Co je to?
Výraz, termín, definice slova Arabeska. Co znamená odborný pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Co je to Arabeska? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Arabeska?

Arabeska je zvláštní pojmenování prózu blízkou povídce. Tento literární žánr má jednoduchý děj i stavbu, výraznou zápletku, vyznačuje se vysokou mírou fantazie a dekorativních prvků. Na postavy a všední události se dívá s nadhledem a ironií.
Cílem je představit charakter postavy nepřímo. Arabeska byla typická pro období realizmu 19. století. Dnes se toto označení příliš nepoužívá.


Co je to Arabeska? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Arabeska. Co znamená odborný pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Arabeska patří do sekce literatura

Klíčová slova: přesný význam, co to je, odborné názvosloví, slovník, synonymum, definice pojmu, wiki, popis, přesný výraz, terminus technicus, pojem, význam slova, definice, heslo, terminologie, co je to Arabeska?, názvosloví, význam pojmu


Pojem Arabeska je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arabeska? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arabeska je označení pro literární prozaický žánr úzce související se žánrem povídky (lze dokonce říci, že jde o její druh). Arabeska má jednoduchou stavbu a nekomplikovaný děj a jejím charakteristickým znakem je lehce ironizující pohled na drobné události nebo postavy ze všedního prostředí. Má výraznou pointu, vyznačuje se hravým stylem, fantazií a dekorativností. Hlavním účelem co se týče charakteristiky postav je snažit se charakterizovat osobu nepřímo. Jako arabesky označoval Edgar Allan Poe své hororové povídky (např. Jáma a kyvadlo). Arabesky byly rozšířeny v 19. století spolu s črtou v období realismu. Dnes už je tento termín užíván minimálně, třebaže povídky tohoto druhu se stále píší.
Nejznámější české arabesky jsou Povídky malostranské (1878) či Arabesky (1846) od spisovatele Jana Nerudy.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Arabeska ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Arabeska ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arabeska ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Arabeska ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Arabeska na Youtube

Hledat výraz Arabeska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabeska například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Arabeska? resp. jaká je definice slova Arabeska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabeska, odpověď na dotaz co je to Arabeska?. Víte např. kdo to je František I.? Znáte a víte kdo je Tomáš Pitr? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.