Co je to?
Výraz, termín, definice slova BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Co je to BFU? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu BFU

BFU je zkratka existující pouze v češtině. Jde o výraz z počítačového slangu, kterým se nazývá obyčejný uživatel nebo uživatel začátečník. Jednotlivá písmena zastupují slova běžný fyzický uživatel nebo běžný Franta uživatel či dokonce vulgárněji blbý Franta uživatel. Zkratka se začala používat i na Facebooku jako běžný facebookový uživatel.
Výraz se začal překládat i do dalších jazyků, které si vytvořily své vlastní zkratky. Ve světě se běžně používá zkratka lamer. Jak administrátor, tak programátor vyjadřují použitím zkratky názor na uživatele, který je úplně neschopný nebo se dopouští opakovaně základních chyb a neustále obtěžuje administrátora nebo správce, aniž by uměl vysvětlit, v čem je podstata problému.


Co je to BFU? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova BFU. Co znamená odborný pojem BFU z kategorie Zkratky?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu BFU sdílejte s blízkými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz BFU je v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovník, zkratky, slovo, BFU, informace, terminologie, zkratky, význam slova, lexikon, pojem, co to je, co je to BFU?, názvosloví, synonymum, vysvětlení, formulace, terminus technicus, termín


Pojem BFU je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín BFU? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

BFU je iniciálová zkratka počítačového slangu označující běžného či naprosto nezkušeného uživatele. BFU se vykládá jako Běžný Fyzický Uživatel nebo Běžný Franta Uživatel, případně ostřeji Blbý Franta Uživatel. V 21. století se začíná objevovat podoba Běžný Facebookový Uživatel. Vzhledem k neexistenci tohoto pojmu v zahraničí lze předpokládat, že až následně vznikly anglické verze – Bloody Fucking User, Beginner For Unix (unixový začátečník) či BrainFree User (uživatel bez mozku).

Další zdroje informací o slovu BFU

Najít heslo BFU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz BFU ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem BFU na Youtube

Hledat výraz BFU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz BFU ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem BFU ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo BFU například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu BFU? resp. co přesně znamená slovo BFU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BFU, odpověď na dotaz co je to BFU?. Víte např. kdo to je Rytíř? Znáte a víte kdo je Erik Weisz? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než zkratky). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.