Co je to?
Definice výrazu BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Co je BFU? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu BFU

BFU je zkratka existující pouze v češtině. Jde o výraz z počítačového slangu, kterým se nazývá obyčejný uživatel nebo uživatel začátečník. Jednotlivá písmena zastupují slova běžný fyzický uživatel nebo běžný Franta uživatel či dokonce vulgárněji blbý Franta uživatel. Zkratka se začala používat i na Facebooku jako běžný facebookový uživatel.
Výraz se začal překládat i do dalších jazyků, které si vytvořily své vlastní zkratky. Ve světě se běžně používá zkratka lamer. Jak administrátor, tak programátor vyjadřují použitím zkratky názor na uživatele, který je úplně neschopný nebo se dopouští opakovaně základních chyb a neustále obtěžuje administrátora nebo správce, aniž by uměl vysvětlit, v čem je podstata problému.


Co je to BFU? Význam slova, termín, Definice výrazu BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo BFU je v sekci zkratky

Klíčová slova: přesný výraz, definice, lexikon, co znamená, popis, co to je, názvosloví, odborný výraz, informace, vysvětlení, pojem, definice pojmu, význam, terminus technicus, zkratky, odborné názvosloví, co je to BFU?, heslo


Pojem BFU je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BFU? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

BFU je iniciálová zkratka počítačového slangu označující běžného či naprosto nezkušeného uživatele. BFU se vykládá jako Běžný Fyzický Uživatel nebo Běžný Franta Uživatel, případně ostřeji Blbý Franta Uživatel. V 21. století se začíná objevovat podoba Běžný Facebookový Uživatel. Vzhledem k neexistenci tohoto pojmu v zahraničí lze předpokládat, že až následně vznikly anglické verze – Bloody Fucking User, Beginner For Unix (unixový začátečník) či BrainFree User (uživatel bez mozku).

Další informační zdroje o slovu BFU

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BFU ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo BFU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo BFU na Google obrázcích

Najít výraz BFU ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem BFU na Youtube

Zkusit najít slovo BFU na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo BFU například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je BFU? resp. co znamená BFU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BFU, odpověď na dotaz co je to BFU?. Víte např. kdo to je Mikuláš Ferjenčík? Znáte a víte kdo je Radek Holub? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.