Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je to Rostlina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Rostlina?

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rostlina? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rostlina je v kategorii Rostliny

Klíčová slova: názvosloví, význam pojmu, význam, lexikon, přesný význam, terminologie, odborný výraz, co je to Rostlina?, wiki, terminus technicus, definice pojmu, význam slova, pojem, Rostlina, synonymum, informace, co to je, termín


Pojem Rostlina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rostlina? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Více informací o pojmu Rostlina lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Rostlina ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rostlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Rostlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Rostlina ve Wikislovníku

Hledat pojem Rostlina ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Rostlina ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rostlina? resp. co znamená výraz Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Preceptor? Znáte a víte kdo je Lobbista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Rostlina hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.