Co je to?
Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je to Rostlina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rostlina

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Rostlina. Co znamená pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Rostlina s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rostlina patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: význam, odborný výraz, termín, synonymum, heslo, definice, co je to Rostlina?, formulace, slovník, pojem, lexikon, definice pojmu, co to je, vysvětlení, wiki, popis, Rostliny, přesný význam


Pojem Rostlina je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rostlina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Rostlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Rostlina ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rostlina ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Rostlina na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rostlina ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Rostlina ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Rostlina? resp. co to je Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Kat? Znáte a víte kdo je Ed Sheeran? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.