Co je to?
Definice výrazu Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Co je Abakus? Význam slova

Co znamená termín Abakus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

S pojmem abakus se můžete setkat ve třech naprosto odlišných významech. Nejpoužívanější bývá abakus jako starověké počítadlo. V tomto významu se nejznámější variantou jeví být počítadlo s kuličkami.
Dále se abakus používá jako označení pro starý kostelní stolek, jenž byl používán pro přípravu na mši.
Posledním oborem, kde se abakus používá, je architektura. Jedná se o čtyřhranou desku, která jako součást hlavice tvoří přechod od architrávu.


Co je to Abakus? Význam slova, termín, Definice výrazu Abakus. Co znamená odborný pojem Abakus z kategorie Matematika?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Abakus je v sekci matematika

Klíčová slova: synonymum, termín, slovník, wiki, heslo, slovo, terminologie, co to je, odborné názvosloví, co je to Abakus?, definice pojmu, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, význam, definice


Pojem Abakus je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Abakus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Počítadlo či abakus je jednoduchá mechanická pomůcka usnadňující výpočty. Byla to nejdříve deska s počtářskými kaménky a vyznačenými sloupci, později destička se žlábky nebo rámeček s kuličkami na tyčkách. Destička mohla být také nahrazena pouhými čarami vyznačenými v písku.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Abakus na Google.cz

Vyhledat slovo Abakus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Abakus na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Abakus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Abakus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Abakus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Abakus například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Abakus? resp. co přesně označuje termín Abakus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Abakus, odpověď na dotaz co je to Abakus?. Víte např. kdo to je Zdeněk Škromach? Znáte a víte kdo je Numismatik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Abakus v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem