Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co to je Akronym? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akronym můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akronym je v sekci Zkratky

Klíčová slova: termín, definice, odborný výraz, formulace, Zkratky, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, Zkratky, wiki, přesný význam, terminologie, informace, význam pojmu, přesný výraz, co to je, odborné názvosloví, heslo


Pojem Akronym je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akronym? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Pro více informací o heslu Akronym zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akronym ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Akronym ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Akronym ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Akronym ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Akronym ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Akronym ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Akronym? resp. co se skrývá pod slovem Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Buzík? Znáte a víte kdo je Hamoun? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.