Co je to?
Definice výrazu, termínu Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Co je Vlastenectví? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vlastenectví?

Oddanost zemi, v níž se člověk narodil, vyrostl, žije v ní a je jeho domovem. Projevuje se silnou osobní náklonností k dané zemi a jejím symbolům a osobním ztotožněním s ní. Vlastenec usiluje o blaho své země, obětuje se pro ni a všemi dostupnými prostředky podporuje její všestranný rozvoj ve všech oborech lidského působení.


Co je to Vlastenectví? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vlastenectví s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Vlastenectví je v kategorii politika

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, informace, pojem, synonymum, co znamená, popis, slovo, lexikon, politika, wiki, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, heslo, co je to Vlastenectví?, slovník


Pojem Vlastenectví je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vlastenectví? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Patriotismus je společensko-politický postoj vycházející z emotivního kladného a podpůrného postoje jednotlivců či skupin k „otčině“ (latinsky patria ← řecky patrida, πατρίδα). „Otčinou“ (či „domovinou“) může být oblast nebo město, obvykle se jí však míní národní stát nebo vlast, patriotismus pak lze ztotožňovat s českým výrazem vlastenectví.

Jiné informační zdroje o pojmu Vlastenectví

Hledat výraz Vlastenectví ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vlastenectví ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Vlastenectví ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Vlastenectví ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Vlastenectví na Google.cz

Hledat videa s názvem Vlastenectví na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastenectví například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vlastenectví? resp. co označuje slovo Vlastenectví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastenectví, odpověď na dotaz co je to Vlastenectví?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Hamoun? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.