Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Abakus

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Abakus? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Abakus patří do sekce Matematika

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, informace, význam slova, Matematika, slovo, pojem, terminus technicus, definice, co je to Abakus?, termín, terminologie, Matematika, definice pojmu, slovník, formulace, popis, co to je


Pojem Abakus je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Abakus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Pro více informací o heslu Abakus zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Abakus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Abakus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abakus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Abakus ve Wikislovníku

Najít výraz Abakus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Abakus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Abakus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Urolog? Znáte a víte kdo je Konduktér? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Matematika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem