Co je to?
Odborný výraz, definice slova Wasabi. Co znamená pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Co je Wasabi?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Wasabi

Wasabi se v češtině občas označuje také jako japonský křen. To je dáno jeho specifickou chutí. Jedná se o rostlinu z čeledi brukvovitých, vyrůstá ze silného oddenku a má drobounké bílé květy. V přírodě se běžně vyskytuje v okolí japonských horských řek. Wasabi se pěstuje na terasovitých záhonech z drobného štěrku, jimiž protéká čistá, studená voda.
Ve wasabi je obsaženo množství pro lidské tělo zajímavých látek jako vláknina, vitamín C, draslík, hořčík a vápník. Ostrá chuť wasabi dráždí dutinu nosní a je způsobena množstvím izotiokyanátů, jež mají protirakovinné a antibakteriální účinky.


Co je to Wasabi? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Wasabi. Co znamená pojem Wasabi z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Wasabi s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Wasabi se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: popis, význam slova, co znamená, pojem, slovo, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, slovník, jídlo, význam pojmu, přesný výraz, vysvětlení, lexikon, heslo, význam


Pojem Wasabi je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Wasabi píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Wasabi je koření získané z oddenku rostliny eutermy japonské, v češtině také známé jako „japonský křen“
Oddenek se používá jako přísada v japonské kuchyni – zejména do typických pokrmů, jako je suši, sašimi a nudle. Při styku se vzduchem ztrácí nastrouhaný oddenek na síle, proto by se měl zpracovávat vždy čerstvý. Poživatelné jsou i listy wasabi, které mají obdobnou chuť jako oddenek.
Wasabi obsahuje veliké množství vlákniny, vitaminu C, draslíku, vápníku a hořčíku. Jeho unikátní ostrá chuť (která připomíná pálivou hořčici a dráždí dutinu nosní) je způsobena množstvím izothiokyanátů (zejména allylisothiokyanátu; ty vznikají z obsaženého sinigrinu (stejně jako u křenu, který se snadněji pěstuje) při narušení buněčné struktury pletiv klíčových orgánů rostliny), které mají protirakovinné a antibakteriální účinky.

Suši s wasabi

Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay
Suši si většina z nás nedokáže představit bez zeleného pálivého wasabi. Autor: Milada Vigerova, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat pojem Wasabi na Google obrázcích

Hledat slovo Wasabi ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Wasabi ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Wasabi ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Wasabi ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Wasabi na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Wasabi například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co je to Wasabi? resp. co přesně označuje termín Wasabi? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Wasabi, odpověď na dotaz co je to Wasabi?. Víte např. kdo to je Monika Timková? Znáte a víte kdo je Donátor? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. podle různých oborů. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.