Co je to?
Odborný výraz, definice slova Textový editor. Co znamená pojem Textový editor z kategorie Software?

Co je to Textový editor? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Textový editor

Textový editor je hojně využívaná aplikace používaná pro vkládání prostého textu do počítače. Prostý text nelze dále formátovat, je možno vytvořit obsah a upravovat ho, nelze však využívat formátovací funkce typu nadpis, změna písma a podobně. Uživatel vidí pouze obsah určený ke čtení. Umožňuje počítačové zpracování textu.
Textový editor je běžnou součástí operačního systému. Širší použití má v informatice.


Co je to Textový editor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Textový editor. Co znamená pojem Textový editor z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Textový editor sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Textový editor patří do sekce Software

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, informace, Software, popis, lexikon, definice, terminus technicus, přesný význam, co to je, pojem, wiki, co je to Textový editor?, slovo, terminologie, Textový editor, definice pojmu, význam


Pojem Textový editor je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Textový editor dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Textový editor je v informatice program (aplikace), který slouží k úpravám prostého textu bez formátování. Prostý text lze přirovnat k textu psanému na psacím stroji. Naproti tomu textové procesory pracují s formátovaným textem, který může obsahovat různé druhy písma, nadpisy, zarovnání textu ap.
Textové editory se využívají k práci s nenáročným textem. Dále jsou běžně využívány v informatice např. pro úpravu konfiguračních souborů, zdrojových kódů pro počítačové programy a podobně. Časté je také využití pro psaní textu doplněnému formátovacími značkami, podle kterých se text při následném počítačovém zpracování dle zvoleného značkovacího jazyka zformátuje. Příkladem jsou značkovací jazyky HTML a XHTML, jazyky internetových stránek.

Více informací o slovu Textový editor doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Textový editor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Textový editor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Textový editor ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Textový editor ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Textový editor ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Textový editor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Textový editor například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Textový editor? resp. co je to Textový editor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Textový editor, odpověď na dotaz co je to Textový editor?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Diabetolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.