Co je to?
Výraz, termín, definice slova BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Co je to BFU? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu BFU?

BFU je zkratka existující pouze v češtině. Jde o výraz z počítačového slangu, kterým se nazývá obyčejný uživatel nebo uživatel začátečník. Jednotlivá písmena zastupují slova běžný fyzický uživatel nebo běžný Franta uživatel či dokonce vulgárněji blbý Franta uživatel. Zkratka se začala používat i na Facebooku jako běžný facebookový uživatel.
Výraz se začal překládat i do dalších jazyků, které si vytvořily své vlastní zkratky. Ve světě se běžně používá zkratka lamer. Jak administrátor, tak programátor vyjadřují použitím zkratky názor na uživatele, který je úplně neschopný nebo se dopouští opakovaně základních chyb a neustále obtěžuje administrátora nebo správce, aniž by uměl vysvětlit, v čem je podstata problému.


Co je to BFU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín BFU? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín BFU se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, terminologie, Zkratky, význam slova, význam, synonymum, význam pojmu, co to je, odborné názvosloví, popis, vysvětlení, heslo, lexikon, slovník, slovo, co znamená, definice pojmu, BFU


Pojem BFU je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BFU? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BFU je iniciálová zkratka počítačového slangu označující běžného či naprosto nezkušeného uživatele. BFU se vykládá jako Běžný Fyzický Uživatel nebo Běžný Franta Uživatel, případně ostřeji Blbý Franta Uživatel. V 21. století se začíná objevovat podoba Běžný Facebookový Uživatel. Vzhledem k neexistenci tohoto pojmu v zahraničí lze předpokládat, že až následně vznikly anglické verze – Bloody Fucking User, Beginner For Unix (unixový začátečník) či BrainFree User (uživatel bez mozku).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít slovo BFU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz BFU na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo BFU ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo BFU ve vyhledávači Yandex

Najít heslo BFU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem BFU na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo BFU například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova BFU? resp. co označuje slovo BFU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BFU, odpověď na dotaz co je to BFU?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Glum? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Zkratky Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.