Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co je to Akronym? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Akronym s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Akronym se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, odborný výraz, terminologie, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, zkratky, co je to Akronym?, vysvětlení, definice, heslo, co to je, pojem, synonymum, význam, informace, zkratky


Pojem Akronym je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Akronym? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Hledejte pojem Akronym v následujících vyhledávačích

Najít slovo Akronym ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Akronym ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akronym ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Akronym ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akronym ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Akronym na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Akronym? resp. co to je Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Marilyn Manson? Znáte a víte kdo je Patrik Tkáč? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než zkratky). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.