Co je to?
Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Co je to Subsumpce? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Subsumpce?

Subsumpce znamená podřazení konkrétního skutku pod odpovídající právní normu. Pojem subsumpce spadá do oblasti práva a je to jeden z předpokladů toho, že určitý případ bude příslušným orgánem správně posouzen.
Vybraná právní norma, čili zákonná skutková podstata, musí odpovídat tomu, co se stalo a co bylo možno prokázat. Tato skutková podstata pak určuje správnou aplikaci právní normy v praxi a také správnost konečného rozhodnutí.


Co je to Subsumpce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Subsumpce? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Subsumpce patří do sekce Právo

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, informace, definice, slovo, co je to Subsumpce?, význam pojmu, synonymum, přesný výraz, význam, význam slova, pojem, formulace, heslo, termín, definice pojmu, Subsumpce, Právo


Pojem Subsumpce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Subsumpce?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Subsumpce označuje logickou operaci, podřazení zjištěné skutkové podstaty pod odpovídající právní normu. Je součástí aplikace práva a na tom, jak přiléhavě bude zvolená právní norma, neboli skutková podstata zákonná, odpovídat tomu, co se událo a co bylo prokázáno, tedy existující skutkové podstatě, zavisí, jak správná daná aplikace bude a tedy jak správné rozhodnutí bude vyneseno.

Jiné informační zdroje o pojmu Subsumpce

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Subsumpce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Subsumpce na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Subsumpce ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Subsumpce ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Subsumpce na Youtube

Vyhledat výraz Subsumpce ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Subsumpce například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Subsumpce? resp. co to je Subsumpce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Subsumpce, odpověď na dotaz co je to Subsumpce?. Víte např. kdo to je Exulant? Znáte a víte kdo je Příživník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?