Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lufa. Co znamená pojem Lufa z kategorie Rostliny?

Co je to Lufa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lufa?

Lufa je název celého rodu rostlin. Pojmenování je původem arabské a rod těchto popínavých rostlin z oblasti tropů zahrnuje celkem 8 druhů. Lufa patří do čeledi tykvovitých. Plody některých druhů se využívají v místě pěstování i jako zelenina (především v Africe a v Asii). V takovém případě se používají nezralé plody.
Nejvyužívanějším druhem je lufa válcovitá. Její plody se nechají plně dozrát a poté se z nich vyrábějí houby. Ty jsou plně přírodního původu a používají se v kosmetice nebo pro úklidové účely.


Co je to Lufa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lufa. Co znamená pojem Lufa z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lufa doporučujeme sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lufa se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, význam pojmu, názvosloví, význam slova, přesný význam, slovník, Rostliny, Rostliny, formulace, co to je, význam, pojem, definice, informace, přesný výraz, odborný výraz, co je to Lufa?


Pojem Lufa je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lufa?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lufa je rod tropických popínavých rostlin z čeledi tykvovité. Má celkem osm druhů a je společně s rodem Citrullus (vodní meloun) zařazen do tribu Benincaseae. Nezralé plody druhů lufa ostrohranná (Luffa acutangula) a lufa válcovitá (Luffa aegyptiaca neboli Luffa cylindrica) se v Asii a Africe často používají jako zelenina. Z dozrálých plodů lufy válcovité se vyrábějí přírodní houby, jimiž se čistí jak znečištěné povrchy, tak i lidská pokožka.

Kvetoucí Lufa

Žlutý květ rostliny lufa. Autor: Nancy Buron, zdroj: Pixabay
Žlutý květ rostliny lufa. Autor: Nancy Buron, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Lufa lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Lufa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Lufa ve Wikislovníku

Hledat výraz Lufa ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Lufa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Lufa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lufa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lufa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Lufa? resp. co znamená výraz Lufa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lufa, odpověď na dotaz co je to Lufa?. Víte např. kdo to je Kamarád? Znáte a víte kdo je Lékárník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.