Co je to?
Výraz, termín, definice slova CAPTCHA. Co znamená odborný pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Co je to CAPTCHA? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu CAPTCHA?

CAPTCHA je označení používané pro pojmenování specifického druhu testu, jehož hlavním úkolem je odlišit člověka od počítače. Jde o automatický test, který se nazývá Turingův. Název je zkratka vytvořená ze slov completely automated public Turing test to tell competens and humans aport. Cílem je v prostředí internetu ochraňovat běžné uživatele před roboty, tedy počítačovými programy, které by mohly rozesílat reklamu, zakládat účty, registrovat přezdívky a shromažďovat různá data. Captcha je ochranou před spamováním a před možností hromadně zneužít systém.
Na zkratku lze snadno narazit například v diskuzních fórech nebo různých formulářích. Ve většině případů se objeví obrázek, ve kterém je deformovaný text. Ten je pak nutno opsat do patřičné kolonky. Jinou možností je zápis číslic z fotografií, výběr obrázku podle popisu nebo společných znaků. Existují však i programy, které odliší člověka od robota automaticky, takže se od přepisů pomalu ustupuje. Ve většině případů již stačí zakliknutí na čtvereček s textem „Nejsem robot.“


Co je to CAPTCHA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CAPTCHA. Co znamená odborný pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (CAPTCHA) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem CAPTCHA patří do kategorie internet

Klíčová slova: internet, přesný výraz, lexikon, informace, formulace, co to je, wiki, popis, co znamená, význam slova, přesný význam, význam pojmu, význam, termín, vysvětlení, odborný výraz, terminus technicus, heslo


Pojem CAPTCHA je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu CAPTCHA píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

CAPTCHA je Turingův test, který se na webu používá ve snaze automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.
CAPTCHA je akronym pro „completely automated public Turing test to tell computers and humans apart“, tedy „plně automatický veřejný Turingův test k odlišení počítačů a lidí“. Test spočívá zpravidla v zobrazení obrázku s deformovaným textem, přičemž úkolem uživatele je zobrazený text opsat do příslušného vstupního políčka. Předpokládá se, že lidský mozek dokáže správně rozeznat i deformovaný text, ale internetový robot při použití technologie OCR nebude schopen text správně rozpoznat.
Někdy je název vysvětlován jako pouhá zkratka „CAPTure CHAracters“ - zachyť (přečti) ty znaky.
Důvod, proč se CAPTCHA vůbec používá, je ten, že bez něj by se do různých diskusních fór pomocí spamových robotů dostalo velké množství komentářového spamu, který ve velké míře chrlí některé spamové servery.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem CAPTCHA na Youtube

Vyhledat pojem CAPTCHA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo CAPTCHA ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem CAPTCHA na Google.cz

Zkusit najít slovo CAPTCHA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CAPTCHA ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo CAPTCHA například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to CAPTCHA? resp. co znamená výraz CAPTCHA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CAPTCHA, odpověď na dotaz co je to CAPTCHA?. Víte např. kdo to je Ben Stiller? Znáte a víte kdo je Manažer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je internet. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.