Co je to?
Definice výrazu, termínu Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Co je Vlastenectví?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Vlastenectví?

Oddanost zemi, v níž se člověk narodil, vyrostl, žije v ní a je jeho domovem. Projevuje se silnou osobní náklonností k dané zemi a jejím symbolům a osobním ztotožněním s ní. Vlastenec usiluje o blaho své země, obětuje se pro ni a všemi dostupnými prostředky podporuje její všestranný rozvoj ve všech oborech lidského působení.


Co je to Vlastenectví? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Vlastenectví je v kategorii politika

Klíčová slova: co znamená, lexikon, terminus technicus, terminologie, heslo, slovník, informace, Vlastenectví, definice pojmu, wiki, co to je, přesný výraz, přesný význam, termín, co je to Vlastenectví?, pojem, význam, vysvětlení


Pojem Vlastenectví je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vlastenectví?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Patriotismus je společensko-politický postoj vycházející z emotivního kladného a podpůrného postoje jednotlivců či skupin k „otčině“ (latinsky patria ← řecky patrida, πατρίδα). „Otčinou“ (či „domovinou“) může být oblast nebo město, obvykle se jí však míní národní stát nebo vlast, patriotismus pak lze ztotožňovat s českým výrazem vlastenectví.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Vlastenectví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Vlastenectví na Google.cz

Najít heslo Vlastenectví na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastenectví ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Vlastenectví ve Wikislovníku

Hledat slovo Vlastenectví ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastenectví například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co znamená slovo Vlastenectví? resp. co se skrývá pod slovem Vlastenectví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastenectví, odpověď na dotaz co je to Vlastenectví?. Víte např. kdo to je Antonín Charouz? Znáte a víte kdo je Hamoun? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, demokracie, vlastenectví, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.