Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Co je Chromebook?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Chromebook

Chromebook je název levnějších počítačů bez MS Windows. Chromebooky mají rychlejší start, protože využívají operační systém Google Chrome. Komplikované programy jsou zde nahrazeny online aplikacemi, které uživateli šetří čas.
Výrobci těchto počítačů jsou především společnosti Samsung a Acer. Chromebook je vhodný především pro práci s internetem, online činnosti, sledování videa nebo prohlížení stránek. Pro jednotlivé činnosti je nutné připojení k internetu.


Co je to Chromebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Chromebook? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Chromebook je v kategorii hardware

Klíčová slova: hardware, co je to Chromebook?, lexikon, odborný výraz, co to je, přesný význam, pojem, wiki, slovník, terminologie, hardware, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, význam, formulace, informace, definice pojmu


Pojem Chromebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Chromebook dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laptopy běžící na Chrome OS jsou nazývány Chromebooky. První z nich byl představen v prosinci 2010 pod označením CR-48. Podobná zařízení následovala až do května 2011. O rok později bylo v květnu 2012 představeno zařízení od Samsungu nazvané Chromebox.
Na začátku roku 2014 LG Electronics představila první zařízení spadající do kategorie all-in-one zařízení pod názvem Chromebase. Tato zařízení mají v podstatě stejnou hardwarovou výbavu, jako výše zmíněné Chromeboxy, monitor se zabudovaným fotoaparátem, mikrofon a reproduktory.
Chromebooky mají klávesnici a touchpad řešen trochu jinak, než je zvykem u běžných notebooků a PC. Tlačítko Super (Super v macOS a Linux, Win ve Windows) je nahrazeno tlačítkem hledat, ale na klávesnici většiny Chromebooků se nenachází např. klávesy Caps Lock (řešeno klávesovou zkratkou), Home, End, Page Up a Page Down. Navíc je u některých nových zařízení tlačítko pro Google asistenta. Touchpad pak nerozlišuje nad tím, zda klikáte na jeho levé či pravé straně - klik je zkrátka jen jeden. Funkci druhého tlačítka a řadu dalších úloh nahrazují podobně jako u Macbooků gesta.

Samsung Chromebook

Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay
Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat pojem Chromebook ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chromebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chromebook ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Chromebook na Google obrázcích

Najít slovo Chromebook ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Chromebook ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromebook například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co znamená Chromebook? resp. jaký je význam pojmu Chromebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromebook, odpověď na dotaz co je to Chromebook?. Víte např. kdo to je Don Budge? Znáte a víte kdo je Bulík? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?