Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabeska. Co znamená pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Co to je Arabeska? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Arabeska

Arabeska je zvláštní pojmenování prózu blízkou povídce. Tento literární žánr má jednoduchý děj i stavbu, výraznou zápletku, vyznačuje se vysokou mírou fantazie a dekorativních prvků. Na postavy a všední události se dívá s nadhledem a ironií.
Cílem je představit charakter postavy nepřímo. Arabeska byla typická pro období realizmu 19. století. Dnes se toto označení příliš nepoužívá.


Co je to Arabeska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabeska. Co znamená pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Arabeska můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arabeska je v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, informace, terminus technicus, odborný výraz, definice pojmu, co to je, Literatura, wiki, vysvětlení, co je to Arabeska?, pojem, slovo, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, definice, Literatura, názvosloví


Pojem Arabeska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Arabeska můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Arabeska je označení pro literární prozaický žánr úzce související se žánrem povídky (lze dokonce říci, že jde o její druh). Arabeska má jednoduchou stavbu a nekomplikovaný děj a jejím charakteristickým znakem je lehce ironizující pohled na drobné události nebo postavy ze všedního prostředí. Má výraznou pointu, vyznačuje se hravým stylem, fantazií a dekorativností. Hlavním účelem co se týče charakteristiky postav je snažit se charakterizovat osobu nepřímo. Jako arabesky označoval Edgar Allan Poe své hororové povídky (např. Jáma a kyvadlo). Arabesky byly rozšířeny v 19. století spolu s črtou v období realismu. Dnes už je tento termín užíván minimálně, třebaže povídky tohoto druhu se stále píší.
Nejznámější české arabesky jsou Povídky malostranské (1878) či Arabesky (1846) od spisovatele Jana Nerudy.

Odkazy na jiné weby

Najít výraz Arabeska ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabeska ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Arabeska ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Arabeska ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Arabeska ve Wikislovníku

Hledat pojem Arabeska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabeska například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Arabeska? resp. co znamená slovo Arabeska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabeska, odpověď na dotaz co je to Arabeska?. Víte např. kdo to je Broker? Znáte a víte kdo je Hispánec? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.