Co je to?
Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Co je to Wasabi? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Wasabi

Wasabi se v češtině občas označuje také jako japonský křen. To je dáno jeho specifickou chutí. Jedná se o rostlinu z čeledi brukvovitých, vyrůstá ze silného oddenku a má drobounké bílé květy. V přírodě se běžně vyskytuje v okolí japonských horských řek. Wasabi se pěstuje na terasovitých záhonech z drobného štěrku, jimiž protéká čistá, studená voda.
Ve wasabi je obsaženo množství pro lidské tělo zajímavých látek jako vláknina, vitamín C, draslík, hořčík a vápník. Ostrá chuť wasabi dráždí dutinu nosní a je způsobena množstvím izotiokyanátů, jež mají protirakovinné a antibakteriální účinky.


Co je to Wasabi? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Wasabi. Co znamená odborný pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Wasabi sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Wasabi je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Wasabi, heslo, terminus technicus, přesný význam, popis, slovo, termín, lexikon, význam slova, co znamená, Jídlo, Jídlo, informace, pojem, definice, terminologie, slovník, odborné názvosloví


Pojem Wasabi je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Wasabi?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wasabi je koření získané z oddenku rostliny eutermy japonské, v češtině také známé jako „japonský křen“
Oddenek se používá jako přísada v japonské kuchyni – zejména do typických pokrmů, jako je suši, sašimi a nudle. Při styku se vzduchem ztrácí nastrouhaný oddenek na síle, proto by se měl zpracovávat vždy čerstvý. Poživatelné jsou i listy wasabi, které mají obdobnou chuť jako oddenek.
Wasabi obsahuje veliké množství vlákniny, vitaminu C, draslíku, vápníku a hořčíku. Jeho unikátní ostrá chuť (která připomíná pálivou hořčici a dráždí dutinu nosní) je způsobena množstvím izothiokyanátů (zejména allylisothiokyanátu; ty vznikají z obsaženého sinigrinu (stejně jako u křenu, který se snadněji pěstuje) při narušení buněčné struktury pletiv klíčových orgánů rostliny), které mají protirakovinné a antibakteriální účinky.

Suši s wasabi

Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay
Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat termín Wasabi ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Wasabi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Wasabi na Google.cz

Vyhledat termín Wasabi ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Wasabi ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Wasabi ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Wasabi například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Wasabi? resp. co je to Wasabi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wasabi, odpověď na dotaz co je to Wasabi?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Fatalista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.