Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Abakus?

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Abakus je v sekci matematika

Klíčová slova: význam, informace, význam slova, terminologie, Abakus, matematika, pojem, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, vysvětlení, popis, formulace, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, definice, význam pojmu


Pojem Abakus je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Abakus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Více informací o slovu Abakus doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Abakus na Youtube

Vyhledat heslo Abakus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abakus ve Wikimedia Commons

Hledat termín Abakus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Abakus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Abakus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Abakus? resp. co znamená Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Nestyda? Znáte a víte kdo je Numismatik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem