Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vetiver. Co znamená odborný pojem Vetiver z kategorie Rostliny?

Co je to Vetiver? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vetiver

Vetiver je nepálská vysoká tráva se silnými kořeny. Využívá se v kosmetickém průmyslu jako vonná přísada například do parfémů, nejrůznějších olejů a podobně. Vetiver má příjemnou kořenitou citronovou vůni se sladkým květinovým podtónem.
Je používán také v ayurvédské medicíně, kde se uplatňují především posilující účinky. Pomáhá také při migréně, bolestech hlavy, stavech po infarktu a senilitě. Poskytuje úlevu od nervového napětí a vyčerpání. Další využití nachází vetiver jako vykuřovadlo.


Co je to Vetiver? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vetiver. Co znamená odborný pojem Vetiver z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vetiver? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vetiver je v sekci Rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, wiki, co znamená, terminologie, co je to Vetiver?, formulace, odborné názvosloví, definice pojmu, lexikon, slovo, odborný výraz, vysvětlení, popis, co to je, synonymum, význam slova, přesný význam, terminus technicus


Pojem Vetiver je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vetiver? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vetiverie ovsuchovitá (Chrysopogon zizanioides, syn. Vetiveria zizanioides), česky též vousatka draslavá nebo zlatovous draslavý, je druh trávy z čeledi lipnicovité. Je to robustní, vysoká, hustě trsnatá tráva s fialovými, dlouhými latami klásků. Pochází z tropické Asie. V buňkách kůry kořenů se prostřednictvím bakterií vytváří esenciální olej, který je znám jako vetiver a je již od starověku používán v parfumerii a lékařství. Vetiverie je v tropech vysazována jako okrasná tráva a k zabránění erozi. Má význam v tradiční indické medicíně i aromaterapii.

Jiné zdroje informací o pojmu Vetiver

Zkusit najít výraz Vetiver ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Vetiver ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Vetiver ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Vetiver na Youtube

Vyhledat výraz Vetiver ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vetiver ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vetiver například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vetiver? resp. co znamená Vetiver? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vetiver, odpověď na dotaz co je to Vetiver?. Víte např. kdo to je Čumil? Znáte a víte kdo je Josef Klíma? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!