Co je to?
Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Co je to Subsumpce? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Subsumpce

Subsumpce znamená podřazení konkrétního skutku pod odpovídající právní normu. Pojem subsumpce spadá do oblasti práva a je to jeden z předpokladů toho, že určitý případ bude příslušným orgánem správně posouzen.
Vybraná právní norma, čili zákonná skutková podstata, musí odpovídat tomu, co se stalo a co bylo možno prokázat. Tato skutková podstata pak určuje správnou aplikaci právní normy v praxi a také správnost konečného rozhodnutí.


Co je to Subsumpce? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Subsumpce? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Subsumpce je v sekci Právo

Klíčová slova: popis, slovník, co znamená, názvosloví, Právo, terminus technicus, co to je, slovo, lexikon, odborné názvosloví, informace, synonymum, odborný výraz, Subsumpce, přesný význam, význam, vysvětlení, pojem


Pojem Subsumpce je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Subsumpce? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Subsumpce označuje logickou operaci, podřazení zjištěné skutkové podstaty pod odpovídající právní normu. Je součástí aplikace práva a na tom, jak přiléhavě bude zvolená právní norma, neboli skutková podstata zákonná, odpovídat tomu, co se událo a co bylo prokázáno, tedy existující skutkové podstatě, zavisí, jak správná daná aplikace bude a tedy jak správné rozhodnutí bude vyneseno.

Pro více informací o heslu Subsumpce zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Subsumpce na Google.cz

Vyhledat termín Subsumpce ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Subsumpce ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Subsumpce ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Subsumpce ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Subsumpce ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Subsumpce například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Subsumpce? resp. co označuje slovo Subsumpce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Subsumpce, odpověď na dotaz co je to Subsumpce?. Víte např. kdo to je Lempl? Znáte a víte kdo je Velezrádce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?