Co je to?
Výraz, termín, definice slova Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Co je to Wasabi? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Wasabi

Wasabi se v češtině občas označuje také jako japonský křen. To je dáno jeho specifickou chutí. Jedná se o rostlinu z čeledi brukvovitých, vyrůstá ze silného oddenku a má drobounké bílé květy. V přírodě se běžně vyskytuje v okolí japonských horských řek. Wasabi se pěstuje na terasovitých záhonech z drobného štěrku, jimiž protéká čistá, studená voda.
Ve wasabi je obsaženo množství pro lidské tělo zajímavých látek jako vláknina, vitamín C, draslík, hořčík a vápník. Ostrá chuť wasabi dráždí dutinu nosní a je způsobena množstvím izotiokyanátů, jež mají protirakovinné a antibakteriální účinky.


Co je to Wasabi? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Wasabi se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, co znamená, terminologie, informace, popis, odborný výraz, slovo, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, Wasabi, definice, heslo, formulace, význam pojmu, přesný výraz, názvosloví


Pojem Wasabi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Wasabi? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wasabi je koření získané z oddenku rostliny eutermy japonské, v češtině také známé jako „japonský křen“
Oddenek se používá jako přísada v japonské kuchyni – zejména do typických pokrmů, jako je suši, sašimi a nudle. Při styku se vzduchem ztrácí nastrouhaný oddenek na síle, proto by se měl zpracovávat vždy čerstvý. Poživatelné jsou i listy wasabi, které mají obdobnou chuť jako oddenek.
Wasabi obsahuje veliké množství vlákniny, vitaminu C, draslíku, vápníku a hořčíku. Jeho unikátní ostrá chuť (která připomíná pálivou hořčici a dráždí dutinu nosní) je způsobena množstvím izothiokyanátů (zejména allylisothiokyanátu; ty vznikají z obsaženého sinigrinu (stejně jako u křenu, který se snadněji pěstuje) při narušení buněčné struktury pletiv klíčových orgánů rostliny), které mají protirakovinné a antibakteriální účinky.

Suši s wasabi

Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay
Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Najít termín Wasabi na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Wasabi ve Wikimedia Commons

Najít výraz Wasabi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Wasabi na Youtube

Hledat termín Wasabi ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Wasabi ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wasabi například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Wasabi? resp. jaká je definice termínu Wasabi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wasabi, odpověď na dotaz co je to Wasabi?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Daniel Herman? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Wasabi hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.