Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Co je to Chromebook? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Chromebook?

Chromebook je název levnějších počítačů bez MS Windows. Chromebooky mají rychlejší start, protože využívají operační systém Google Chrome. Komplikované programy jsou zde nahrazeny online aplikacemi, které uživateli šetří čas.
Výrobci těchto počítačů jsou především společnosti Samsung a Acer. Chromebook je vhodný především pro práci s internetem, online činnosti, sledování videa nebo prohlížení stránek. Pro jednotlivé činnosti je nutné připojení k internetu.


Co je to Chromebook? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chromebook. Co znamená odborný pojem Chromebook z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Chromebook? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Chromebook je v kategorii hardware

Klíčová slova: termín, co to je, význam, wiki, co je to Chromebook?, názvosloví, definice pojmu, terminologie, slovník, popis, přesný význam, pojem, přesný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, definice, co znamená, odborný výraz


Pojem Chromebook je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chromebook? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Laptopy běžící na Chrome OS jsou nazývány Chromebooky. První z nich byl představen v prosinci 2010 pod označením CR-48. Podobná zařízení následovala až do května 2011. O rok později bylo v květnu 2012 představeno zařízení od Samsungu nazvané Chromebox.
Na začátku roku 2014 LG Electronics představila první zařízení spadající do kategorie all-in-one zařízení pod názvem Chromebase. Tato zařízení mají v podstatě stejnou hardwarovou výbavu, jako výše zmíněné Chromeboxy, monitor se zabudovaným fotoaparátem, mikrofon a reproduktory.
Chromebooky mají klávesnici a touchpad řešen trochu jinak, než je zvykem u běžných notebooků a PC. Tlačítko Super (Super v macOS a Linux, Win ve Windows) je nahrazeno tlačítkem hledat, ale na klávesnici většiny Chromebooků se nenachází např. klávesy Caps Lock (řešeno klávesovou zkratkou), Home, End, Page Up a Page Down. Navíc je u některých nových zařízení tlačítko pro Google asistenta. Touchpad pak nerozlišuje nad tím, zda klikáte na jeho levé či pravé straně - klik je zkrátka jen jeden. Funkci druhého tlačítka a řadu dalších úloh nahrazují podobně jako u Macbooků gesta.

Samsung Chromebook

Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay
Chromebook od společnosti Samsung s otevřeným prohlížečem Chrome. Autor: Charles Risen, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Chromebook lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Chromebook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chromebook ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chromebook ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Chromebook ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Chromebook na Google.cz

Najít pojem Chromebook ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chromebook například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili co znamená Chromebook? resp. jaký je přesný význam slova Chromebook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chromebook, odpověď na dotaz co je to Chromebook?. Víte např. kdo to je Anna Netrebko? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Chromebook hledat i v jiných kategoriích (než hardware) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?