Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je Abakus?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Abakus?

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Abakus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Abakus je v kategorii matematika

Klíčová slova: pojem, synonymum, vysvětlení, názvosloví, terminus technicus, odborné názvosloví, přesný výraz, Abakus, význam, terminologie, definice pojmu, definice, informace, wiki, co je to Abakus?, lexikon, slovo, odborný výraz


Pojem Abakus je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Abakus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Abakus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Abakus ve Wikizdrojích

Zkusit najít Abakus ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem Abakus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Abakus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Abakus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co to je Abakus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Marek Hilšer? Znáte a víte kdo je Numismatik? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, vypocty, abakus, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem