Co je to?
Definice odborného termínu, slova CAPTCHA. Co znamená pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Co je CAPTCHA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu CAPTCHA?

CAPTCHA je označení používané pro pojmenování specifického druhu testu, jehož hlavním úkolem je odlišit člověka od počítače. Jde o automatický test, který se nazývá Turingův. Název je zkratka vytvořená ze slov completely automated public Turing test to tell competens and humans aport. Cílem je v prostředí internetu ochraňovat běžné uživatele před roboty, tedy počítačovými programy, které by mohly rozesílat reklamu, zakládat účty, registrovat přezdívky a shromažďovat různá data. Captcha je ochranou před spamováním a před možností hromadně zneužít systém.
Na zkratku lze snadno narazit například v diskuzních fórech nebo různých formulářích. Ve většině případů se objeví obrázek, ve kterém je deformovaný text. Ten je pak nutno opsat do patřičné kolonky. Jinou možností je zápis číslic z fotografií, výběr obrázku podle popisu nebo společných znaků. Existují však i programy, které odliší člověka od robota automaticky, takže se od přepisů pomalu ustupuje. Ve většině případů již stačí zakliknutí na čtvereček s textem „Nejsem robot.“


Co je to CAPTCHA? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova CAPTCHA. Co znamená pojem CAPTCHA z kategorie Internet?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu CAPTCHA? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem CAPTCHA patří do sekce internet

Klíčová slova: názvosloví, co je to CAPTCHA?, co to je, heslo, co znamená, terminologie, odborný výraz, vysvětlení, termín, pojem, internet, terminus technicus, internet, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam, popis, definice


Pojem CAPTCHA je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu CAPTCHA píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

CAPTCHA je Turingův test, který se na webu používá ve snaze automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.
CAPTCHA je akronym pro „completely automated public Turing test to tell computers and humans apart“, tedy „plně automatický veřejný Turingův test k odlišení počítačů a lidí“. Test spočívá zpravidla v zobrazení obrázku s deformovaným textem, přičemž úkolem uživatele je zobrazený text opsat do příslušného vstupního políčka. Předpokládá se, že lidský mozek dokáže správně rozeznat i deformovaný text, ale internetový robot při použití technologie OCR nebude schopen text správně rozpoznat.
Někdy je název vysvětlován jako pouhá zkratka „CAPTure CHAracters“ - zachyť (přečti) ty znaky.
Důvod, proč se CAPTCHA vůbec používá, je ten, že bez něj by se do různých diskusních fór pomocí spamových robotů dostalo velké množství komentářového spamu, který ve velké míře chrlí některé spamové servery.

Jiné zdroje informací o pojmu CAPTCHA

Chraňte své soukromí a hledejte slovo CAPTCHA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít CAPTCHA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem CAPTCHA na Google.cz

Hledat slovo CAPTCHA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo CAPTCHA ve vyhledávači Qwant

Najít výraz CAPTCHA ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo CAPTCHA například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova CAPTCHA? resp. co se skrývá pod slovem CAPTCHA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu CAPTCHA, odpověď na dotaz co je to CAPTCHA?. Víte např. kdo to je Li Po? Znáte a víte kdo je Jiří Lír? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci internet. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.