Co je to?
Výraz, termín, definice slova CAPTCHA. Co znamená odborný pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Co je to CAPTCHA? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu CAPTCHA

CAPTCHA je označení používané pro pojmenování specifického druhu testu, jehož hlavním úkolem je odlišit člověka od počítače. Jde o automatický test, který se nazývá Turingův. Název je zkratka vytvořená ze slov completely automated public Turing test to tell competens and humans aport. Cílem je v prostředí internetu ochraňovat běžné uživatele před roboty, tedy počítačovými programy, které by mohly rozesílat reklamu, zakládat účty, registrovat přezdívky a shromažďovat různá data. Captcha je ochranou před spamováním a před možností hromadně zneužít systém.
Na zkratku lze snadno narazit například v diskuzních fórech nebo různých formulářích. Ve většině případů se objeví obrázek, ve kterém je deformovaný text. Ten je pak nutno opsat do patřičné kolonky. Jinou možností je zápis číslic z fotografií, výběr obrázku podle popisu nebo společných znaků. Existují však i programy, které odliší člověka od robota automaticky, takže se od přepisů pomalu ustupuje. Ve většině případů již stačí zakliknutí na čtvereček s textem „Nejsem robot.“


Co je to CAPTCHA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova CAPTCHA. Co znamená odborný pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo CAPTCHA je v kategorii internet

Klíčová slova: synonymum, informace, co to je, slovo, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, CAPTCHA, co je to CAPTCHA?, terminus technicus, popis, názvosloví, wiki, terminologie, pojem, termín, internet, odborný výraz


Pojem CAPTCHA je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem CAPTCHA? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CAPTCHA je Turingův test, který se na webu používá ve snaze automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.
CAPTCHA je akronym pro „completely automated public Turing test to tell computers and humans apart“, tedy „plně automatický veřejný Turingův test k odlišení počítačů a lidí“. Test spočívá zpravidla v zobrazení obrázku s deformovaným textem, přičemž úkolem uživatele je zobrazený text opsat do příslušného vstupního políčka. Předpokládá se, že lidský mozek dokáže správně rozeznat i deformovaný text, ale internetový robot při použití technologie OCR nebude schopen text správně rozpoznat.
Někdy je název vysvětlován jako pouhá zkratka „CAPTure CHAracters“ - zachyť (přečti) ty znaky.
Důvod, proč se CAPTCHA vůbec používá, je ten, že bez něj by se do různých diskusních fór pomocí spamových robotů dostalo velké množství komentářového spamu, který ve velké míře chrlí některé spamové servery.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín CAPTCHA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem CAPTCHA ve Wikislovníku

Najít slovo CAPTCHA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz CAPTCHA ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem CAPTCHA na Youtube

Najít výraz CAPTCHA ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo CAPTCHA například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je CAPTCHA? resp. jaký je význam slova CAPTCHA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CAPTCHA, odpověď na dotaz co je to CAPTCHA?. Víte např. kdo to je Dobrák? Znáte a víte kdo je Pitaval? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu CAPTCHA i v jiných kategoriích (než internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.