Co je to?
Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je to Abakus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Abakus

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Abakus. Co znamená pojem Abakus z kategorie Matematika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Abakus) můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Abakus patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, Matematika, terminus technicus, slovník, přesný význam, pojem, wiki, názvosloví, odborné názvosloví, termín, definice, Matematika, odborný výraz, formulace, význam, co znamená, přesný výraz


Pojem Abakus je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Abakus dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Zkuste zjistit více informací o slovu Abakus v následujících zdrojích

Najít pojem Abakus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Abakus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abakus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abakus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Abakus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Abakus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Abakus? resp. co znamená slovo Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Finanční poradce? Znáte a víte kdo je Čeledín? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Matematika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem