Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vetiver. Co znamená pojem Vetiver z kategorie Rostliny?

Co je Vetiver?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vetiver

Vetiver je nepálská vysoká tráva se silnými kořeny. Využívá se v kosmetickém průmyslu jako vonná přísada například do parfémů, nejrůznějších olejů a podobně. Vetiver má příjemnou kořenitou citronovou vůni se sladkým květinovým podtónem.
Je používán také v ayurvédské medicíně, kde se uplatňují především posilující účinky. Pomáhá také při migréně, bolestech hlavy, stavech po infarktu a senilitě. Poskytuje úlevu od nervového napětí a vyčerpání. Další využití nachází vetiver jako vykuřovadlo.


Co je to Vetiver? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vetiver. Co znamená pojem Vetiver z kategorie Rostliny?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Vetiver patří do sekce rostliny

Klíčová slova: synonymum, slovo, Vetiver, wiki, pojem, co je to Vetiver?, odborný výraz, popis, vysvětlení, význam, terminus technicus, lexikon, názvosloví, terminologie, význam pojmu, rostliny, definice pojmu, termín


Pojem Vetiver je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vetiver? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vetiverie ovsuchovitá (Chrysopogon zizanioides, syn. Vetiveria zizanioides), česky též vousatka draslavá nebo zlatovous draslavý, je druh trávy z čeledi lipnicovité. Je to robustní, vysoká, hustě trsnatá tráva s fialovými, dlouhými latami klásků. Pochází z tropické Asie. V buňkách kůry kořenů se prostřednictvím bakterií vytváří esenciální olej, který je znám jako vetiver a je již od starověku používán v parfumerii a lékařství. Vetiverie je v tropech vysazována jako okrasná tráva a k zabránění erozi. Má význam v tradiční indické medicíně i aromaterapii.

Jiné informační zdroje o pojmu Vetiver

Hledat heslo Vetiver ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Vetiver ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Vetiver ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vetiver ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vetiver na Youtube

Hledat slovo Vetiver ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vetiver například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Vetiver? resp. jaký je význam slova Vetiver? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vetiver, odpověď na dotaz co je to Vetiver?. Víte např. kdo to je Alžbětko? Znáte a víte kdo je Daniel Prokop? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Malá bonsaj, vetiver, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!