Co je to?
Odborný výraz, definice slova Svidřík. Co znamená pojem Svidřík z kategorie Nástroje?

Co je Svidřík? Význam slova

Co znamená termín Svidřík? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Svidřík je název mechanického zařízení s jednoduchou konstrukcí, jehož pomocí lze převést pohyb přímočarý na rotační. Lze ho využít k vrtání, v pradávné minulosti sloužil např. k rozdělávání ohně. Může mít podobu hřídele opatřené značně strmým závitem. Ten může být jednoduchý, pravý či levý. Po této hřídeli se ručně pohybuje ořechem nebo člunkem s kamenem, klouzajícím v závitových drážkách. Pokud má svidřík jednoduchý závit, probíhá otáčení střídavě vpravo a vlevo. Dvojitý závit svidříku umožňuje zvolit směr otáčení. Hřídel nástrojů vybavených svidříkem je nahoře zakončena volnou otočnou rukojetí, na opačné straně je pak sklíčidlo jednoduché konstrukce. Do něj lze upínat další nástroje.
Vrtacím nářadím, které bývá označováno jako svidřík, může být historické vrtadlo v podobě luku nebo zlatnický nástroj, který lze ovládat pouze jednou rukou. Svidřík lze nalézt na různých nástrojích, vrtačkách či šroubovácích. Nachází se i v jiných oblastech, například v dětských hračkách.


Co je to Svidřík? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Svidřík. Co znamená pojem Svidřík z kategorie Nástroje?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Svidřík doporučujeme sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Svidřík se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: synonymum, heslo, odborné názvosloví, terminologie, definice pojmu, popis, terminus technicus, slovník, odborný výraz, co je to Svidřík?, význam slova, definice, význam, názvosloví, lexikon, slovo, informace, pojem


Pojem Svidřík je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Svidřík?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svidřík je jednoduché mechanické zařízení, které převádí přímočarý pohyb na pohyb rotační. Různé konstrukce se od pravěku užívaly k vrtání i k rozdělávání ohně.

Více informací o slovu Svidřík doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Svidřík na Youtube

Hledat heslo Svidřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Svidřík ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Svidřík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Svidřík ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Svidřík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Svidřík například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Svidřík? resp. co znamená Svidřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svidřík, odpověď na dotaz co je to Svidřík?. Víte např. kdo to je Ian Somerhalder? Znáte a víte kdo je Flamendr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?