Co je to?
Definice výrazu, termínu Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co je Akronym?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Akronym je v kategorii zkratky

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, wiki, terminologie, Akronym, zkratky, popis, význam, zkratky, informace, co je to Akronym?, vysvětlení, odborný výraz, přesný výraz, definice


Pojem Akronym je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akronym? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat slovo Akronym ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Akronym ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akronym ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Akronym ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akronym ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Akronym ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Akronym? resp. co se přesně ukrývá za slovem Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Ladislav Pešek? Znáte a víte kdo je Olivia Wilde? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, akronym, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.