Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co je to Akronym? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akronym. Co znamená odborný pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Akronym můžete sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Akronym je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, terminus technicus, terminologie, zkratky, názvosloví, informace, popis, wiki, lexikon, vysvětlení, pojem, co je to Akronym?, přesný význam, heslo, Akronym, význam, zkratky


Pojem Akronym je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Akronym dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Akronym na Youtube

Vyhledat slovo Akronym ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Akronym na Google.cz

Zkusit najít výraz Akronym ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Akronym ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akronym ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Akronym? resp. co je to Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Barbora Strýcová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.