Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Abakus

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Abakus s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Abakus se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, synonymum, co to je, význam pojmu, co znamená, Matematika, heslo, definice, přesný výraz, pojem, terminus technicus, slovo, termín, přesný význam, Abakus, definice pojmu, formulace


Pojem Abakus je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Abakus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Jiné informační zdroje o pojmu Abakus

Vyhledat termín Abakus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Abakus ve Wikislovníku

Najít heslo Abakus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Abakus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abakus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Abakus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Abakus? resp. co přesně znamená slovo Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Čeledín? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem