Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Co je to Chromebook? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Chromebook?

Chromebook je název levnějších počítačů bez MS Windows. Chromebooky mají rychlejší start, protože využívají operační systém Google Chrome. Komplikované programy jsou zde nahrazeny online aplikacemi, které uživateli šetří čas.
Výrobci těchto počítačů jsou především společnosti Samsung a Acer. Chromebook je vhodný především pro práci s internetem, online činnosti, sledování videa nebo prohlížení stránek. Pro jednotlivé činnosti je nutné připojení k internetu.


Co je to Chromebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chromebook s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Chromebook se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, Chromebook, lexikon, popis, přesný výraz, terminologie, co to je, odborné názvosloví, synonymum, pojem, informace, definice pojmu, vysvětlení, hardware, význam, termín, hardware


Pojem Chromebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chromebook? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laptopy běžící na Chrome OS jsou nazývány Chromebooky. První z nich byl představen v prosinci 2010 pod označením CR-48. Podobná zařízení následovala až do května 2011. O rok později bylo v květnu 2012 představeno zařízení od Samsungu nazvané Chromebox.
Na začátku roku 2014 LG Electronics představila první zařízení spadající do kategorie all-in-one zařízení pod názvem Chromebase. Tato zařízení mají v podstatě stejnou hardwarovou výbavu, jako výše zmíněné Chromeboxy, monitor se zabudovaným fotoaparátem, mikrofon a reproduktory.
Chromebooky mají klávesnici a touchpad řešen trochu jinak, než je zvykem u běžných notebooků a PC. Tlačítko Super (Super v macOS a Linux, Win ve Windows) je nahrazeno tlačítkem hledat, ale na klávesnici většiny Chromebooků se nenachází např. klávesy Caps Lock (řešeno klávesovou zkratkou), Home, End, Page Up a Page Down. Navíc je u některých nových zařízení tlačítko pro Google asistenta. Touchpad pak nerozlišuje nad tím, zda klikáte na jeho levé či pravé straně - klik je zkrátka jen jeden. Funkci druhého tlačítka a řadu dalších úloh nahrazují podobně jako u Macbooků gesta.

Samsung Chromebook

Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay
Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Chromebook v následujících vyhledávačích

Vyhledat výraz Chromebook ve Wikizdrojích

Najít výraz Chromebook ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chromebook ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chromebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Chromebook ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Chromebook ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromebook například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Chromebook? resp. jaká je definice termínu Chromebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromebook, odpověď na dotaz co je to Chromebook?. Víte např. kdo to je René Levínský? Znáte a víte kdo je Suverén? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?