Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Arabeska. Co znamená pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Co to je Arabeska? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Arabeska

Arabeska je zvláštní pojmenování prózu blízkou povídce. Tento literární žánr má jednoduchý děj i stavbu, výraznou zápletku, vyznačuje se vysokou mírou fantazie a dekorativních prvků. Na postavy a všední události se dívá s nadhledem a ironií.
Cílem je představit charakter postavy nepřímo. Arabeska byla typická pro období realizmu 19. století. Dnes se toto označení příliš nepoužívá.


Co je to Arabeska? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Arabeska. Co znamená pojem Arabeska z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Arabeska? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Arabeska patří do sekce Literatura

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, formulace, heslo, lexikon, co je to Arabeska?, Literatura, odborný výraz, vysvětlení, Arabeska, terminus technicus, názvosloví, slovo, wiki, synonymum, co znamená, pojem, Literatura


Pojem Arabeska je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Arabeska na Youtube

Vyhledat pojem Arabeska ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Arabeska ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arabeska ve Wikimedia Commons

Hledat termín Arabeska na Google.cz

Vyhledat heslo Arabeska ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Arabeska například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Arabeska? resp. co znamená slovo Arabeska? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arabeska, odpověď na dotaz co je to Arabeska?. Víte např. kdo to je Altruista? Znáte a víte kdo je Che Guevara? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.