luffa cylindrica) se v Asii a Africe často používají jako zelenina. Z dozrálých plodů lufy válcovité se vyrábějí přírodní houby, jimiž se čistí jak znečištěné povrchy, tak i lidská pokožka.

Kvetoucí Lufa

Žlutý květ rostliny lufa. Autor: Nancy Buron, zdroj: Pixabay
Žlutý květ rostliny lufa. Autor: Nancy Buron, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Lufa na Youtube

Najít slovo Lufa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lufa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Lufa na Google.cz

Zkusit najít pojem Lufa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lufa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lufa například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Lufa? resp. jaká je definice termínu Lufa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lufa, odpověď na dotaz co je to Lufa?. Víte např. kdo to je Úderník? Znáte a víte kdo je Tereza Kerndlová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lufa v jiné sekci než Rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.