Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Co znamená termín Abakus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Abakus se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: lexikon, význam slova, odborný výraz, význam pojmu, slovo, formulace, Matematika, popis, co to je, odborné názvosloví, Matematika, definice, heslo, pojem, wiki, terminus technicus, definice pojmu, slovník


Pojem Abakus je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abakus?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abakus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Abakus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Abakus na Youtube

Zkusit najít slovo Abakus ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Abakus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Abakus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Abakus? resp. jaká je definice termínu Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Neplátce DPH? Znáte a víte kdo je Konduktér? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Abakus v jiné sekci než Matematika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem