Co je to?
Definice výrazu, termínu Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Co je to Chromebook? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chromebook?

Chromebook je název levnějších počítačů bez MS Windows. Chromebooky mají rychlejší start, protože využívají operační systém Google Chrome. Komplikované programy jsou zde nahrazeny online aplikacemi, které uživateli šetří čas.
Výrobci těchto počítačů jsou především společnosti Samsung a Acer. Chromebook je vhodný především pro práci s internetem, online činnosti, sledování videa nebo prohlížení stránek. Pro jednotlivé činnosti je nutné připojení k internetu.


Co je to Chromebook? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chromebook s přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Chromebook se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: přesný výraz, Chromebook, definice, terminus technicus, názvosloví, heslo, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, vysvětlení, definice pojmu, termín, přesný význam, slovo, lexikon, informace, popis, význam slova


Pojem Chromebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chromebook dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Laptopy běžící na Chrome OS jsou nazývány Chromebooky. První z nich byl představen v prosinci 2010 pod označením CR-48. Podobná zařízení následovala až do května 2011. O rok později bylo v květnu 2012 představeno zařízení od Samsungu nazvané Chromebox.
Na začátku roku 2014 LG Electronics představila první zařízení spadající do kategorie all-in-one zařízení pod názvem Chromebase. Tato zařízení mají v podstatě stejnou hardwarovou výbavu, jako výše zmíněné Chromeboxy, monitor se zabudovaným fotoaparátem, mikrofon a reproduktory.
Chromebooky mají klávesnici a touchpad řešen trochu jinak, než je zvykem u běžných notebooků a PC. Tlačítko Super (Super v macOS a Linux, Win ve Windows) je nahrazeno tlačítkem hledat, ale na klávesnici většiny Chromebooků se nenachází např. klávesy Caps Lock (řešeno klávesovou zkratkou), Home, End, Page Up a Page Down. Navíc je u některých nových zařízení tlačítko pro Google asistenta. Touchpad pak nerozlišuje nad tím, zda klikáte na jeho levé či pravé straně - klik je zkrátka jen jeden. Funkci druhého tlačítka a řadu dalších úloh nahrazují podobně jako u Macbooků gesta.

Samsung Chromebook

Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay
Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Chromebook ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Chromebook ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Chromebook na Google.cz

Zkusit najít frázi Chromebook ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Chromebook ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Chromebook ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromebook například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Chromebook? resp. co znamená slovo Chromebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromebook, odpověď na dotaz co je to Chromebook?. Víte např. kdo to je Jan Žižka? Znáte a víte kdo je Zmatkář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Chromebook i v jiné části webu než je kategorie hardware. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?