Co je to?
Výraz, termín, definice slova Svidřík. Co znamená odborný pojem Svidřík z kategorie Nástroje?

Co je to Svidřík? Význam slova

Co znamená termín Svidřík? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Svidřík je název mechanického zařízení s jednoduchou konstrukcí, jehož pomocí lze převést pohyb přímočarý na rotační. Lze ho využít k vrtání, v pradávné minulosti sloužil např. k rozdělávání ohně. Může mít podobu hřídele opatřené značně strmým závitem. Ten může být jednoduchý, pravý či levý. Po této hřídeli se ručně pohybuje ořechem nebo člunkem s kamenem, klouzajícím v závitových drážkách. Pokud má svidřík jednoduchý závit, probíhá otáčení střídavě vpravo a vlevo. Dvojitý závit svidříku umožňuje zvolit směr otáčení. Hřídel nástrojů vybavených svidříkem je nahoře zakončena volnou otočnou rukojetí, na opačné straně je pak sklíčidlo jednoduché konstrukce. Do něj lze upínat další nástroje.
Vrtacím nářadím, které bývá označováno jako svidřík, může být historické vrtadlo v podobě luku nebo zlatnický nástroj, který lze ovládat pouze jednou rukou. Svidřík lze nalézt na různých nástrojích, vrtačkách či šroubovácích. Nachází se i v jiných oblastech, například v dětských hračkách.


Co je to Svidřík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Svidřík. Co znamená odborný pojem Svidřík z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Svidřík je v sekci nástroje

Klíčová slova: Svidřík, pojem, přesný výraz, slovo, co je to Svidřík?, co to je, terminus technicus, heslo, popis, formulace, slovník, wiki, terminologie, význam pojmu, nástroje, informace, názvosloví, definice


Pojem Svidřík je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Svidřík?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Svidřík je jednoduché mechanické zařízení, které převádí přímočarý pohyb na pohyb rotační. Různé konstrukce se od pravěku užívaly k vrtání i k rozdělávání ohně.

Více informací o slovu Svidřík doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Svidřík ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Svidřík ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Svidřík ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Svidřík ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Svidřík ve Wikizdrojích

Najít výraz Svidřík ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Svidřík například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Svidřík? resp. co je to Svidřík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Svidřík, odpověď na dotaz co je to Svidřík?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?