Co je to?
Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Co je to Wasabi? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Wasabi?

Wasabi se v češtině občas označuje také jako japonský křen. To je dáno jeho specifickou chutí. Jedná se o rostlinu z čeledi brukvovitých, vyrůstá ze silného oddenku a má drobounké bílé květy. V přírodě se běžně vyskytuje v okolí japonských horských řek. Wasabi se pěstuje na terasovitých záhonech z drobného štěrku, jimiž protéká čistá, studená voda.
Ve wasabi je obsaženo množství pro lidské tělo zajímavých látek jako vláknina, vitamín C, draslík, hořčík a vápník. Ostrá chuť wasabi dráždí dutinu nosní a je způsobena množstvím izotiokyanátů, jež mají protirakovinné a antibakteriální účinky.


Co je to Wasabi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Wasabi? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Wasabi je v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, slovník, definice pojmu, význam pojmu, lexikon, co to je, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, Jídlo, popis, názvosloví, synonymum, slovo, význam, vysvětlení, Wasabi, formulace


Pojem Wasabi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Wasabi píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Wasabi je koření získané z oddenku rostliny eutermy japonské, v češtině také známé jako „japonský křen“
Oddenek se používá jako přísada v japonské kuchyni – zejména do typických pokrmů, jako je suši, sašimi a nudle. Při styku se vzduchem ztrácí nastrouhaný oddenek na síle, proto by se měl zpracovávat vždy čerstvý. Poživatelné jsou i listy wasabi, které mají obdobnou chuť jako oddenek.
Wasabi obsahuje veliké množství vlákniny, vitaminu C, draslíku, vápníku a hořčíku. Jeho unikátní ostrá chuť (která připomíná pálivou hořčici a dráždí dutinu nosní) je způsobena množstvím izothiokyanátů (zejména allylisothiokyanátu; ty vznikají z obsaženého sinigrinu (stejně jako u křenu, který se snadněji pěstuje) při narušení buněčné struktury pletiv klíčových orgánů rostliny), které mají protirakovinné a antibakteriální účinky.

Suši s wasabi

Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay
Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Wasabi ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Wasabi na Google.cz

Vyhledat termín Wasabi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Wasabi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Wasabi na Youtube

Zkusit najít pojem Wasabi ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Wasabi například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Wasabi? resp. co vlastně znamená slovo Wasabi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wasabi, odpověď na dotaz co je to Wasabi?. Víte např. kdo to je Jiří Zimola? Znáte a víte kdo je Petr Kellner? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.