Co je to?
Výraz, termín, definice slova Punč. Co znamená odborný pojem Punč z kategorie Nápoje?

Co je Punč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Punč?

Punč je označení pro oblíbený sladký nápoj s obsahem ovocné šťávy. Nejčastěji punč obsahuje menší množství alkoholu (může v něm být víno nebo rum), ale existuje i nealkoholická verze. Pije se teplý. Punč je podobně jako svařené víno typickým vánočním nápojem.


Co je to Punč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Punč. Co znamená odborný pojem Punč z kategorie Nápoje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici slova Punč můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Punč je v kategorii nápoje

Klíčová slova: vysvětlení, terminus technicus, terminologie, lexikon, nápoje, slovo, význam slova, wiki, termín, co je to Punč?, co to je, názvosloví, odborné názvosloví, odborný výraz, definice pojmu, popis, formulace, pojem


Pojem Punč je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Punč?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Punč je název pro široké spektrum nápojů, ať nealkoholických či alkoholických, které většinou obsahují ovoce či ovocnou šťávu. Pochází z Indie, odkud byl v 17. století dovezen do Anglie a dále pak se rozšířil do dalších zemí. Na večírcích a oslavách se často podává v širokých nádobách, "bowlích", ve střední Evropě je velmi populární během vánočních svátků.

Nealkoholický punč

Nealkoholický punč s malinami. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay
Nealkoholický punč s malinami. Autor: Bernadette Wurzinger, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Punč ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Punč ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Punč ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Punč ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Punč ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Punč na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Punč například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Punč? resp. co přesně označuje termín Punč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Punč, odpověď na dotaz co je to Punč?. Víte např. kdo to je James Franco? Znáte a víte kdo je Turista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nápoje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.