Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je Rostlina?

Co znamená termín Rostlina? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Rostlina doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Rostlina se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, co znamená, synonymum, slovo, formulace, definice pojmu, popis, terminologie, co je to Rostlina?, Rostlina, význam, názvosloví, termín, lexikon, přesný význam, význam pojmu, wiki


Pojem Rostlina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rostlina můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Více informací o slovu Rostlina doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Rostlina ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Rostlina ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Rostlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rostlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Rostlina ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rostlina ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co to je Rostlina? resp. co přesně označuje termín Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Ondřej Malý? Znáte a víte kdo je Michal Nesvadba? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Rostlina i jinde než v sekci než v rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květ třešně, rostlina, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.