Co je to?
Výraz, termín, definice slova DPF. Co znamená odborný pojem DPF z kategorie Technika?

Co je to DPF? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu DPF

DPF je zkratka pro filtr pevných částic, tedy Diesel Particulate Filter. Tento druh filtru je součástí moderních dieselových automobilů a je instalován již při výrobě. Zkratka DPF je známá u nás i v Německu a používá se i v anglicky mluvících zemích, jinde je možné setkat se s označením FAP. Filtr pevných částic je umístěn ve výfukové části vozidla, má zachycovat pevné nečistoty a saze ze spalin dieselových motorů.
DPF se používá od roku 2000, kdy byl nasazen do sériové výroby u nových motorů Peugeot a Citroen. Jeho hlavní význam spočívá ve významném snížení množství škodlivin, které se vypouštějí do ovzduší, takže se šetří nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. DPF je tvořen keramickým tělesem v kovovém obalu a obsahuje i drahé kovy. Proto je jeho výroba finančně náročná.


Co je to DPF? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DPF. Co znamená odborný pojem DPF z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem DPF se nachází v sekci technika

Klíčová slova: terminus technicus, co je to DPF?, terminologie, wiki, definice, definice pojmu, synonymum, odborný výraz, význam, technika, význam slova, co to je, přesný výraz, heslo, vysvětlení, DPF, popis, informace


Pojem DPF je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín DPF? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Filtr pevných částic (často DPF – Diesel Particulate Filter) je zařízení odstraňující karcinogenní, velmi jemné prachové částice z výfukových plynů vozidel s naftovým motorem. Systém funguje na principu zachytávání pevných částic (PM – Particulate Matter) na porézním materiálu poloprůchodných kanálků filtru. Filtr je čištěn spálením sazí zachycených sítkem – úplným nebo na částice menší, které sítkem projdou – vysokou teplotou, které je dosaženo dvěma způsoby, pasivní nebo aktivní regenerací.
Filtr je často používán pro dosažení příslušné úrovně emisí ve spojení s úpravou výfukových plynů technologií EGR, kde může být kombinován s DOC (Diesel Oxidation Catalyst).

Více informací o slovu DPF doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín DPF ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo DPF ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín DPF ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DPF ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín DPF na Google.cz

Zkusit najít výraz DPF ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo DPF například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to DPF? resp. co označuje slovo DPF? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DPF, odpověď na dotaz co je to DPF?. Víte např. kdo to je Koloman Magyary? Znáte a víte kdo je Oblastní manažer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.