Co je to?
Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Co je to DPF? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu DPF?

DPF je zkratka pro filtr pevných částic, tedy Diesel Particulate Filter. Tento druh filtru je součástí moderních dieselových automobilů a je instalován již při výrobě. Zkratka DPF je známá u nás i v Německu a používá se i v anglicky mluvících zemích, jinde je možné setkat se s označením FAP. Filtr pevných částic je umístěn ve výfukové části vozidla, má zachycovat pevné nečistoty a saze ze spalin dieselových motorů.
DPF se používá od roku 2000, kdy byl nasazen do sériové výroby u nových motorů Peugeot a Citroen. Jeho hlavní význam spočívá ve významném snížení množství škodlivin, které se vypouštějí do ovzduší, takže se šetří nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. DPF je tvořen keramickým tělesem v kovovém obalu a obsahuje i drahé kovy. Proto je jeho výroba finančně náročná.


Co je to DPF? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova DPF můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín DPF je v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, význam, synonymum, názvosloví, Technika, termín, odborné názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, lexikon, odborný výraz, definice, slovník, terminus technicus, wiki, význam slova, pojem, formulace


Pojem DPF je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu DPF dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filtr pevných částic (často DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující karcinogenní, velmi jemné prachové částice z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic (PM – Particulate Matter) na porézním materiálu poloprůchodných kanálků filtru. Filtr je čištěn spálením sazí zachycených sítkem – úplným nebo na částice menší, které sítkem projdou – vysokou teplotou, které je dosaženo dvěma způsoby, pasivní nebo aktivní regenerací.
Filtr je často používán pro dosažení příslušné úrovně emisí ve spojení s úpravou výfukových plynů technologií EGR, kde může být kombinován s DOC (Diesel Oxidation Catalyst).

Pro další informace o termínu DPF zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPF ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem DPF na Youtube

Najít výraz DPF ve Wikislovníku

Najít pojem DPF ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPF ve Wikimedia Commons

Najít heslo DPF ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo DPF například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená DPF? resp. co znamená slovo DPF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPF, odpověď na dotaz co je to DPF?. Víte např. kdo to je Právník? Znáte a víte kdo je Pavel Poc? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu DPF i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.