Co je to?
Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Abakus?

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Abakus můžete samozřejmě sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Abakus je v sekci matematika

Klíčová slova: definice, wiki, význam slova, slovník, terminologie, popis, přesný výraz, slovo, formulace, vysvětlení, názvosloví, co je to Abakus?, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, informace, pojem, význam pojmu


Pojem Abakus je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Abakus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Jiné zdroje informací o pojmu Abakus

Zkusit najít termín Abakus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Abakus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Abakus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Abakus na Youtube

Hledat pojem Abakus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abakus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Abakus? resp. co je to Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Prince? Znáte a víte kdo je Soumař? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než matematika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem