Co je to?
Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Co je to DPF? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova DPF?

DPF je zkratka pro filtr pevných částic, tedy Diesel Particulate Filter. Tento druh filtru je součástí moderních dieselových automobilů a je instalován již při výrobě. Zkratka DPF je známá u nás i v Německu a používá se i v anglicky mluvících zemích, jinde je možné setkat se s označením FAP. Filtr pevných částic je umístěn ve výfukové části vozidla, má zachycovat pevné nečistoty a saze ze spalin dieselových motorů.
DPF se používá od roku 2000, kdy byl nasazen do sériové výroby u nových motorů Peugeot a Citroen. Jeho hlavní význam spočívá ve významném snížení množství škodlivin, které se vypouštějí do ovzduší, takže se šetří nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. DPF je tvořen keramickým tělesem v kovovém obalu a obsahuje i drahé kovy. Proto je jeho výroba finančně náročná.


Co je to DPF? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DPF. Co znamená pojem DPF z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu DPF doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem DPF se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: informace, slovník, co to je, vysvětlení, Technika, heslo, význam, Technika, terminologie, přesný význam, co je to DPF?, přesný výraz, definice, DPF, názvosloví, termín, odborný výraz, terminus technicus


Pojem DPF je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín DPF? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Filtr pevných částic (často DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující karcinogenní, velmi jemné prachové částice z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic (PM – Particulate Matter) na porézním materiálu poloprůchodných kanálků filtru. Filtr je čištěn spálením sazí zachycených sítkem – úplným nebo na částice menší, které sítkem projdou – vysokou teplotou, které je dosaženo dvěma způsoby, pasivní nebo aktivní regenerací.
Filtr je často používán pro dosažení příslušné úrovně emisí ve spojení s úpravou výfukových plynů technologií EGR, kde může být kombinován s DOC (Diesel Oxidation Catalyst).

Další informační zdroje

Najít heslo DPF ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DPF ve Wikimedia Commons

Najít slovo DPF ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo DPF na Google.cz

Zkusit najít termín DPF ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo DPF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo DPF například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova DPF? resp. co to je DPF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPF, odpověď na dotaz co je to DPF?. Víte např. kdo to je Sklář? Znáte a víte kdo je Revizní technik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín DPF hledat i v jiných kategoriích (než Technika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.