Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Co je Akronym? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akronym?

Akronym označuje určitý typ zkratky, konkrétně zkratkové slovo. To vzniká tak, že počáteční písmena nebo slabiky víceslovného názvu nečteme po jednotlivých písmenech jako běžnou zkratku, ale jako slovo. Celkový výběr slov v názvu bývá tomuto záměru podřízen. Např. Čedok vznikl z názvu ČEská DOpravní Kancelář.


Co je to Akronym? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akronym. Co znamená pojem Akronym z kategorie Zkratky?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akronym? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Akronym patří do sekce zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, popis, lexikon, význam, přesný význam, co znamená, informace, názvosloví, definice, slovo, vysvětlení, heslo, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, odborný výraz, zkratky


Pojem Akronym je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Akronym?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Akronym či akronymum (slovo pochází z řečtiny – ἄκρος akros „krajní“ a ὄνομα onoma „jméno“) je druh zkratky, která nebývá – na rozdíl od běžných zkratek – hláskována a lze ji tedy přečíst jako jedno slovo, potažmo i skloňovat. Stejně jako ostatní zkratky vzniká zpravidla spojením počátečních písmen několika slov.

Více informací o pojmu Akronym lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Akronym ve Wikislovníku

Vyhledat termín Akronym na Google.cz

Hledat videa s názvem Akronym na Youtube

Hledat termín Akronym ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Akronym ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akronym ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Akronym například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Akronym? resp. co znamená výraz Akronym? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akronym, odpověď na dotaz co je to Akronym?. Víte např. kdo to je Romain Rolland? Znáte a víte kdo je Jessica Biel? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Akronym i v jiné kategorii než v zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.