Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Textový editor. Co znamená pojem Textový editor z kategorie Software?

Co to je Textový editor? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Textový editor?

Textový editor je hojně využívaná aplikace používaná pro vkládání prostého textu do počítače. Prostý text nelze dále formátovat, je možno vytvořit obsah a upravovat ho, nelze však využívat formátovací funkce typu nadpis, změna písma a podobně. Uživatel vidí pouze obsah určený ke čtení. Umožňuje počítačové zpracování textu.
Textový editor je běžnou součástí operačního systému. Širší použití má v informatice.


Co je to Textový editor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Textový editor. Co znamená pojem Textový editor z kategorie Software?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Textový editor je v kategorii software

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, popis, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, termín, informace, význam, formulace, názvosloví, co to je, software, heslo, definice, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Textový editor je v kategorii software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Textový editor dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Textový editor je v informatice program (aplikace), který slouží k úpravám prostého textu bez formátování. Prostý text lze přirovnat k textu psanému na psacím stroji. Naproti tomu textové procesory pracují s formátovaným textem, který může obsahovat různé druhy písma, nadpisy, zarovnání textu ap.
Textové editory se využívají k práci s nenáročným textem. Dále jsou běžně využívány v informatice např. pro úpravu konfiguračních souborů, zdrojových kódů pro počítačové programy a podobně. Časté je také využití pro psaní textu doplněnému formátovacími značkami, podle kterých se text při následném počítačovém zpracování dle zvoleného značkovacího jazyka zformátuje. Příkladem jsou značkovací jazyky HTML a XHTML, jazyky internetových stránek.

Jiné zdroje informací o pojmu Textový editor

Najít termín Textový editor ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Textový editor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Textový editor ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Textový editor ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Textový editor ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Textový editor na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Textový editor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Textový editor? resp. co přesně označuje termín Textový editor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Textový editor, odpověď na dotaz co je to Textový editor?. Víte např. kdo to je Hnidopich? Znáte a víte kdo je Kartograf? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Textový editor i v jiné kategorii než v software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.