Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je to Rostlina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Rostlina?

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Rostlina? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rostlina se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: co je to Rostlina?, význam slova, význam pojmu, co to je, popis, názvosloví, terminologie, definice, informace, terminus technicus, Rostliny, slovo, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, přesný výraz, termín, odborné názvosloví


Pojem Rostlina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rostlina píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat výraz Rostlina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Rostlina ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Rostlina ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rostlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Rostlina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Rostlina na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rostlina? resp. jaký je význam pojmu Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Barbora Poláková? Znáte a víte kdo je Promotér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.