Co je to?
Odborný výraz, definice slova CAPTCHA. Co znamená slovo CAPTCHA z kategorie Internet?

Co je CAPTCHA?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu CAPTCHA?

CAPTCHA je označení používané pro pojmenování specifického druhu testu, jehož hlavním úkolem je odlišit člověka od počítače. Jde o automatický test, který se nazývá Turingův. Název je zkratka vytvořená ze slov completely automated public Turing test to tell competens and humans aport. Cílem je v prostředí internetu ochraňovat běžné uživatele před roboty, tedy počítačovými programy, které by mohly rozesílat reklamu, zakládat účty, registrovat přezdívky a shromažďovat různá data. Captcha je ochranou před spamováním a před možností hromadně zneužít systém.
Na zkratku lze snadno narazit například v diskuzních fórech nebo různých formulářích. Ve většině případů se objeví obrázek, ve kterém je deformovaný text. Ten je pak nutno opsat do patřičné kolonky. Jinou možností je zápis číslic z fotografií, výběr obrázku podle popisu nebo společných znaků. Existují však i programy, které odliší člověka od robota automaticky, takže se od přepisů pomalu ustupuje. Ve většině případů již stačí zakliknutí na čtvereček s textem „Nejsem robot.“


Co je to CAPTCHA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova CAPTCHA. Co znamená slovo CAPTCHA z kategorie Internet?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem CAPTCHA s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz CAPTCHA patří do kategorie internet

Klíčová slova: popis, internet, CAPTCHA, terminologie, názvosloví, slovo, definice, slovník, termín, co to je, definice pojmu, pojem, co znamená, přesný výraz, internet, synonymum, přesný význam, co je to CAPTCHA?


Pojem CAPTCHA je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CAPTCHA? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CAPTCHA je Turingův test, který se na webu používá ve snaze automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.
CAPTCHA je akronym pro „completely automated public Turing test to tell computers and humans apart“, tedy „plně automatický veřejný Turingův test k odlišení počítačů a lidí“. Test spočívá zpravidla v zobrazení obrázku s deformovaným textem, přičemž úkolem uživatele je zobrazený text opsat do příslušného vstupního políčka. Předpokládá se, že lidský mozek dokáže správně rozeznat i deformovaný text, ale internetový robot při použití technologie OCR nebude schopen text správně rozpoznat.
Někdy je název vysvětlován jako pouhá zkratka „CAPTure CHAracters“ - zachyť (přečti) ty znaky.
Důvod, proč se CAPTCHA vůbec používá, je ten, že bez něj by se do různých diskusních fór pomocí spamových robotů dostalo velké množství komentářového spamu, který ve velké míře chrlí některé spamové servery.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat frázi CAPTCHA ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo CAPTCHA ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz CAPTCHA ve Wikizdrojích

Hledat termín CAPTCHA na Google.cz

Hledat heslo CAPTCHA ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo CAPTCHA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo CAPTCHA například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo CAPTCHA? resp. co znamená slovo CAPTCHA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CAPTCHA, odpověď na dotaz co je to CAPTCHA?. Víte např. kdo to je Sophia Loren? Znáte a víte kdo je Stepan Bandera? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, Připojení na wifi, cAPTCHA, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.