Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co to je Akronym? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Akronym

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Akronym? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Akronym je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, definice, názvosloví, co znamená, vysvětlení, význam, formulace, terminologie, co to je, Akronym, přesný výraz, pojem, popis, lexikon, význam pojmu, wiki, synonymum


Pojem Akronym je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akronym? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Další možné informační zdroje

Hledat výraz Akronym ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Akronym na Google.cz

Hledat slovo Akronym ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Akronym ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Akronym ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Akronym ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akronym? resp. co přesně označuje termín Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Robert Tempel? Znáte a víte kdo je Claude Debussy? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Akronym hledat i v jiných kategoriích (než Zkratky) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.