Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rostlina. Co znamená odborný pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Co je to Rostlina? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rostlina

Rostlina je organizmus odborníky zařazovaný mezi eukaryotické a fotosyntetické organizmy. Patří sem semenné rostliny, kapraďorosty a mechorosty. Na Zemi je přibližně 350 000 rostlinných druhů.
Rostlina má buněčnou stěnu s celulózou, jako zásoby využívá škroby. Energii získává při fotosyntéze, kdy sluneční záření napomáhá vzniku organických látek. Rostlina při fotosyntéze pohlcuje oxid uhličitý a vyrábí kyslík.


Co je to Rostlina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rostlina. Co znamená odborný pojem Rostlina z kategorie Rostliny?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Rostlina je v kategorii rostliny

Klíčová slova: rostliny, názvosloví, lexikon, pojem, definice, terminus technicus, heslo, terminologie, význam, informace, odborný výraz, popis, vysvětlení, slovo, wiki, termín, význam pojmu, co to je


Pojem Rostlina je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rostlina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Rostliny (Plantae, též nově Archaeplastida či Primoplantae) je říše eukaryotických a převážně fotosyntetických organismů. Odhaduje se, že se na Zemi vyskytuje asi 350 000 druhů rostlin (včetně semenných rostlin, mechorostů a kapraďorostů). Zatím bylo popsáno asi 290 000 druhů, z nichž je asi 260 000 semenných, 15 000 mechorostů a zbytek tvoří zejména kapraďorosty a zelené řasy.

Pro další informace o termínu Rostlina zkuste tyto odkazy

Hledat termín Rostlina ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Rostlina ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Rostlina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Rostlina ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Rostlina na Google.cz

Vyhledat heslo Rostlina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rostlina například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Rostlina? resp. co označuje slovo Rostlina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rostlina, odpověď na dotaz co je to Rostlina?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Josef Somr? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než rostliny). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.