Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Co je to Vlastenectví? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vlastenectví?

Oddanost zemi, v níž se člověk narodil, vyrostl, žije v ní a je jeho domovem. Projevuje se silnou osobní náklonností k dané zemi a jejím symbolům a osobním ztotožněním s ní. Vlastenec usiluje o blaho své země, obětuje se pro ni a všemi dostupnými prostředky podporuje její všestranný rozvoj ve všech oborech lidského působení.


Co je to Vlastenectví? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vlastenectví. Co znamená odborný pojem Vlastenectví z kategorie Politika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vlastenectví je v sekci Politika

Klíčová slova: slovo, Vlastenectví, význam slova, definice, co to je, definice pojmu, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, Politika, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, termín, heslo, Politika, co je to Vlastenectví?, pojem


Pojem Vlastenectví je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vlastenectví?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Patriotismus je společensko-politický postoj vycházející z emotivního kladného a podpůrného postoje jednotlivců či skupin k „otčině“ (latinsky patria ← řecky patrida, πατρίδα). „Otčinou“ (či „domovinou“) může být oblast nebo město, obvykle se jí však míní národní stát nebo vlast, patriotismus pak lze ztotožňovat s českým výrazem vlastenectví.

Hledejte pojem Vlastenectví v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo Vlastenectví ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Vlastenectví ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vlastenectví ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vlastenectví ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Vlastenectví ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vlastenectví ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vlastenectví například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Vlastenectví? resp. co vlastně znamená slovo Vlastenectví? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastenectví, odpověď na dotaz co je to Vlastenectví?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Mnich? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.