Co je to?
Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Co je DPF? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DPF?

DPF je zkratka pro filtr pevných částic, tedy Diesel Particulate Filter. Tento druh filtru je součástí moderních dieselových automobilů a je instalován již při výrobě. Zkratka DPF je známá u nás i v Německu a používá se i v anglicky mluvících zemích, jinde je možné setkat se s označením FAP. Filtr pevných částic je umístěn ve výfukové části vozidla, má zachycovat pevné nečistoty a saze ze spalin dieselových motorů.
DPF se používá od roku 2000, kdy byl nasazen do sériové výroby u nových motorů Peugeot a Citroen. Jeho hlavní význam spočívá ve významném snížení množství škodlivin, které se vypouštějí do ovzduší, takže se šetří nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. DPF je tvořen keramickým tělesem v kovovém obalu a obsahuje i drahé kovy. Proto je jeho výroba finančně náročná.


Co je to DPF? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text DPF s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín DPF se nachází v sekci technika

Klíčová slova: slovník, definice, terminus technicus, význam, technika, vysvětlení, slovo, význam slova, popis, co znamená, význam pojmu, pojem, terminologie, definice pojmu, DPF, odborný výraz, technika, odborné názvosloví


Pojem DPF je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu DPF?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Filtr pevných částic (často DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující karcinogenní, velmi jemné prachové částice z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic (PM – Particulate Matter) na porézním materiálu poloprůchodných kanálků filtru. Filtr je čištěn spálením sazí zachycených sítkem – úplným nebo na částice menší, které sítkem projdou – vysokou teplotou, které je dosaženo dvěma způsoby, pasivní nebo aktivní regenerací.
Filtr je často používán pro dosažení příslušné úrovně emisí ve spojení s úpravou výfukových plynů technologií EGR, kde může být kombinován s DOC (Diesel Oxidation Catalyst).

Pro další informace o termínu DPF zkuste tyto odkazy

Najít heslo DPF ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz DPF na Google obrázcích

Zkusit najít frázi DPF ve vyhledávači Yahoo

Najít termín DPF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPF ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín DPF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo DPF například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená DPF? resp. co označuje slovo DPF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPF, odpověď na dotaz co je to DPF?. Víte např. kdo to je Erich Maria Remarque? Znáte a víte kdo je Manažer kvality? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.