Co je to?
Definice výrazu Arabeska. Co znamená odborný pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Co je Arabeska? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Arabeska?

Arabeska je zvláštní pojmenování prózu blízkou povídce. Tento literární žánr má jednoduchý děj i stavbu, výraznou zápletku, vyznačuje se vysokou mírou fantazie a dekorativních prvků. Na postavy a všední události se dívá s nadhledem a ironií.
Cílem je představit charakter postavy nepřímo. Arabeska byla typická pro období realizmu 19. století. Dnes se toto označení příliš nepoužívá.


Co je to Arabeska? Význam slova, termín, Definice výrazu Arabeska. Co znamená odborný pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Arabeska je v sekci literatura

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, názvosloví, literatura, význam, literatura, slovník, terminus technicus, formulace, přesný výraz, termín, terminologie, Arabeska, pojem, co je to Arabeska?, význam slova, wiki, heslo


Pojem Arabeska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Arabeska dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabeska je označení pro literární prozaický žánr úzce související se žánrem povídky (lze dokonce říci, že jde o její druh). Arabeska má jednoduchou stavbu a nekomplikovaný děj a jejím charakteristickým znakem je lehce ironizující pohled na drobné události nebo postavy ze všedního prostředí. Má výraznou pointu, vyznačuje se hravým stylem, fantazií a dekorativností. Hlavním účelem co se týče charakteristiky postav je snažit se charakterizovat osobu nepřímo. Jako arabesky označoval Edgar Allan Poe své hororové povídky (např. Jáma a kyvadlo). Arabesky byly rozšířeny v 19. století spolu s črtou v období realismu. Dnes už je tento termín užíván minimálně, třebaže povídky tohoto druhu se stále píší.
Nejznámější české arabesky jsou Povídky malostranské (1878) či Arabesky (1846) od spisovatele Jana Nerudy.

Další informační zdroje

Hledat slovo Arabeska ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Arabeska ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Arabeska ve Wikislovníku

Hledat slovo Arabeska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Arabeska na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Arabeska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabeska například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte co znamená slovo Arabeska? resp. jaký je přesný význam slova Arabeska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabeska, odpověď na dotaz co je to Arabeska?. Víte např. kdo to je Polyhistor? Znáte a víte kdo je Rastislav Maďar? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.