Co je to?
Definice výrazu Rostlina. Co znamená odborný pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je Rostlina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Rostlina?

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Definice výrazu Rostlina. Co znamená odborný pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Rostlina? s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Rostlina je v sekci rostliny

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, definice pojmu, termín, lexikon, význam, informace, formulace, co je to Rostlina?, heslo, slovník, wiki, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, význam slova, terminologie


Pojem Rostlina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rostlina dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Zkuste zjistit více informací o slovu Rostlina v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rostlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Rostlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Rostlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rostlina na Youtube

Najít výraz Rostlina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rostlina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Rostlina? resp. co označuje slovo Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Boris Jelcin? Znáte a víte kdo je Pavel Nový? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.