Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co to je Akronym? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Akronym sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Akronym je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, co je to Akronym?, lexikon, Akronym, termín, význam pojmu, informace, synonymum, definice, pojem, přesný význam, Zkratky, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, popis, vysvětlení


Pojem Akronym je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Akronym?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Akronym ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Akronym ve vyhledávači Yandex

Najít termín Akronym ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Akronym ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Akronym ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akronym ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Akronym? resp. co se skrývá pod slovem Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Modista? Znáte a víte kdo je Snacha? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Akronym i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.