Co je to?
Odborný výraz, definice slova BFU. Co znamená pojem BFU z kategorie Zkratky?

Co je to BFU? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla BFU?

BFU je zkratka existující pouze v češtině. Jde o výraz z počítačového slangu, kterým se nazývá obyčejný uživatel nebo uživatel začátečník. Jednotlivá písmena zastupují slova běžný fyzický uživatel nebo běžný Franta uživatel či dokonce vulgárněji blbý Franta uživatel. Zkratka se začala používat i na Facebooku jako běžný facebookový uživatel.
Výraz se začal překládat i do dalších jazyků, které si vytvořily své vlastní zkratky. Ve světě se běžně používá zkratka lamer. Jak administrátor, tak programátor vyjadřují použitím zkratky názor na uživatele, který je úplně neschopný nebo se dopouští opakovaně základních chyb a neustále obtěžuje administrátora nebo správce, aniž by uměl vysvětlit, v čem je podstata problému.


Co je to BFU? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova BFU. Co znamená pojem BFU z kategorie Zkratky?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu BFU sdílejte s kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín BFU je v kategorii zkratky

Klíčová slova: heslo, zkratky, odborný výraz, význam, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, pojem, přesný výraz, co je to BFU?, přesný význam, popis, lexikon, názvosloví, co znamená, terminologie, co to je, zkratky


Pojem BFU je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu BFU?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

BFU je iniciálová zkratka počítačového slangu označující běžného či naprosto nezkušeného uživatele. BFU se vykládá jako Běžný Fyzický Uživatel nebo Běžný Franta Uživatel, případně ostřeji Blbý Franta Uživatel. V 21. století se začíná objevovat podoba Běžný Facebookový Uživatel. Vzhledem k neexistenci tohoto pojmu v zahraničí lze předpokládat, že až následně vznikly anglické verze – Bloody Fucking User, Beginner For Unix (unixový začátečník) či BrainFree User (uživatel bez mozku).

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz BFU na Google.cz

Hledat pojem BFU ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo BFU ve Wikizdrojích

Hledat slovo BFU ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem BFU ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín BFU ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo BFU například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená BFU? resp. co je to BFU? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu BFU, odpověď na dotaz co je to BFU?. Víte např. kdo to je Leo Rojas? Znáte a víte kdo je Benjamin Kuras? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.